Veu says

Kdo neumí, tak učí

24. května 2014 v 20:20 | Veu
Tento týden jsem měla praxi, a protože jsme si každý měli najít svojí a grafická studia lidi moc neberou, tak jsem se rozhodla, že půjdu na základku se zeptat jestli bych nemohla k nim na výtvarku. V tu dobu jsem nevěděla do čeho jdu a myslela jsem si, že to bude dobré. Ale s blížící se praxí jsem byla víc a víc nervozní a na vážkách, protože přece jen dnešní děti a jejich respekt k učitelům a když jsem si představila sebe před celou třídou dětí, bylo mi na omdlení.
No ale nastalo pondělí a já se tomu nemohla vyhnout. Jako první jsem šla k šesťákům, kde mě učitelka zachránila od vymýšlení nějakého úkolu, protože pro ně něco měla, a tak jsem dvě hodiny proseděla koukáním z okna a sem tam prohození nějakého slova v učitelkou. Pak mě ale čekali osmáci, u těch jsem taky nic nedělala, ale překvapila mě jedna slečna, která byla celý dvě hodiny šíleně drzá. Myslela jsem si, že naše třída na základce byla výkvět, ale kam se na ní hrabou kluci od nás ze třídy. Když jí učitelka vyzvala k tomu, aby ji přinesla práci, kterou měla mít už dávno hotovou odvětila "Nejsem žádnej pes, abych vás poslouchala na slovo." Seděla jsem na židli jak přikovaná a měla jsem co dělat, aby mi nespadla brada. No po pravdě byla jsem ráda, že už jsem mohla jít domu a netešila jsem se na další 4 dny.
V úterý jsem šla k páťákům, a tak jsem si řikala, že ty děti by mohly být hodnější, protože přece jen jsou to páťáci. Pro ty jsem měla vymyslet něco s figurou a nebo portretem. Vymyslela jsem sybolický portret (to znamená, že místo očí/nosu/atd kreslily věci, co je symbolizují). Tak ty děti byly opravdu zlata. Hodné děti byly i ve zbylých 4. a 5. třídách. Zbytek byl tak relativně v klidu, ale až na pátek, kdy jsem šla do šestky. Učitelka mě do té třídy poslala napřed, že si to mám ošéfovat. HAHAHA. Já, nejstydlivější člověk na světě, ale co jsem na to měla říct, že to nezvládnu, tak to by se mi vysmála a řekla by mi proč jsem na to základku lezla. Tak jsem vešla do třídy a jeden kluk prohlásil " Ty nás jako budeš učit." Tak řikám, že budu. Byl velice komunikativní, takže to bylo hned "Jak se jmemuješ?" "A můžeme ti tykat?" "Kolik ti je?" Celé dvě hodiny semnou komunikoval a byl fajn, ale pak tam byl kluk, co byl na přes držku. Chtěl odevzdat práci, která byla fakt otřesná, a tak jsem se ho zeptala jestli by to nechtěl předělat a on mi odvětil "Nejsem ve školce, abych něco dělal 2x a mě pětka stačí." Což jsem čuměla.
Celý týden jsem tedy přežila a vzala jsem si z toho ponaučení "NIKDY NEPŮJDU UČIT A POKUD BYCH O TOM NĚKDY JEN PŘEMÝŠLELA, TAK MI DEJTE NĚKDO FACKU."

Wreck this journal

4. května 2014 v 11:12 | Veu
Po delší době tu je opět video s Wreck this journal. Pokud čtete náš blog pravidelně, tak už jsem první video dělala a zde je odkaz na první video a článek, protože by bylo lepší zhlédnout to postupně.

Twin Tag

12. dubna 2014 v 13:32 | Veu
Přemýšlela jsem o článku, a tak mě napadlo, že využiju segru, abych mohla něco napsat a uděláme společně Twin Tag. Budeme odpovídat na otázky, které jsem našla na internetu a většina dvojčat na ně odpovídá. Doufám,že se vám to bude líbit.
Já(Veu) a segra Kristý

Kdo je starší?
Já(Veu) jsem starší o 3 minuty. Jinak narodily jsme se 17.dubna 1996, takže za pár dní nám bude 18 *Wohoo*

Fotka z dětství
Já a Kristý (nejvíc sexy fotka z dětství, co jsem našla :D)

Oblíbená společná vzpomínka?

Přemýslíme už 10 min a ani jedu nic nenapadlo.SMUTNÝ!!

Co je té druhé vysněná práce?

K:1)psát knížky
2)grafik
(skoro trefa,chtěla bych dělat pro časopis-psát a nebo grafiku)
V:Kike by chtěla být fotograf

Máte nějakou věc (náramek, řetízek ), co vás spojuje?

K: Mozky ( :DDD)
V: Nic

Oblékáte se stejně?

K: Nope
V: Neoblékáme a nemáme žádný stejný kousek oblečení

Je písnička, která vystihuje tu druhou?

K: Verču vystihuje písnička Selfie, protože je závislá na telefonu a internetu
V:Kike vystihuje písnička Ona je blondýna, protože se někdy chová jako totál blondýna


Věc, kterou dělá ta druhá líp než ty?

K: Verča líp maluje a dělá grafiku
V: Kike je lepší v matematice

Jakou nejdivnější otázku vám položil někdo ohledně toho být dvojčetem?

K: Nejde o otázku, ale jeden z mých spolužáků se ptal toho druhého "Kdy má narozeniny její segra?" A ten druhej mu odpověděl "Asi ve stejný den, když jsou dvojčata."
V: Asi žádnou, ale hodně lidí se ptá jestli jsme propojené, jakože jestli doplňujeme věty za sebe a nebo myslíme na stejnou věc.

Popiš tu druhou jedním slovem

K: Twitterholik
V: Spáč

Jedna věc, která tě štve na té druhé

K: Mě štve, že je líná jako prase.
V: Štve mě to, že se často uráží.

Kdybyste mohly jít na nějaké místo na světě společně, kam by to bylo a proč?

K: Do Kanady, kvuli Justinovi Bieberovi.
V: Moje odpověď je stejná a nebo na jeho koncert.

Přezdívky, co máte pro sebe?

K: žádný
V: žádný


Jste jednovaječná nebo dvojvaječná dvojčata?

K: jednovaječný
V: nejspíš jednovaječná dvojčata

U tohoto článku jsme se pomlátily, pohádaly, ale i nasmály, tak doufám, že vás taky pobaví.

Nuda

25. března 2014 v 17:00 | Veu
Znáte ten pocit, když sedíte na hodině, učitelka vykládá věci, který vás nebaví, sedíte ve vlaku a cesta neutiká nebo se prostě nudíte doma a nevíte, co máte dělat? Mám tu pro vás pár tipů, co dělat a stačí k tomu chytrý telefon a tyhle aplikace.

1) Wattpad
Tohle je aplikace na čtení povídek, fan fiction, ale i přepisovaných knih. Stačí se zaregistrovat, najít si tema, které vás baví číst a máte o zábavu postaráno.
K této aplikaci potřebujete internet.

2) Adobe Reader
Každý z nás o adobe readeru slyšel, stačí si z internetu nastahovat knížky s koncovkou PDF, které si chcete přečíst a můžete začít. Já tuto aplikaci používám snad nejvíc, protože jak můžete vidět mám tam dost knížek a dlouhá chvíle uteče rychle.
K této aplikaci nepotřebujete internet

3) Dumb Ways To Die
Jdená se o hru, kde se v časovém úseku snažíte udělat nějaký pohyb, zachránit já, aniž by vaše příšerka umřela. Na každou hru jsou tři životy a hru můžete hrát do nekonečna. V každé nové hře jsou obměněné smrti, takže nikdy nevíte, co na vás čeká.
K této aplikaci nepotřebujete internet.

4) Tumblr
Tumblr zná asi každý z nás. Jedná se o "blog" s obázky,citáty atd.Pro mě největší terapie na uklidnění a zkrácení dlouhé chvíle. Bohužel se mi tato aplikace načítá jen s wifinou, protože mám pomalý internet, takže bohužel ho můžu používat jen doma.
K této aplikaci potřebujete internet.

5) Candy Crush Saga
Je aplikace, kretá se hraje skrz facebook. Cílem této hry je dosáhnout určeného cíle, který se vám ukáže na začátku každé nové hry. Výhoda na této hře je, že i když je s netem, tak můžete hrát i bez něj a když pokročíte do dalšího kola, tak při připojení na internet se sama aktualizuje.
K této aplikaci nepotřebujete internet.

6) Hay Day
Hey Day je hra, kde máte svojí farmu. Postupem vyššího kola dostáváte přístup k novým zvířatám, strojům a vecem k sázení. Negativní na této hře, že musíte čekat určitý čas než třeba slepice snesou vajíčka a tak, ale je to dobrý zabiják času.
K této aplikaci potřebujete internet.

Doufám,že vám tento článek alespoň trochu pomohl k zahnání nudy :)

Plakát v souboji ideologií 1914 – 2014

22. března 2014 v 15:01 | Veu
"Záměrem výstavy je z perspektivy současné společenské situace ukázat součinnost média propagandy, jakým je plakát, s poselstvím dominantních ideologií v průběhu posledních sta let."

Vím,že článek jsem začala netradičně, ale hned na začátku jsem chtěla objasnit, čeho se tento článek bude týkat. V pondělí jsem se školou navšítila pražské Centrum současného umění DOX (http://www.dox.cz/cs/) . Budova mě okouzlila sama o sobě, ale oc nás čekalo ve vnitř bylo ještě lepší. Jak napovídá název článku, navštívili jsme výstavu s názvem Plakát v souboji ideologií 1914 - 2014. První tři sekce byly věnované válce, další část se zaměřuje na období studené války a soutěž kapitalismu a socialismu. poslední sekce byla věnovaná terorismu a jak se uplatňuje součinnost medai a poselství.

Zkouška učit děti

28. února 2014 v 10:43 | Veu
Dneska bych se s vámi chtěla podělit o můj zážitek z tohoto týdne. Protože jsem ve třetáku a máme si shánět praxi, tak jsem se šla zeptat na základku, kam jsem chodila, jestli bych nemohla jít na praxi k nim, pomáhat při výtvarce, informatice a tak. Jenže musím dosáhnout 30 hodin za týden a tolik výtvarky není, tak mi bylo nabídnuto, abych ve středu šla učit deti ze šesté třídy na informatiku. A protože tu praxi potřebuju fakt hodně, nechci totiž aby se opakoval loňský rok, kdy jsem celý týden barvila stěny ve škole, tak jsem na to kývla.
Potom co jsem dorazila domu, jsem byla opravdu ve stresu. Měla jsem za úkol připravit si pro děti něco z grafiky v pragramu, o kterém jsem slyšela poprvé, plus k tomu připočítáme mojí stydlivost a tichost, tak bylo nemožné to zvládnout.
Ale nastala druhý den a já musela jít čelit tomu, co jsem na sebe přichystala. Lhala bych kdybych řekla, že se mi ruce neklepaly a hlas taktéž. Stála jsem před základkou a nejradši jsem se chtěla obrátit a jít zpět domu. Jenže jsem to neudělala a šla jsem dovnitř, za učitelkou, která tu třídu měla učit.Když jsem s ní vešla do počítačové třídy, kde na mě koukalo asi 12 dětí, věděla jsem, že je konec a já to můžu zabalit, protože před nima nezvládnu mluvit. Ale učitelka mě uvedla a řekla:"Teď je to tvoje." Zapomněla jsem na okolní svět a představovala jsem si, že mluvím k lidem, kterým naprosto důvěřuju a nemám se čeho stydět. A ONO TO ZABRALO. Rozmluvila jsem se a opravdu jsem si připadala jako kantor, protože mi děti věnovaly plnou pozornost. 45 minut utelko jako voda a já jsem si uvědomila, že jsem to zvládla a po dlouhé době jsem na sebe byla vážně pyšná. Společně jsmě zvládli, co jsem si pro ně přichystala a taktéž i s druhou třídou, která následovala potom.
Myslím, že tato zkušenost sice nezměnila můj názor na to, že nikdy nechci být učitelka, ale dokázala jsem si tímto, že dokážu i přes mojí stydlivost a tichost mluvit před více lidma, které neznám a dokážu si získat i respekt u dětí s kterýma cloumá puberta. No budu doufat, že v květnu, kdy mi teprve nastane praxe celý týden, bude probíhat ve stejném duchu.

Nový projekt?

6. února 2014 v 9:00 | Veu
Ahoj Bronxy čtenáři :)
Omlouvám se,že jsem tolik nepřidávala články, protože bylo pololetí a psali jsme písemky snad z každého předmětu, tak jsem neměla čas na blog. Ale tento týden jsem nemocná, a tak jsem se rozhodla pro vás něco připravit. Kdo čte články pravidelně, tak ví, že jsem k Vánocům dostala knížku Wreck This Journal.

No a protože jsem se včera nudila a už pár stránek mám hotových, tak jem se rozhodla natočit video. Ehm... Je to moje první video, takže to berte s rezervou.

Chtěla bych z toho udělat sérii videí, třeba jednou za měsíc, ale teď záleží zcela na vás, jestli to bude mít úspěch a nebo ne. Moc bych vás chtěla poprosit, když se rozhodnete na to video podívat, tak do komentářu buďto tu nebo na youtube napsat váš názor. (Přepněte do HD kvality:))

TOP5 věcí roku 2013

2. ledna 2014 v 16:22 | Veu
Dnes máme 2. ledna 2014. Ano 2014, pořád mě to láká napsat na konci trojku. Doufám,že jste silvest prožili líp jak já. Já ho proseděla doma na zadku a snapchatovala s kamarádkama #PartyHard!!! Rozhodla jsem se udělat TOP5 věcí, co se mi staly za rok 2013. Ze začátku jsem myslela, že udělám TOP10, ale byla jsem ráda, že jsem vymyslela 5 věcí. Tak tady to máte :)

5) Psaní pro Bronxy.blog.cz
Říkáte si, proč mezi TOP 5 zážitků dávám zrovna to, že píšu pro tento blog. Ale pro mě to není jen ledajaký blog. Dřív než jsem pro něj začala psát, tak jsem denně chodila na tuto stránku jestli nepřibyl článek. Obě autorky Ronnie a Fíí psaly strašně moc dobré články a já toužila, aby můj tehdejší blog byl alespoň z poloviny tak dobrý jako tento. Ale o letních prázdninách, když jsem se nudila na twitteru a odpověděla Ronnie na nějaký tweet, tak jsme si začaly psát a ona mi nabídla jestli taky nechci psát pro Bronxy. Začala jsem doma šílet a ten den jsem byla opravdu moc šťastná.

4) Follow na twitteru od Soulja Boy
Byla sobota večer a já se jako obvykle nudila na twitteru ( jo trávím tam víc času než na FB). Všimla jsem si jak Soulja retweetuje tweety. Tak si řikám zkusím to taky, šla jsem na YT a lajkla jeho video. Automaticky se mi to hodilo na twitter a zachvíli mi na mobilu zapípalo upozornění a tak se koukám a tam Soulja Boy lajkl,retweetl váš tweet a začal vás sledovat. Nejsem nějak velký jeho fanoušek, ale jeho písničky mám ráda a tak jsem byla strašně moc šťasná. A navíc byl to takový vánoční dárek, protože to bylo 22. prosince.

3) OkHello video chat s Dominikem Kleinem
Tento člověk vám asi nic neřekne, ale já ho začala sledovat, když asi před 2 roky začal. Přezpívával Justina písničky a byl strašně roztomilý, tak jsem po něm pálila, navíc je z Německa, takže byl na dosah. Ale postupem času jsem na něj nějak zapomněla, ale pak jsem sledovala TeenHoot, kde vystupovala a moje asdfggd pocity se k němu vrátily. Vypadal uplně jinak,byl strašně moc hezký a ten jeho zpěv. No byla jsem v háji, a tak jsem ho začala sledovat na twitteru. Nějaký čas potom psal tweet, že kdo s ním chce videochatovat tak ať tweetne jeho nick na OkHello aplikaci. Tehdy jsem ji neměla staženou a ani na tom založený účet, tak jsem rychle začala stahovat a napsala mu svůj nick. Jenže si mě nepřidal zpátky a tak jsem šla spát. Když jsem se ráno probudila, tak jsem se strašně moc proklínala za to, že jsem nezůstala vzhůru o něco déle, protože mě přidal do skupiny s ním na chat. Byla jsem strašně moc zklamaná. Ale ten večer to psal znovu, ale opět jsem to prošvihla, protože vybíral 10 lidí a že večer v nějaký čas začne, tak ať jsou připravení, ale protože nepřišli všichni, tak psal na twitter, kdo další ještě chce.Samozřejmě hned jsem ho začala spamovat se svým jménem a on mě PŘIDAL! Mluvil tam s námi a pak i zpíval, bylo to skvělý, ale protože jsem byla ve velkém šoku, tak jsem zapomněla ofotit obrazovku. A ten den mě začal i sledovat. Opět to bylo teď o Vánocích, takže velký dárek na Vánoce od Dominika.

2) Moje Fan fiction přesáhla 4500 přečtení
Jojo raduji se z 4 a půl tisíce přečtení. Raduji se z toho důvodu, protože nepřidávám moc často a stejně přečtení přibývají, za to Vote ne, ale to nevadí, protože píšu pro radost a pro sebe a ne kvůli tomu, abych trhala rekordy v přečtení.
1) Follow od Codyho Simpsona
Jako nejlepší zážitek je, že mě začal sledovat Cody Simpson. ASDFHDSADFG!!! Byla to náhoda, protože si mě na twitteru přidala kamarádka z FB, a z ničeho nic napsala Codymu, aby mě začala sledovat, tak jí odpovídám, že je milá, ale že se to nestane, ale když jsem obnovila oznámení byl tam follow od něj. Myslela jsem, že se zblázním.
Doufám,že rok 2014 pro Vás bude lepší než rok 2013 :)

Vánoce,Vánoce

26. prosince 2013 v 22:07 | Veu
Ahoj bronxy čtenáři :)
Hlásím se vám po dost dlouhé době a důvod to má takový, že notebook vypověděl službu a brácha mě na jeho nechtěl pustit, ale protože k vánocůmdostal GTA5 a nemůže se od toho odtrhnout, tak jsem se konečně mohla chopit počítače.

Přát vám krásné vánoce 2 dny po vánocíchje blbost a tak vám popřeji krásný vstup do roku 2014 a doufám, že pro vás bude lepší než rok 2013. :)

Hunger Games Manie

Tak teď si asi budete říkat, že jsem blesk, protože HG 2 byla v kinech už před nedávnem. Ale já do 23.12. neviděla ani jeden díl. Jojo, taky si řikám, jak jsem to bez toho mohla vydržet. Nějak mě to nelákalo a nikdo extra o tom ve třídě nemluvil, tak jsem se na to nepodívala, ale Ronnie mi psala ať se na to kouknu a protože jsem se nudila, tak jsem si řekla "Proč to nestáhnout a nepodivat se." Musím vám říct, že jsem film hltala od začátku až do konce a hned jsem musela stahovat druhý díl. Když to skončilo byla jsem rozhořčená, že takhle to skončit nemá a že akutně potřebuju další díl. ANO stal se ze mě závislák na Hunger Games a myslím, že se na to o prázdninách ještě tak 3x podívám.

Vánoce,Vánoce

Pokud v této části článku čekáte, že budu vypisovat,co jsem dostala k vánocům, tak jste na omylu( to nás čeká až v dalšim odstavci :D) ale dneska jsem viděla velice ostrašující věc na Tumblru (http://justangelwithoutwings.tumblr.com/post/71231658024/tonyabbot-tsarbucks-ericnotwhite) jsou to tweety o tom jak lidi(teenageři) chtěli k vánocům iPhona,iPad atd... ale nedostali to. Vánoce nejsou o dárcích, ale o rodině, o tom že jsou všichni spolu. Tohle by si lidé měli uvědomit a ne se rozčilovat, že nedostali drahej dárek pod stromek, proto to jsou nejhorší Vánoce. Strašně moc se mi líbilo video od Bena, kde rozdává peníze. Je to hezký, protože se snaží pomoct lidem, co nemají peníze jsou chudí. Mohl si za to koupit novej super cool mobil a nebo bůh ví co, ale on to radši rozdal jim. Stojí to prostě za zhlédnutí (http://www.youtube.com/watch?v=lxdHlLNAjwg)

Wreck This Journal

Tak a teď je tu část s tím dárkem. Ne nebude to vychloubání. Ale dostala jsem Wreck This Journal. Pro ty co nevědí, co to je, tak je to knížka v které na každé stránce máte nějaký úkol a vy ho musíme nebo měli byste splnit. Je to sranda a mě to baví, nemůžu se od toho odtrhnout. Zde je jedno video s dodělanou touhle knížkou, který se mi fakt líbí, tak se můžete podívat :) (http://www.youtube.com/watch?v=1YjZYwHJpBI)
Noo a tak jsem přemýšlela, že bych se taky pokusila o nějaké video nějaké části úkolu a nebo celé hotové knížky.
CO vy na to? (ANo přesně vy,co jste to dočetli až sem :D)

Doufám,že jste si Vánoce užili nejvíc,co jste mohli a že to na silvestra moc nepřeženete.

Veu :)


Hipsteři everywhere

14. listopadu 2013 v 16:22 | Veu
Překvapivě píši článek v týdnu. Ano i mě to překvapuje, ale zvedla jsem svůj líný zadek a sedím v knihově na intru u počítače, kde je internet ještě pomalejší než u mě v telefonu a to je sakra co říct. Tak doufám, že mi potom půjde článek uveřejnit a nepíši to pro nic za nic. a že se nezbláznim z toho neustálého hučení. Připadám si jako kdyby vedle mě vzlétávalo letadlo.

Proč název tohodle článku Hipsteři everywhere?
Je to tím, že u nás ve třídě se Hipstery začalo žít. Všichni jsou hipsteři, ale nikdo to nepřizná, protože pravidl Hipsterů je o sobě tvrdit,že hispter nejste.
Ale abych nepředbíhala a pro ty z vás, co nevíte kdo to je, tak vám to sem napíšu. Jinak já to do nedávna taky nevěděla. (Mám se stydět? :D)
Správného hipstera, který svou životní roli bere vážně, poznáte do pěti sekund. Je totiž především originální a křičí: "Módní trendy jdou mimo mě, sakra, lidi, snažte se být sví!" Kluci si pořídí knírek nebo sexy strniště, oblečou tričko s potiskem, na něj kostkovanou košili a k tomu velmi, velmi upnuté džíny - v zásadě platí: čím upnutější, tím víc hipster. Míchá moderní a staré věci (které nazývá vintage): nikdy nejezdí v autě, ale drandí si to po městě na svém starém kole, které si v garáži přebarvil na růžovo. Fotí se starými fototaparáty, nebo fotky z iphonu upravuje tak, aby vypadaly staře. Vlastní svůj iphone, MacBook a účet na blogspotu, facebooku a tumblr nebo twitteru.
Nesleduje televizi, neposlouchá rádio, naopak - má netypické zájmy jako: východní filozofie, kritika japonských filmů nebo třeba ekologie na bázi: "Mělo by se s tím něco dělat, nemyslíte?"

Také jsem našla profil na twitter (https://twitter.com/jebathipsterky) a když jsem si přečetla jejich tweety, zjistila jsem, že hodně toho na mě sedí. Vím,že něco z toho je moc utažené za vlasy, ale prostě ten tumblr, čaj piju pořád. akorát ty starý věci moc nenosim.

Vlastně nikdy bych na ten styl nepřišla, kdyby se to u nás nezečalo řešit. A hodně se mi líbí, takže o víkendu si začnu asi o tom víc vyhledávat a kdybych našla ještě něco zajímavého, tak bych vás poinformovala . :)

Jinak, co si o tom stylu myslíte vy? Slyšeli jste už někdy o něm? Cítíte se jako hipster? :)Knihy,škola, nestíhám!

9. listopadu 2013 v 9:37 | Veu
Je sobotní ráno a já se po týdnu dostala na počítač, takže jsem si řekla, že napíšu článek sem na Bronxy, protože jsem sem nepsala už pěkně dlouho. Vím, zanedbávám to, ale škola je teď hrůza. Samá práce, práce a zase jenom práce. Jenže já nic nestíhám, takže tak i moje známky vypadají, například z literatury propadám a absolutně netušim jak si tu známku zlepším, protože učitelka literatury je hrozná a při zkoušení člověk nedostane lepší známku než za 3 a to jen když má ona dobrou náladu. Takže asi budu opakovat třeťák, to jsem si vždycky přála.(Ať žije ironie.)

Aby se celý článek nenesl v negativním duchu, tak tu mám dobrou zprávu. Ve čtvrtek jdeme se školou na výstavu, tak o tom o víkendu napíšu článek. Ano Veronika se dokope k článku, teda doufám:D.

A teď ta nejlepší věc s kterou se s vámi chci podělit. O navrhování jsme dostali úkol udělat obaly na tři knihy dle vlastního výběru. Já jsem si vybrala Stephena Kinga, protože mě jeho knihy zaujaly a všechny tři, které jsem udělala, jsem viděla a nebo četla, takže se mi to líp výmýšlelo než lidem, co si vybrali knihu jen pro to, že o tom slyšeli v předešlé hodině literatury.

První kterou jsem udělala byla TO, myslím si, že ilustrace k této knize ze nejnepovedenější, ale alespoň něco :D . Strašně mě štve, že mříže u toko kanálu se trochu rozmazaly a já bohužel už neměla čas to předělat, protože jsem nestíhala.

Pokud se pozastavujete nad názvem Řbitov zvířátek, ano je to správně, klidně si to vygooglete. Myslela jsem,že každého, kdo se na to zeptal budu vraždit. Protože to bylo asi 4x za trojhodinovku: "Veru chybí ti tam H." "Ne nechybí ono se to tak jmenuje. Vygoogli si to." "Fákt? A jo. to je hustý." Potom jsem měla takový nervy, že už jsem na to vůbec neodpovídala. A tak mi spolužačka poradila ať to napíšu na papír, ať nikomu nemusím odpovídat :D.
Jinak po grafické strance se mi tu strašně moc líbí jak jsem zpracovala to nebe. (Ano vím, samochvála smrdí, ale musim se pochválit, když to nikdo jiný neudělá.)

A jako třetí tu mám Pod Kopulí, a tento obal se mi ze všech líbí nejvíc a to jsem na něm dělala nejméně času. Musim se pochválit rozeznám dalšího motýla a to Monarchu jen díky této knížce :D.

Učitel to ještě neznámkoval, tak se budu modlit alespoň za dvojku.

Jinak bych chtěla upozornit, že všechno je to moje práce a tak bych byla nerada, kdyby se ty obaly objevily někde na cizí stránce.

Stydlivost

22. října 2013 v 13:00 | Veu
Znáte to, učitelka tě vyvolá k tabuli a ty už dopředu víš, že budeš rudá jako rajče a nedokážeš mluvit pořádně nahlas, protože se stydíš mluvit před tolika lidmi nebo když se na tebe nějaký hezký kluk usměje, ale ty místo toho aby si úsměv oplatila, sklopíš hlavu, aby neviděl, že jsi rudá až na zadku.

Chceš s tím něco dělat?
Pokud ano, tak si přečti pár rad. Vím,že bez červenání to jentak nepůjde, ale po malých krůčcích se dostaneš až do cíle a červenání bude minulost.

1. Mluv víc mezi kamarády
Říkáš si, že mluvit mezi kamarády, co je to za blbost? Ale to je dobrý začátek. Vím, že mluvit s nimi je v pohodě, ale prosazovat svoje názory, říkat jim vtipy nebo prostě něco vyprávět, ti může dělat problém. Tak si řekni, že jim chceš něco říct a pokus se vyprávět nějakou svojí příhodu bez toho aniž bys kuňkala nebo cítila červenání tváří. Pokud to takhle uděláš tak 3x, tak zjistíš, že to bude čím dál tím lepší a problem ti to už dělat nebude.

2. Víc aktivity ve škole
Pokud zládneš první bod, tak se můžeš přesunout k druhému, který se dá po pár zkouškách také zvládnout. Víc se hlaš a nestyď se promluvit před třídou. Pokud tvoje odpověď bude špatná, tak určitě nebudeš první a ani poslední co se spletla, takže to není žádný důvod k studu. Pokud překonáš tohle, tak se hlaš o referáty. Zapomeň na to,že někdo ve třídě sedí a sleduj jen kamarádku(kamaráda), s kterou se předem domluvíš, aby ti byla oporou. A máš vyhráno, už nikdy víc, ti to nebude dělat problem.

3. Bav se
Když už si mezi svými kamarády nestydlivá, tak zkus s nimi někam zajít. Někam, kde nebudou jen tvoji kamarádi, ale kamarádi kamarádů. Budete se bavit kolektivně a nepříjde ti, že se bavíš s někym novým i když to tak bude. Později se pak začnete bavit po skupinkách a ty zjistíš, že není problem se bavit s někym cizím.

4. Usmívej se
Pokud si úspěšně prošla všechny tři body, tak ti gratuluju a jdeme k čtvrtému, k tomu skoro nejobtížnějšímu. Teď už jdeme k klukům. Nevyhýbej se očnímu kontaktu a úsměvům od kluků. Snaž se zahnat červenání a říkej si, že se někomu líbíš a tak není důvod k tomu aby ses červenala. Uklidni se a usměj se taky.

5. Navazuj kontakt
Teď když už se zvládáš nečervenat, když se na tebe nějaký kluk usměje, tak je zkus oslovovat sama bez toho aby jsi kuňkala a nebo si vůbec promluvila. Zkus to párkrát a ono se to jednou povede. Vím,že tohle je dost obtížné,ale když to zvládneš, tak máš vyhráno a po červenajících tvářích, kuňkání atd nebude ani památky. Zkus se jich ptát na otřepané fráze jako je "Kolik je hodin?" nebo "Nemáš zapalovač?" . Později to můžeš stupňovat a rovnou se ptát na číslo.

Doufám,že ti to alespoň trochu pomůže a budeš se stydět míň ;)

Designblok 2013

13. října 2013 v 15:19 | Veu

Jak si můžete všichni přečíst v mém medailonku po levé straně, že studuji grafickou školu, tak to má své výhody, protože hodně jezdíme na různé výstavy. První v letošním školním roce byl Designblok, na Designbloku jsem byla již po třetí a musím říct, že tento rok to bylo asi nejslabší.
Designblok jsem navštívila 9. 10. se svojí školou, kdyby náhodou někdo chtěl jít, tak bohužel dnes (v neděli) výstava končí a další bude až další rok. Jako obvykle jsme měli sraz na Masarykově nádraží, kde jsme mrzli asi 20 minut, protože učitelé se dohadovali, kam půjdeme a tak dále. Myslela jsem, že ze mě bude rampouch. Nakonec se rozhoupali a šli jsme k hlavnímu nádraží čekat na tramvaj číslo 9, která nás dovezla k Superstudiu Nákladové nádraží Žižkov, kde byla první část výstavy. Radši se nezmiňuju o "inteligenci" svých spolužáků, kteří na celou tramvaj křičeli "Já mám právo sedět." Jako vážně? To jsou vážně inteligencí tak nízko?! No ale nebudu to řešit nebo článek bude úplně na jiné téma. Strašně moc mě uchvátilo to, že to bylo v nákladovém nádraží.
I když to bylo nákladové nádraží a podle obrázku si dokážete představit, jak to tam asi vypadalo, tak to měli fakt dobře promakané. Výstavy byly v různých sekcích skladiště a i ve vlaku. Ten vlak mě fakt uchvátil, prostě starý nákladní vlak, no moc starý ne, prostě nákladní vlaky, které vidíme denně na kolejišti a v nich vystavené kousky.V této části výstavy mě zaujalo auto Velorex z krajky od firmy Kříž (viz obrázek nad). Když jste na to sáhli, tak jste věděli, že je to krajka a mysleli jste si, že se to pod vaším dotykem rozpadne, ale ne, bylo tím potažené celé auto. Tam jsme strávili asi 15 minut, protože jsem se nemohla nabažit pohledu na to a na vystavený koutek k tomu. Pokud se chceš dočíst něco víc o automobilu, tak zde je odkaz (http://www.kriz.cz/clanky/detail/designblok-13-vysivany-svatebni-velorex.htm)Zde jsme měli hodinu a půl čas, a protože tam bylo málo výstavních místností, takže jsme půl hodiny proseděli na lavičce u vyřvávajících reproduktorů. A když už jsme měli za 10 minut odcházet, tak mě a kámošce spolužáci oznámili, že bylo i druhé patro. (Fakt? Vážně?!) Kde si všichni užili zábavu, protože tam byl Heineken, a jako prezentaci použili zrcadlovou místnost a lasery, takže podle vyprávění, to byla nejlepší místnost, kterou jsem bohužel nenavštívila. (S foťákem v ruce jsem já :D)Potom jsme se zase přemístili tramvají do další části výstavy, do Openstudia Kafkův dům. Openstudio námpředstavilo prezentace designérů, designérských studií, škol i vizionářské projekty světových značek. Zde jsme bohužel dostali jen 45 minut čas, takže jsme vše nestihla proběhnout, ale z celé budovy mě zaujala růžová místnost. Bohužel netuším, od koho vystavované věci byly, ale prostě svět růžové, která slečna by neodolala? Jen mě tam zarazili obrazy, které tam byly vystavené a to konkrétně nahá obézní žena (je taky na obrázku). A potom mě uchvátil Heineken, sice teď tam nebyli lasery, ale byla zde UV světla, takže vše svítilo, takže jsem měla radost jako malé dítě.

Po vyšlapání asi pěti pater nahoru a dolu, mě nohy bolely tak strašně moc, že jsem byla ráda, že jdu. Ale museli jsme navštívit ještě třetí dům, i když učitelka řekla, že je to nepovinné, jenže většina lidí řekla, že nepůjdou, tak jsme na konec museli všichni. Letěli jsme strašně moc rychle. Asi nemůžeme chodit pomalu? Všichni už jsme byli celkem unavení a tak, když jsme viděli velký plakát Designbloku, tak jsme skákali radostí. Poslední část se jmenovala Art House Colloredo-Mansfeldský palác, který se nacházel u Karlova mostu. V této části výstavy jsem prošla jen jedno patro a to jsem nepochopila, co mělo značit. V místnosti hrála pomalá hudba, na plátně byla promítaná krajina a všude z koberce byli udělané takové přístřešky.
Jenže to už jsem tomu nevěnovala moc pozornost a chtěla jsem odejít. Se spolužačkou jsme totiž byly vyřízené, takže jsme prošly jen jedno patro a utíkaly jsme pryč z výstavy.


Myslím si, že na celém dnu, byl nejlepší párek v rohlíku na nádraží, protože jsem celý den nic nejedla a můj žaludek to uvítal.

Pokud se chcete dozvědět víc, tak zde je odkaz na oficiální stránku Designbloku. (http://www.designblok.cz/#)

Veu :)

Střední škola=peklo

29. září 2013 v 17:00 | Veu
Je víkend, což znamená, že se pokouším napsat článek sem na bronxy.

Chodíme do školy měsíc a popravdě musím říct, že mě to unavuje. Ne protože by šlo o učení a tak, ale o neustálé hádky, poslouchání kdo s kým je a není. Nejradši bych odešla někam daleko a jen křičela. Protože třeba například moje spolubydlící nejspíš nezná nic jiného než téma kluci,kluci a zase jenom kluci. Není den, co by neřešila, že jí někdo neodepisuje a že jí zrušil rande. Prakticky nikdy nemluvíme o mně, ale celou dobu mluví jen o sobě. Jenže prostě i přes to všechno ji mám ráda a je to jediný člověk, který se semnou fakt baví. Mohla bych se s ní přestat bavit, ale to bych na vše byla sama a to bych psychicky nezvládla.
Až teď ve třeťáku jsem dospěla k názoru, že vlastně nikdy jsem neměla kamarádku s kterou bych si pořádně rozuměla a naše porozumění by bylo oboustranné. Znáte takové to přátelství ze základky, kdy si řeknete, že se spolu budete bavit celý život, no to se taky nekonalo, teď když se potkáme, tak si pomalu ani neřekneme ahoj.
Tento článek nepíšu proto, abych byla litována, ale protože jsem se chtěla vypsat a možná některým z vás otevřít oči, jestli se v přátelství necítíte stejně, jestli se necítíte spíš jako "živý" deníček než kamarádka.

Kdyby nás dohromady nespojil intr, tak nikdy tento článek nenapíšu, protože bych se s ní nikdy nebavila. Vybírejte si líp spřízněné duše než já. :)

I my prorazíme

21. září 2013 v 15:04 | Veu
Zdravím vás zase o víkendu (haha kdy jindy, když máme sociální intr bez internetu -_-), jako snad každého mě skolila chřipka, protože ve škole je maximálně 10 stupňů,ale učitelé tvrdí, že je teplota v normě, takže se ještě topit nebude. Když už nás tam chtěj, tak ať topí ne?! To samé na intru zima zima zima. Takže jsem byla v pátek doma,marodila jsem a přemýšlela o čem bych mohla psát.
Inspiraci na tento článek jsem dostala na Facebooku, kdy se někdo mezi sebou dohadoval o české a slovenské muzice, jeden zastával názor, že naše muzika se nemůže vyrovnat té zahraniční, a druhý mu oponoval, že může. A tak jsem přemýšlela, co vůbec já na českou a slovenskou muziku.
A první, co mě napadlo, byl otřesný rap, kde není slyšet nic jiného než sprstá slova, protože to slyším denně ve škole od kluků. Ale to mě neodradilo a projela jsem playlist v mém telefonu a světe div se, našla jsem dost písniček od našich interpretů. A u pár písniček si myslím,že by 100% prorazily i v cizině.

Ráda bych psala, že ČR je na tom s muzikanty líp než SK, ale po tom, co slyším, jak Celeste Buckingham zpívá, musím tvrdit opak. Ona mě očarovla už v Superstar(tušim:D), a jediná se dostala dost vysoko. Protože jí sleduju na FB, tak vím,že je i dost úspěšná v cizině a mluvilo se dokonce o písničce s Pitbullem.

Dál je tu děvčaty obdivovaný Ben, i když v tomto výběru by mi mohl kdokoliv oponovat, ale já si myslím, že i Ben má na zahraniční scénu, jak zpěvem, a kdyby ne zpěvem, tak jeho vzhledem. (Ano projevuju se jako vlhká 13 :D) Jeho nová písnčka Stop je vážně dobrá a když jsem jí slyšela prvně, a nevěděla jsem se od koho je, tak jsem se segry ptala, kdo to je? A upřímně jsem typovala nějakou zahraniční novou krev, ale když řekla, že je to Ben, tak mě to mile překvapilo.


Myslím, že bych mohla psát dál a dál,ale tohle jsou pro mě dva TOP zpěváci, co se týká Česka a Slovenska. Napište svůj názor, protože tohle mě vážně zajímá :)

Nezapomeň nás sledovat na Facebooku nebo na Instagramu !

Kniha není seriál

31. srpna 2013 v 11:51 | Veu
Ahoj čtenáři Bronxy,
jsem tu nová, tak se tu pomalu zabydluji a rozkoukávám. Doufám, že se vám moje články budou líbit stejně jako články Ronnie a Fíí a že si s chutí vždy můj článek přečtete. Tetnto článek bude změť mých pocitů a věcí z kterých se potřebuji vypsat, tak doufám,že mě hned při prvním článku nevypískáte.

Protože moje prázdniny byly strašně moc záživný, tudíž jsem je celé proseděla u počítače, tak jsem se rozhodla začít sledovat nový seriál Under the dome. Je to podle knižní předlohy Stephena Kinga, jeho jako spisovatele mám strašně moc ráda, a tak jsem si řekla, že si knížku během prázdnin přečtu. Bohužel jsem se k tomu dopracovala až začátkem týdne, a jsem z toho celkem v šoku. Protože seriál už má nějakých 10 částí, kde Angie, jedna z hlavních postav, stále žije, ale v knížce ji hned na začátku zabijí. I když v knížce jsem zatím na 250 stránce, tak se to hodně liší. Vím, že nikdy seriál není stejný jako knížka např. Pretty little liars nebo The Vampire diaries, ale tohle se liší až moc. Tak si tak někdy říkám, jak to autor knihy může dopustit. Já být autorem knihy, kterou čtou po celém světě, tak bych to nenechala tak rapidně změnit a kecala bych to doho, ale možná to tak King chtěl, kdo ví. Každopádně jsem zvědavá, jak kniha dopadne, a jestli bude alespoň konec seriálu stejný jako kniha.

Štve to někoho stejně jako mě?


Sobota, poslední prázdninová sobota. Je to příšerný vidět to napsaný. V pondělí to už zase začne, pro některý jako i pro mě, už v neděli, pokud jste intrák. Určitě jako většina z vás, tak i já se tam vůbec netěším. Po tom co jsem viděla náš krásný rozvrh, tak jsem myslela, že pojedu nakoupit TNT a vyhodím školu do vzduchu. Jdu do třeťáku, tak bych si neměla stěžovat a měla bych být smířená s tím, že ve škole budu od rána do večera, ale když vidím rozvrh ostatních, kde mají jen do tří nejdéle, tak mě to zabíjí. No posuďte sami, jak skvělý rozvrh mám.

Tak tohle je ode mě všechno, přeju Vám pěkný start do novýho školního roku. :)


 
 

Reklama