Ze světa módních časopisů

Zlatá léta dvacátá

13. května 2013 v 16:08 | Ronnie
Je den jako každý jiný. Venku se procházejí ženy s šaty do půlky lýtek a dlouou cigaretou v ruce. Módě vládne Coco Chanel a jistý umělecký směr zvaný kubismus. Gentlemani se prohánějí v autech s názvem Mercedes Benz 630 a první světové válce se říká pouze válka světová. Vítejte ve dvacátých letech dvacátého století.


Kdybych si mohla vybrat ve které době žít, váhala bych mezi 20. a 60. léty dvacátého století. Jsem si jistá, že by to byla těžká volba, ale nakonec by zvítězila léta dvacátá, nejlépe v USA. Samozřejmě jsem si plně vědoma krachu na Wall Street a následné velmi kruté hrospodářské krize. Bohužel, to jsou nešťastné události, které už nic nezmění.

Zaměřím se především na životní styl v USA. Už proto, že spojené státy jsou téměř nepoznamenány první světovou válkou, dá se předpokládat, že atmosféra byla více než uvolněná - ačkoliv prohibice, která trvala dlouhých 13 let vyvolávala rozruchy a podpořila černý trh. Válčilo se především v Evropě a z ameriky se do zákopů podívalo jen několik dobrovolníků. Účast spojených států v první světové válce je spíše reprezentativní, což je vidět i na celkových ztrátách, které byly opravdu nepatrné, co se týká této země. Na druhou stranu se stát potýká s velkou vlnou rasizmu a nepřirozenou nadvýrobou. Ovšem to jsou problémy, které se vyhrotí až v budoucnu a tak se společnost těmito otázkami příliš nezabývá.
Co se týká módy, ženy se přestávají bát ukázat své nohy a tak se sukně a šaty zkracují. Kolena sice zůstávají víceméně schována, ale i tak se to dá považovat za velký posun dopředu.


Tehdejším ideálem krásy byla chlapecká silueta - dlouhé štíhlé nohy, úzké boky, propadlé břicho, plochý hrudník a dlouhá šíje. Šaty dvacátých let jsou šité tak, aby v žádném případě nepodtrhávaly ženské křivky, takže Beyoncé, Selena Gomez či Rihanna by v tehdejší době moc nezaválely.
Barvy a vzory byly velmi nevýrazné, protože cílem nebylo, aby zaujaly šaty, ale jejich majitelka.

Co se týká hudby, tehdejší společnost milovala Jazz, i když jej považovala část vyšší společnosti za nemorální. Pravdou je, že o tom co bylo morální a nemorální by se dalo hodně polemizovat.
Později Jazz vystřídal Swing, který byl pomalejší a trochu melanchločtější, což je logické vzhledem k rozsáhlé hospodářské krizi.


Dvacátá léta jsou v módní historii velmi výrazným obdobím a v dnešní době se k tomuto stylo přední návrháři často vracejí - díky bohu. Pokud chcete mít lepší představu o tehdejším stylu, hlavně co se týká módy, doporučuji udělat si výlet na Velkého Gatsbyho s Leonardem DiCapriem v hlavní roli.


Více obrázků naleznete zde.

Met Gala 2013 - Punk a chaos vládnou módě

8. května 2013 v 20:33 | Ronnie
Met ball je jedna z nejočekávanějších módních událostí celé sezóny, která je známá spíše pod jménem Met Gala. Akce se koná každoročně v metropolitním muzeu v New Yorku a pokaždé vzbuzuje velký poprask. Uplynulé ročníky byly ve znamení krásy a luxusu, ale letošní Met gala proběhly v duchu Punku.
Vybrala jsem pro vás jedenáct nejzajímavějších outfitů tohoto ročníku. Hlasujte pro vašeho favorita v následující anketě.

1) Karolína Kurková


2) Sienna Miller


3) SJ Parker


4) Miley Cyrus


5) Miranda Kerr


6) Katie Holmes


7) Cara Delevingne


8) Rooney Mara


9) Olivia Wilde


10) Gisele Bundchen


11) Emma Watson

Victoria's secret: Plavková sezóna 2013

15. února 2013 v 21:47 | Ronnie
 
 

Reklama