Love your body

Pár pleťových recenzí

14. února 2014 v 18:01 | Ronnie
Pro dnešek tu pro vás mám dvě menší recenze a obě se týkají pleťové kosmetiky.

1) Garnier: Miracle Skin Perfector
Jako první bych vám ráda představila BB cream od Garnier, se kterým jsem naprosto spokojená. Stačí jej málo a naprosto perfektně sedí s každým pudrem. Hůře kryje tmavé kruhy pod očima, ale málokterý BB cream to dokáže. Bohužel info o ceně podat nemůžu(dostala jsem krém k vánocům), takže srovnání cena a kvalita podat nemůžu, ale tuším, že více než 200 kč to stát nemůže. Takže odhadem tipuji, že kvalita ceně skutečně odpovídá :)
Ode mě to jsou čtyři hvězdičky z pěti!


2) Uma cosmetics: Minerální sypký pudr
Ne! Ne! Ne! A ještě jednou velké významné NE! Pokud hledáte něco nového, co byste mohli vyzkoušet a nebylo to cenově úplně neúnosné, od Umy rozhodně ruce pryč. Nikdy jsem nepoužívala horší pudr. Koupila jsem si jej ve finanční tísni. Řekla jsem si, že cenově sice odpovídá velmi nekvalitnímu Essence, ale na druhou stranu, ona značka nevypadá tak pitomě, takže to zkusím. A narazila jsem! Pudr špatně kryje, dělá fleky a vůbec není schopen se přizpůsobit pleti.
Za mě je to jedna hvězdička z pěti.

Zkoušky, zima a deprese

27. listopadu 2013 v 13:01 | Ronnie
Do města přišla zima...
Listopad se nám pomalu a jistě chýlí ke svému konci, venku nám řádí Sibiř a období zkoušek a zápočtových písemek klepe na dveře. Když k tomu přidáme shon kolem Vánoc a dárků pro naše bližní, naše frustrace se snadno změní v dlouhodobou deprivaci a můžeme být velmi náchylní k zimní depresi.

Jak s takovou depresí zatočit? Je několik účinných možností, ale nejdřív si musíme ujasnit pár základních faktů o depresi jako takové.


Deprese je psychický stav, který se projevuje dlouhodobým poklesem nálad. Dotyčný pociťuje úzkost, osamocenost, bezcennost, vinu, únavu, vůbec si nevěří a má problémy se soustředit a udržet pozornost. Na okolí jedinec působí různě, to záleží na osobnosti, ale nejčastěji se dotyčný jeví jako cynik.
Deprese mají příčiny v poruchách mozku, reakcich na stresové události, nebo je mohou vyvolat některé léky(např.hormonální antikoncepce).
Člověk trpící depresí trpí nepřekonatelnou únavou - není schopen si kolikrát ani podat pití, které je přímo vedle něj, nedojde do koupelny atd., pláče bez zjevné příčiny, je pasivní, přehnaně reaguje i na tragédie, které se ho vůbec netýkají, neustále se obviňuje a můžou se u něj vyskytnout i sebepoškozování (uvolňuje endorfiny, tzv.hormony štěstí) a sebevražedné sklony.
Deprese rozlišujeme na lehké, středně těžké, těžké a těžké s psychotickými příznaky.


Pokud trpíte podobnými stavy v úměrném měřítku, doporučuji skočit do lékárny a koupit si čaj nebo tablety z Třezalky tečkované(čaj je k dostání kolem čtyřiceti korun, tabletky kolem dvou set). Třezalka funguje jako přírodní antidepresivum, které pomáhá na slabé formy depresí. Na všechna antidepresiva potřebujete předpis, ale na Třezalku ne. Navíc je poměrně neškodná na rozdíl od antidepresiv, které vám předepíše lékař.
Pokud se ovšem jedná o těžké stavy, je nejlépe navštívit lékaře a se vším se svěřit.

Kalanetika - zpevněná postava za pár dní

13. října 2013 v 17:55 | Ronnie
Půlhodinka denně stačí
Cvičební program, díky kterému si zformujete postavu již za dva týdny, je založen na pravidelném cvičení po menších dávkách. Je tedy nutné každý den opakovat předepsané cviky. Vyhraďte si na ně pravidelnou půlhodinku, o které víte, že budete mít stoprocentně čas, náladu či sílu cvičit. Jestliže jednou vynecháte, postava si to zapamatuje a vrátí se zpět. Předepsaných cviků je šest, které se opakují po sadách.

Cvik č. 1: Zadeček a stehna
Lehněte si na zem a nohy si položte na postel tak, abyste je měla vyvýšené. Od pat až po kolena by měly ležet na posteli. Zvedejte pánev do vzduchu, a tak budete posilovat stehna a hýždě. Cvik proveďte šestnáctkrát v jedné sadě (celkem deset sad). Dohromady tedy zvednete boky stošedesátkrát. Nebojte se, to číslo se zdá být děsivé, ale cvik sám o sobě není těžký a zvládne ho i ta, která běžně necvičí.

Cvik č. 2: Bříško
Nohy si ponechejte položené na posteli, dejte si ruce za hlavu a zvedejte se jako při sklapovačkách. Protože se tento cvik provádí opět v deseti sadách po šestnácti, nemusíte se zvedat až úplně nahoru, stačí jemné kmitání.

Cvik č. 3: Podbřišek
I spodní břišní svaly potřebují zpevnit. Zůstaňte ležet na zemi ve stejné pozici, ale tentokrát do vzduchu zvedejte nohy. Záda mějte v klidu položená na tvrdé podložce. Nohy nikdy nepokládejte na postel! Opět proveďte stošedesátkrát.

Cvik č. 4: Stehna
Lehněte si na bok, spodní nohu skrčte do úhlu 90° a horní zvedejte nataženou. Každou nohou jej proveďte ve třech sadách po šestnácti.

Cvik č. 5: Vnitřní strana stehen
Zůstaňte ležet na boku. Spodní nohu nechte rovně nataženoum, horní pokrčte v koleni a přehoďte přes tu dolní jako most. Tu zvedejte, ale ne švihem, opět ve třech sadách po šestnácti.

Cvik č. 6: Boky
Klekněte si na zem tak, abyste stála na kolenou (a neseděla na zadečku). Zvedněte ruku nahoru do strany a natáhněte se za ní. Ve stejné chvíli si sedněte zadečkem na opačnou stranu, než kam směřuje vaše ruka. Měla byste cítit tah ve svalech na boku v pase. Opakujte v pěti sadách po šestnácti.

Tyto cviky by vám měly zabrat zhruba půl hodinu denně. Po pravidelném dvoutýdenním cvičení byste měla mít už viditelné zpevnění a zformování všech problematických partií těla. Nejlepších výsledků však dosáhnete, budete-li i nadále pravidelně cvičit.

Jen jedno jablko denně

11. října 2013 v 13:04 | Ronnie
Momentálně sedím znuděná na přednášce z technické dokumentace a projíždím webovky literárek(vysloveně jsem se neminula oborem). Mou oblíbenou kratochvílí je objevování knižních novinek na české literární scéně a teď jsem objevila skutečnou lahůdku, na kterou musím poukázat, aniž bych ji měla přečtenou. Ona kniha sejmenuje Jen jedno jablko denně, kterou napsala Emma Woolfová. Stačilo si přečíst anotaci, abych pochopila, že tato knížka mi bude hodně blízká, protože i já měla období, kdy můj denní příjem se skládal jen z jablka a šálku kávy.
Posle všeho zde autorka popisuje svůj boj s anorexií a jak moc tato nemoc ovlivňuje její běžný život.
Teď si asi říkáte, proč byste měli sáhnout zrovna po této knize, když na toto téma bylo napsáno už nespočet děl. Jak jsem řekla, nemohu podat přesné informace, četla jsem jen na internetu dostupnou ukázku, ale Emma ukazuje anorexii jako onemocnění, které se více než na těle projevuje na duši pacienta a jeho blízkých, což není u knih s touto tématikou úplně běžné. Navíc nám to pomůže pochopit, že anorexií netrpí jen dospívající dívky toužící po modelingové kariéře, ale i ženy s úspěšnou kariérou, muži nebo lidé, kteří i v těžké fázi onemocnění trpí nadváhou. Anorexie je jako všechny ostatní choroby. Nevybírá si.

Workout Tips: Body Revolution

2. července 2013 v 23:18 | Fíí
Potřebujete na poslední chvíli doladit postavu do plavek ?
A co možná nejrychleji ?
Pak je Body Revolution cvičení právě pro Vás !!

Co je to Body Revolution?
Body Revolution je další série cvičení od Vámi již známé Jillian Michaels. Je rozděleno do několika obtížnostních částí.
Já se dnes zaměřím jen na jednu. Přesněji na tu třetí. Jedná se o 30minutové kardio cvičení. Konkrétně o sérii několika kardio cviků celkem trvajících 10 minut. Během videa se toto cvičení opakuje celkem třikrát, tedy 30 minut.

Můj názor?
Upřímně, pokud si chci dát doopravdy do těla, cvičím právě tohle, protože jestli se při nějakém workoutu chci
vážně vážně zapotit, je to Body Revolution. Úplně Vás to vyčerpá, ale takovým tím příjemným způsobem.
Docvičíte a víte, že jste pro sebe něco udělali.

Kde cvičení najdu ?
Klasicky se dá najít na youtube

Face masks by H&M

1. července 2013 v 23:59 | Fíí
Po dlouhé době opět přicházím s recenzí na beauty produkt.
Tentokrát na pleťové masky od H&M.


Z počátku jsem jim zrovna nedůvěřovala, protože jsem si říkala, že to bude jen "blivajz" co Vám upatlá obličej bez jakéhokoli výsledku, ale když jsem dostala k svátku celou sadu, řekla jsem si, že jim dám šanci.
A udělala jsem dobře, protože si je od té doby nemůžu vynachválit.
Každá maska se specializuje na něco jiného a jelikož je jich opravdu velké množství, vždy najdete na svůj problém vhodnou masku.


Jsou zde masky antioxidační, čistící póry, hloubkově čistící, matující, zahřívací a ještě spoustu dalších a dalších druhů.
A ty vůně!! Snad nikdy jsem nezažila takhle nádherně vonící masky! Jahodová, borůvková, malinová, kokosová nebo čokoládová :))


Musím se přiznat, že mým absolutním favoritem se od prvního použití stala antioxidační borůvková maska. Dokonale voní, má nádhernou fialovou barvu a po každém použití mám pleť jako dětskou prdelku, no jednoduše je úžasná.


Použití:
Masky se nanáší na pouhých 10-15 minut a jsou velmi lehko omyvatelné.

Výhody:
Asi největší výhodou H&M pleťových masek je jejich cenová dostupnost. Jedna maska stojí totiž pouhých 29 Kč a je k dostání snad v každé H&M prodejně.

Rozhodně tedy doporučuji jejich koupi, neboť jsou opravdu úžasné.
Tak jaká bude ta Vaše oblíbená ?

Workout tips - Pilates

23. dubna 2013 v 22:03 | Fíí a Ronnie
Co je pilates?
Pilates je cvičení, které vyvinul Joseph Hubertus Pilates před více než 100 lety. Cílem je propojení a vědomá souhra těla s myslí. Cvičení rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo a svaly jako základ správného držení těla.
Pilatesova metoda se snaží docílit řízeného pohybu ze silného středu těla. Celkově vypracovává dlouhé, štíhlé svaly. S důrazem na správné dýchání okysličuje svaly a podporuje cirkulaci krve. Pilates nevyčerpává naopak dodává energii.
Metoda Pilates nepoužívá nespočetné opakování až do únavy svalů, naopak vytváří podpůrný systém pomocí pozvolného vypracování jednotlivých svalových skupin s cílem dosažení harmonického celku. Pohybové sekvence jsou v každém programu promyšleně vypracovány tak, aby odbouraly špatné návyky a nenásilnou formou posílily celé tělo a jeho držení.


Pro koho je pilates vhodný?
U pilates je to velmi podobné, jako u yogy. Sice je to značně více posilovací cvičení, než samotná yoga, ovšem pořád se nedá zařadit do kategorie spalovacích cvičení. Slouží pouze ke zpevnění těla, proto pokud už Vám do vysněné váhy chybí jedno dvě kila, pilates je tím nejvhodnějším cvičením k zformování ideální postavy.

Nevýhoda pilates?
Bohužel, jako každá věc, která má spoustu kladů, má i pilates svůj zápor. Rozhodně není vhodný pro lidi s dlouhodobějšími potížemi v oblasti kyčlí a kolen, protože je tato metoda zaměřena celkové zpevnění a stabilitu těla, což je na kolena obrovská námaha a při dlouhodobějších potížích je pak efekt horší než lepší.

Celebrity a pilates ?
Jak je obecně známo, mnohé celebrity říkají, že zásluhu za jejich dokonalé postavy má právě pilates. A výjmečně s nimi musím opravdu souhlasit. Pilates je totiž skvělé cvičení k udržení stálé váhy, neboť se zaměřuje na cviky právě s vlastní vahou, což je pro udržení tělesné váhy to nejlepší.
Dle Pilatesovi metody hubla nepříklad Miley Cyrus nebo Megan Fox.
Naše názory ?
Fíí:
Když jsme dorazily na hodinu pokročilého Pilates, měla jsem ze sebe velmi dobrý pocit. Bylo mi sice řečeno, že je to lekce pro pokročilé, ale jelikož se v tělocvičně nacházelo pouze pár žen věkové kategorie 40+, říkala jsem si, že při tom, co každý den cvičím a posiluji se jim s klidem zvládnu vyrovnat. To ovšem byla osudová chyba. Již při protahování, kdy se cvičilo několik prvků na stabilitu jsem se já jako jediná z celého sálu kymácela ze strany na stranu a marně se pokoušela udržet rovnováhu, zatímco ostatní s ledovým klidem ve tváři následovali pokyny cvičitelky. V tu chvíli jsem si to ovšem nepřipouštěla a sváděla vše na své nedávné zranění kolene a jeho, zatím dočasnou, nestabilitu. Pak ovšem přišlo posilování na spodní svaly břišní a já věděla, že už to opravdu nemůžu na nic svést, a že volba pokročilého Pilates nebyla zas až tak výhodná. Všechny ty "starší dámy", jak jsem je na začátku nazvala, drželi v určené poloze bez viditelných problému, zatímco já se klepala jako ratlík. Mé ego bylo definitivně potopeno, když při závěrečném protahování, ve kterém se mělo z rovného stoje ohnout ke špičkám, doručkovat do kliku, udělat klik, doručkovat zpátky ke špičkám a znovu se postavit, udělala jedna z nejkorpulentnějších dam v tělocvičně bez problémů několikrát za sebou klik opřená pouze o ruce a jednu nohu s tím, že druhou měla ve vzduchu, přičemž já měla problém s pár obyčejnými "pánskými" kliky na obou nohách.
Závěrem bych chtěla říci, že Pilates není cvičení, které zvládne každý, nýbrž je nutné začít od úplných základů a postupně se vypracovat k náročnějším cvikům, jelikož je opravdu vidět, že i když si myslíte jak jsou prvky lehce proveditelné, je potřeba mít již předešlý základ, jinak nemáte šanci je provést správně.

Ronnie:
Jakožto bývalá tanečnice, volejbalistka a cheerka jsem k pilates přistupovala lehce s nadhledem s tím, že to je pro mě 'brnkačka'. Na hodině jsme byli společně s ženami spíše středního věku a tak jsme počítali, že nebudeme za největší lemry i přes to, že to byly kurzy pro pokročilejší aktéry. Bohužel opak se stal pravdou a padesátiletá paní nás hravě strčila do kapsy.
Vždycky jsem si myslela, že je pilates založeno jen na protahování a že ani omylem nemůže být fyzicky náročnější než jóga. Opak je však pravdou. Po dvaceti minutách intenzivního protahovacího posilování jsem cítila stehna v takové míře, jako kdybych běžela maraton a upřímně se již nedivím, že Miley nebo Megan mají tak perfektní postavy. Jak už je výše uvedeno, cvičení pilates není úplně nejvhodnější pro lidi s problémy obecně s klouby. Já sama mám po operaci kolene a dědičně dané dispozice k poškození kyčlí a u některých cviků to problém byl. Na druhou stranu, pokud trpíte bolestmi zad, pilates je rozhodně skvělá alternativa pro hubnutí a posléze i zpevnění svalů kolem páteře - což je na bolesti zad výborná věc.
Pokud cvičíte pilates pravidelně, výsledky byste měli vidět již po 6ti lekcích a já po své zkušenosti věřím, že je to pravda. Osobně doporučuji, už při pohledu na vytrénovanou postavu Miley Cyrus, pilates kombinovat s joggingem. Naopak už nedoporučuji kombinovat s cvičením založeném na zpevňování postavy, protože by se vám mohl vytvořit nechtěný 'pekáček' na břiše :)

Workout tips - Jillian Michaels, 30 Day Shred

16. dubna 2013 v 21:11 | Fíí
Kdykoli se nás ptáte co cvičit, když chcete zhubnout, říkáme, že Jillian Michaels, ale až dnes si uvědomuji, že jsme Vám nikdy nevysvětlily, kdo vlastně zázračná Jillian Michaels je.

Jillian se narodila roku 1974 v Los Angeles. Když jí bylo 12 let, rodiče se rozvedli a ona procházela velmi těžkým obdobím, což asi jako každý člověk řešila jídlem. Při svých 150 cm tak vážila 80 kg. Své si prožívala jak ve školních lavicích, tak i mimo ně. Byla centrem veškerého posměchu dětí kolem a byla velmi ošklivě šikanována. Zlom nastal v 17ti letech, kdy byla po velké hádce se svou matkou vyhozena z domu a musela se začít starat sama o sebe. Nevzdala se jako by to udělali jiní a začala sama od úplného začátku. Našla si práci a rozhodla se velmi aktivně cvičit. Zhubla na 53 kg, což je při její dnešní výšce 160 cm obrovský pokrok. Ve 30 letech si udělala trenérskou licenci a v roce 2004 se proslavila díky show The biggest loser, díky které si jí oblíbil celý svět. A tak to tehdy začalo. Jillian vytvořila několik cvičebních DVD, kde radí jak zhubnout. K dnešnímu dni jich vydala již 15 a patří mezi jednu z nejžádanějších fitness trenérů na světě. Rozhodně není žádná měkota, na své cvičence kříčí, dokud je nedostane až na pokraj vlastních sil a možná ještě dál. Moc dobře ví co si o ní myslíte, ale jak říká ve většině svých programů "Třicet dní mě budete nenávidět, ale třicátý první, mě budete milovat."
30 Day Shred
Jak už jsem řekla, má vytvořených několik cvičebních programů. Já zatím absolvovala měsíční program s názvem 30 Day Shred, který je zaměřený na rychlí úbytek váhy, posílení vnitřních svalů a zpevnění těla. Program je rozdělený na 3 úrovně, každá na 10 dní. Videa se dají najít na youtube pod názvy 30 Day Shred Level 1, 30 Day Shred Level 2, 30 Day Shred Level 3, nebo pod stejnými názvy stáhnout například na serveru ulož.to.
Každý den se cvičí půl hodiny s tím, že je zde zahrnuto zahřátí, cvičení a protažení. Samotné cvičení je pak rozdělené do 3 částí. První část na posílení svalů specializovaná na svaly stehenní, hýžďové a svaly na rukou, druhá 'kardio' část uzpůsobená k spalování a třetí část k posílení břišních svalů.
Jednotlivé části se navzájem systematicky prolínají a vytváří tak efektivní cvičení k hubnutí a formování postavy.

Můj tip:
Předtím, než začnete cvičit změřte se (problémové partie jako pas, bříško a zadeček) a hlavně se vyfoťte ( ve spodním prádle, nebo bez něj), to samé pak udělejte i po ukončení programu. Mnohem lépe tak uvidíte rozdíl, neboť toto cvičení je zaměřeno i na posílení svalstva, a proto váhový rozdíl před a po cvičení může být minimální, protože tukovou hmotu, kterou spálíte nahradíte ve stejné míře svaly. Ovšem pokud si zhotovíte fotografie, rozdíl je pak viditelný. A o to nám snad jde ne ??

A jak působilo cvičení na mě ?
Po 30 dnech jsem zhubla pouze asi 1 kg, což rozhodně není moc, ale mírově jsem "ubyla" o celých 6 cm na všech problémových partiích a poměr mé svalové hmoty v těle se rapidně zvýšil. Pokud to chcete převést do dalších čísel, z konfekční velikosti L jsem zhubla na velikost M, takže kdo se stará o to kolik mám kg, mám o číslo menší džíny a to je pro mě mnohem větší úspěch než zhubnout 5 kg.

Pro inspiraci přidávám foto jisté Nikki, která tento program také absolvovala

Workout tips - Yoga

9. dubna 2013 v 20:11 | Fíí a Ronnie
Velmi často se nás Vy, čtenáři, ptáte, jaké cviky, případně cvičení dělat pro štíhlou linii.
Kromě osvědčené Jillian Michaels, tance a kalanetiky jsme toho ale až tolik nevyzkoušely a nemůžeme 100% říci, že právě tato cvičení jsou ta nejlepší, proto jsme se rozhodly, že začneme společně zkoušet různé jiné druhy cvičení a vždy Vám popíšeme, jak vše probíhá, jaký z toho máme pocit a pro koho je cvičení vhodné.Tento týden jsme si zvolily k otestování jógu.
V pondělí jsme se ve večerních hodinách vypravily do pohybového studia a s napětím očekávaly, jak se vše vyvine.

Hodina začala v leže, uvolňováním celého těla za doprovodu indické hudby.
Postupně jsme prodýchali celé tělo a začali s protahováním, které se občas kvůli zvláštním názvům figur zdálo složité. Následně jsme zapojovali delší série prvků spojujících prodýchávání a protahování s občasným zapojením posilování na břišní, hýžďové a stehenní svaly a cvičením na rovnováhu.
Hodina byla ukončena stejně příjemným prodýcháním jako na začátku a se slíbeným zlepšením nálady a přísunem energie.


Naše názory:
Fíí:
Ze začátku jsem byla z této lekce jógy poněkud rozpačitá, neboť jsem nechápala, k čemu mi půlhodinové dýchání v leže na podložce bude. Postupně jsem ale zjistila, že i jen obyčejné dýchání je pro tělo velmi uklidňující a uvolňující.
Po následném přechodu na protahující prvky jsem se stala jednoznačným fanouškem jógy, protože už při cvičení se mi z celého těla odbouralo napětí a já si vše začala užívat. Na konci hodiny se dokonce dostavil slibovaný pocit štěstí a nabitost energií.
Celkově na mě jóga zapůsobila jako velmi příjemné, uvolňující a protistresové cvičení, které při pravidelném opakování zpevní tělo.
Pro koho je dle mého názoru jóga vhodná ?
Rozhodně si nemyslím, že je jóga cvičením na hubnutí, pouze slouží ke zpevnění těla, uvolnění a protažení.

Ronnie:
Musím se přiznat, že věc, která mě překvapila absolutně nejvíc, byla, že naše lektorka byla ve skutečnosti lektor. Se samotným cvičením to samozřejmě nijak nesouviselo, jen tím chci naznačit, že jóga je vhodná opravdu pro každého. Pár základních cviků jógy jsem si vyzkoušela na vlastní kůži při jedné hodině tělocviku, ale vzhledem k tomu, že to nebyla hlavní náplň tělesné výchovy, efekt to samozřejmě mít ani nemohlo. Každopádně tak trochu jsem tušila do čeho jdu. Lekce jógy jsou podle mého uvážení vhodné především jako doplněk náročnější zátěže. Rozhodně bych jógu nevolila jako jediné cvičení při formování postavy, pokud jste stejně jako já úplný začátečník. Je jasné, že každé cvičení se projeví až po několika týdnech, ale u jógy to platí dvojnásob. Jednotlivé polohy jsou velmi náročné a proto se začítečník musí naučit úplné základy a u těch toho tolik nespálí. Teď jsem vás od jógy možná odradila, ale je to skvělý způsob pro udržení vnitřní rovnováhy a odreagování. Pokud jste v dlouhodobém stresu z práce, školy či čehokoliv jiného, rozhodně doporučuji se józe věnovat alespoň jednou týdně. Uklidníte nervy a po čase se vám zpevní postava. Jak už jsem však zmínila, pro osoby, které hodlají zhubnout, samotná jóga nebude tím pravým, protože výsledky nemusí být hned znát, takže doporučuji kobinovat jógu například s každodením vytrvalostním během.

Březnové tipy na líčení

1. dubna 2013 v 22:28 | Fíí
Jelikož se v pochmurném počasí posledních dnů nedá nic moc podniknout, poměrně často vyrážím na nákupy, což se samozřejmě vůbec nelíbí mé peněžence, ale člověk by se čas od času měl trochu potěšit.

Po velmi dlouhé době jsem zabrousila do drogerie a rozhodla se, mimo svých oblíbených kousků, vyzkoušet pár nových produktů.

1.NYC Individual Eyes
Mohu říci, že tyto oční stíny mě příjemně překvapily. Před nimi jsem vyzkoušela již velké množství očních stínů, ale s žádnými z nich jsem nebyla tak spokojená, jako právě s těmito. Velmi lehce se nanáší a jejich obrovskou výhodou je, že vydrží opravdu celý den. Obsahují čtyři přírodní barvy, podkladovou bázi a rozjasňovač. Na zadní straně je natištěný obrázek s tipem na nalíčení, který jsem již párkrát vyzkoušela a myslím, že výsledek byl nad míru uspokojující.
Jejich cena je na velkou kvalitu téměř úsměvná, dají se zakoupit již za 109 Kč.


2.ESSENCE Stays No Matter What Waterproof Eyeliner Pen
Já osobně značku essence nemám v lásce, ale jelikož jsem již dlouhou dobu sháněla tužku na oči ve formě 'fixu', řekla jsem si, že dám essence šanci. Jsem velmi ráda, že jsem tak učinila, neboť vodě odolná tužka na oči, na jejímž obalu tvrdí, že vydrží ať se děje cokoliv, opravdu drží dokud si ji neodlíčíte. Dokonce jsem se jeden večer po dlouhém dni zapomněla odlíčit a ráno jsem se vzbudila s nerozmazanými linkami na očích. Pero má velmi praktický a měkký hrot, s nímž je aplikace linek opravdu jednoduchá. Cena : 49 Kč


3.ESSENCE Silky Touch Blush Natural Beauty
Poslední dobou jsem všude vídala, že si dívky přestávají líčit 'zdravíčka' (lícní kosti) růžově, nebo červeně a začíná být trendy hnědá barva. To bych nebyla já, kdybych to nechtěla také vyzkoušet, takže jsem si zakoupila bronzově hnědá zdravíčka od značky essence. Jejich aplikace je příjemná a oproti růžovým zdravíčkům velmi rozjasní pleť a trochu Vás postarší. Jejich jedinou a asi největší nevýhodou je to, že nevydrží celý den. K večeru se již z líček vytrácí, ale myslím, že zase není až takový problém si je během dne přidělat. Pokud ale lpíte na celodenní dokonalosti, tyto zdravíčka rozhodně nejsou pro Vás. Cena : 69 Kč


4. GABRIELLA SALVETE Matt Corrector
Tato značka nepatří mezi mé oblíbené, ale pokud se jedná o korektory, je to bezkonkurenčně můj favorit. Korektor se přizpůsobuje pleti a jeho silná konzistence zakryje každý nedostatek Vašeho obličeje. Cena : 69 Kč


5. RIMMEL LONDON Lasting Finish By Kate Moss Lipstick
Tento produkt jsem zakoupila jako poslední a jsem z něj nadšená ze všech nejvíc. Pokud jde o rtěnky jsem zaslíbená značce RIMMEL LONDON a jsem s ní nadmíru spokojená. Rtěnky jsou kvalitní, dlouhotrvající, velmi syté a příjemné. Jejich aplikace je jednoduchá a přitom efektivní. Mají obrovský výběr barev, takže každý si přijde na své. Já například sháněla rtěnku tmavě růžové barvy, kterou většinou nosí Nicki Minaj, ovšem kromě drahých značek jako Bobbi Brown nebo Chanel nebyla nikde k nalezení. Až řada RIMMEL LONDON by Kate Moss mi tuto rtěnku poskytla za velmi výhodnou cenu a to 149 Kč.

Detoxikační kůra

26. března 2013 v 22:45 | Fíí

Asi jako každá holka, i já se těším na léto, a pokud nám to počasí dovolí, i na to, až si konečně budu moci obléct po roce plavky a jít se vyhřívat na sluníčko. Problémem je ale to, a myslím že nemluvím jen za sebe, že po zimě s -10OC, nejlepší kamarádkou horkou čokoládou a lenošením v pelechu, tělo do plavek není úplně takové, jaké bychom si představovali. A proto už pomalu ale jistě začínáme přemýšlet nad tím, kolik hodin v posilovně budeme muset strávit a kolik našich oblíbených druhů bonbonů oželet, abychom se dostali zpět do formy. Samozřejmostí je, že po téměř půl roce zimního 'nic nedělání' se nám do toho až tolik nechce a většinou to na poslední chvíli zachraňujeme rychlou 'nejím vůbec nic' dietou, která nám maximálně rozhodí metabolismus, neboť se po týdnu hladovění stejně přejíme tak, že na sebe jo-jo efekt velmi rychle upozorní a shozená kila jsou ta tam.

S tímto problémem jsem se jednou svěřila své mamce a díky ní poznala úžasnou knížku s názvem ''Projezte se ke štíhlosti'' od Antonie Mačingové. Základem knížky není žádná drastická dieta ani zaručená cesta k hubnutí, nýbrž tzv. detoxikační kůra.

Cílem detoxikační kůry je očištění krve, jater, ledvin, močového systému, střev, kůže a dýchacích cest. Neutralizuje se překyselení vnitřního prostředí a obnovuje se psychická i fyzická rovnováha.
Strava při detoxikaci urychluje metabolismus, neboť obsahuje složky, na jejichž zpracování organismus odebírá energii z podkožního tuku. Jednoduše řečeno je náš organismus překyselený, čímž vznikají různé zdravotní problémy a nadváha. Detoxikační kůra tedy slouží k očištění těla od toxinů a dodává správné živiny tak, že se tělu navrátí základní instinkt a samo si říká, co mu chybí.

V knížce je tedy popisováno, že prvotním záměrem celého 'detoxu' je pročistit tělo a teprve ho připravit na následné hubnutí a až druhým, méně podstatným bodem, je malý úbytek váhy.

Jelikož patřím mezi experimentální typy lidí, řekla jsem si, že 28 denní program vyzkouším na vlastní kůži. Týden jsem se psychicky připravovala a pak začala.

Celá detoxikační kůra je rozdělena na čtyři týdny. První je 'super očistný' , takže každý den snídáte nastrouhanou mrkev s medem a rozinkami, oběd i večeře jsou vařená zelenina se sýrem či vajíčkem. Další týdny už nejsou tak strašlivé, postupně se přidává tuňák, kuřecí maso, treska, různé druhy ovoce, zeleniny a pečivo. Pokud máme mezi jídly hlad můžeme kdykoli posvačit bílí jogurt, ořechový mix s rozinkami (vlašské ořechy, mandle, kešu, lískové ořechy) nebo sušené švestky. Doporučené je vypít 2-3 litry tekutin.

A jak to celé dopadlo ?
První týden byl opravdu náročný, neboť se ze začátku zdá, že je jídla opravdu málo, i když jsou porce neomezené, ovšem po překonání počátečního týdne se dostavily první výsledky. Zhubla jsem dva kilogramy, přestávala mít chuť na sladké a pocit hladu či slabosti se také vytrácel. Začala jsem bez problémů usínat a vůbec se necítila 'nafouklá', přejedená nebo unavená.
Po čtyřech týdnech celého detoxikačního procesu jsem měla o 6 kilogramů méně než na začátku a cítila se doopravdy 'očištěně'. Chuť na sladké vymizela úplně a pocity hladu jakbysmet. Také se mi vyčistila pleť, kterou jsem dříve měla problémovou.

Člověk si nakonec uvědomí, že celý detoxikační proces je prakticky o psychice. Nesmíte do něj jít s tím, že chcete zhubnout, protože pak se celou dobu soustředíte jen na hubnutí a detox tak ztrácí svůj smysl. Musíte do něj jít s tím, že chcete očistit své tělo a připravit ho na následné hubnutí a cvičení, a jen vedlejším účinkem 'bude několik kilo dole'.

Jelikož jsem celou kůrou prošla, mohu jí opravdu každému doporučit. Pokud chcete své tělo oprostit od přebytečných látek a připravit ho na následné hubnutí, detoxikace je to pravé. Nejen že tělo pročistíte, ale po skončení detoxu se cítíte o 100% lépe než na jeho začátku.

Kdyby jste měli zájem, napište do komentářů a mohu komukoli zaslat podrobný jídelníček s recepty. :)

Oči: Líčení pro všední den

20. března 2013 v 14:18 | Ronnie
1) Stíny

Essence: Stay All Day - long lasting eyeshadow
Cena: 75 kč

2) Gelové linky
Essence: Gel eyeliner
Cena: 89 kč

3) Fix
Maybelline: Master Precise - liquid eyeliner
Cena: 129kč

4) Řesenka

Avon: SuperSHOCK - mascara
Cena: 230 kč (Obvykle jí maj ale v akci. Obvykle jí kupuji tak za 99 kč)

Make-up

20. března 2013 v 13:56 | Ronnie

1) Make-up
Alcina: Balance Teint
Cena: Od 450kč

2) Pudr

Dermacol: Kompaktní pudr
Cena: 89 kč

3) Zdravíčka
Alcina: Balance Teint - Blusher
Cena: od 399 kč

4) Korektor
Garnier Roll-On
Cena: 209 kč

4 tipy pro lepší pleť

19. března 2013 v 22:44 | Ronnie
1) Odličovač je základ

Nivea: Odličovač voděodolného make-upu
Cena: 149 kč
Prostřídala jsem již několik odličovačů, ale opravdu spokojena jsem byla až s Niveou. Na rozdíl od spousty dalších odličovačů, tento přípravek pleť nevysušuje. Je samozřejmě jasné, že každý máme jinou pleť, a tak sami poznáte, co vám sedí nejvíce, jen když prostřídáte různé přípravky.
Pokud se rozhodnete Niveu na mé doporučení přeci jen vyzkoušet, pravděpodobně narazíte i na odličovač obyčejného make-upu. Je sice asi o 20 kč levnější, ale i přes to doporučuji investovat do toho dražšího a to i pokud voděodolný make-up nepoužíváte. Máte jistotu, že se perfektně odlíčíte kdykoliv a navíc nikdy nevíte, jakou další řasenku si pořídíte. Jistota je jistota.
Pozn.: Nikdy nezapomínejte lahvičku protřepat.

2) Peeling

Garnier: Active Peeling Brusher
Cena: 149 kč
Nemohu říct, že by mě tento peeling svými výsledky nadchnul více než ty ostatní. Jediný důvod, proč ho doporučuji je aplikace, kterou značně usnadňuje gumový kartáček, kterým pastu nanášíte.

3) Pleťová maska
Avon: Planet spa
Cena: 209 kč
Osobně upřednostňuji pleťové masky vyráběné doma, ale pokud nemáte čas, náladu a nebo prostředky pro výrobu vlastní pleťové masky, sáhněte po libovolném přípravku od Avonu řady Planet Spa. Masky obsahují složky jako jíl, olivový olej nebo třeba výtažky z himalajských bylin. Výběr záleží pouze na vás, každý výtažek je určený pro jiný typ pleti.

4) Čistící voda
Bioderma: Sensibio H2O
Cena: Od 400 kč za 500 ml
V dnešní době, kdy jsou k dostání různá čistící mléka, gely, houbičky a já nevím jaké možné vymoženosti, stejně dávám přednost čístící vodě. Bioderma je i přes svou poměrně nepříznivou cenu mojí jasnou volbou. Pleť rozhodně nevysušuje a po každém použití se celý můj obličej tak nějak zvláštně rozzáří a to i přes to, že k večeru obvykle mívám nehezké a velmi výrazné kruhy pod očima. Snad jsem se ještě nesetkala s nikým, kdo by s Biodermou nebyl spokojen. Rozhodně doporučuji investovat. Vyplatí se to. Vody se spotřebuje opravdu málo a půl litrová lahev vydrží klidně půl roku. A pokud vás nepřesvědčila ani má doporučení, chci jen dodat, že Biodermu používá většina modelek, takže pokud se sami sebe ptáte, jak to, že mají tak perfektně zdravou pleť, je možné, že oním kouzlem je právě Bioderma.

Malý zázrak do kapsy

19. února 2013 v 15:38 | Ronnie
Rozhodla jsem se napsat svou první minirecenzi, nebo spíše typ na jeden z mých nejoblíbenějších přípravků. Nejedná se o nic menšího než o Zázračný kelímek značky Oriflame.
Spouta z nás ocení jeho účinky především teď v zimě, zvlášť pokud se jezdí zrekreovat na hory. Existuje spousta slušných balzámů na rty, ale zázračný kelímek zrenegeruje vaše popraskané rty takřka do několika hodin.
Kelímek se dá využít i na zrohovatělou kůži na loktech, nebo třeba na jizvy. Je to zkrátka opravdu zázrak v malé krabičce, funguje takřka na všechno a doopravdy neznám nikoho, kdo by nebyl se zázračným kelímkem spokojen. Navíc velkou výhodou je jeho praktická velikost, vejde se takřka kamkoliv.
Dalším plusem je, že kelímek vydrží dlouho, protože zázračné mastičky stačí jen nepatrné množství.
Jak už jsem zmínila, výrobek můžete sehnat u Oriflame a to i v několika příchutích - čokoláda, karamel, vanilka, třešně a pro milovníky klasiky samozřejmě i obyčejná verze.
Cena: Základní je 219 kč, ale Oriflame má často akce a tak se dá zázračný kelímek sehnat i za 49 kč :)
Mé hodnocení: 5/5

 
 

Reklama