Beauty

Recenze: Aussie

4. února 2015 v 11:41 | Ronnie
Když jsem se již dostala zpátky k blogování, nedá mi to, a musím napsat recenzi na australskou značku vlasových produktů. Po internetu koluje nespočet recenzí na toto téma, ale i tak napíš svou osobní zkušenost, protože názory na Aussie jsou skutečně jak na horské dráze.

Dlouho jsem trendu Aussie odolávala, protože jsem se před pár měsíci dohledala jedné opravdu odpudivé recenze, která mě přesvědčila, že australský "zázrak" je krokem vedle. Ovšem v polovině listopadu jsem se doslova omylem dostala k vrozkům šampónu a kondicionéru a můj pstoj se hned po prvním užití obrátil o sto osmdesát stupňů.


V současné době používám tyto tři přípravky a musím uznat, že jsem nikdy neměla kvalitnější vlasy. Už od mala se potýkám s problémy s vlasy a nehty. Do dneška nevím, čím to je, ale na obojí musím být opatrnější, než většina populace. Sen o dlouhých loknách je už předem odsouzen k věcnému pobytu v říši snů(netajím se tím, že mám vlasy prodloužené. Když nejde Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi), ale od doby, kdy jsem začala používat Aussie, vlasy mi hodně narostly.

Hodně často používám kulmu, což je pro vlasy velká zátěž, a tak jsem zvolila šampón pro poničené, suché a tak trochu nešťastné vlasy - Miracle moist shampoo. Stejně jako všechny Aussie přípravky, i tento šampón je cítit takovou osobitou žvýkačkovou vůní. Chápu, že ne každému je to příjemné, je to vskutku zvláštní vůně, ale mně se líbí i snad více, než kokosové šampóny, které jsou co se týká aroma mým favoritem.

Vlasy mám něco pod ramena a myju je denně nebo každý druhý den(vím, že to není nejzdravější, ale zkuste žit tři dny s tequilou ve vlasech) a 300ml lahev mi vydrží cca měsíc a půl.
Oproti tomu kondicionér 3 minute miracle, který se aplikuje na minutu až tři podle toho, jak moc poničené vlasy máte, mi vydrží tak měsíc. Nutno dodat, že má jen 250 ml a používám je na extentions(za boha nevím, jak to přeložit do češtiny, aby to neznělo fakt pitomě. Rozumíme si), na které se musí používat hodně kondicionéru, což je dost znát, i když se myjou jen každých deset dní.

Samotný sprej používám jako rozčesávadlo a celkou ochranu vlasů. Myslím, že v tomto případě je to spíše pro lepší pocit, ale v boots mají akci na tři při´pravky aussie za 10£, a pokud je šampón a kondicionér sohromady za 9,50£, přeci neodmítnu další produkt za 50p. Je pravda, že se mi vlasy rozčesávají díky spreji daleko lépe, ale asi bych se bez toho obešla, protože tříinutový kondicionér vykoná svou práci dobře.

Už jsem psala, že kvalita vlasů se mi značně zlepšila a není to jen můj pocit. Když jsem přijela na Vánoce do Čech, mamka a spousta mých přátel mi neustále chválila, jak se mi vlasy zlepšily. A když si toho všimne i okolí, asi na tó něco bude. Navíc vlasy mám teď na omak doslova hedvábné a ačkoliv jsem se s kadeřníkem neviděla už téměř rok, konečky se mi netřepí a ani nelámou.

Vím, źe spousta lidí Aussie zavrhla na základě pár negativních recenzí, ale já naopak doporučuji dát tomu šanci. Každému sedne něco jiného a kdo ví, třeba vy budete jedním ze šťastných uživatelů, na kom se prokáže efekt pomalu jako z reklamy.

No a to je pro dnešek vše. Příště se společně podíváme na mou kosmetickou taštičku a její obsah. Mějte se krásně! Ronnie xx

Maxfactor: Make-up a pudr

4. července 2014 v 14:14 | Ronnie
Po dlouhé době opět přináším kosmetickou recenzi. Přidala bych jí už pár dní zpátky, ale mám trochu problémy s blog.cz, takže se mi to trochu komplikuje.
S dlouho očekávaným dnem výplaty jsem vyrazila trochu potrápit kreditku a zamířila do drogerie Boots, kde jsem si vybrala nový make-up s pudrem. Bylo to poprvé, co jsem se odvážně zeptala asistentky o radu ohledně výběru barvy a to, co mi doporučila mě skutečně zarazilo. Vždycky jsem si kupovala to nejsvětlejší, protože jsem přeci jak bílá paní, ale i tak mi barva nikdy nesedla. Prodavačka mi poradila odstín BEIGE!!! A kupodivu sedí naprosto přesně. Proto doporučuji zeptat se, kdykoliv něco takového vybíráte, protože v těch umělých světlech vypadá dobře i make-up nejtmavší barvy ačkoliv vy máte pleť jako Sněhurka. Chápu, v Rosmannovi by mohl nastat problém, protože brigádníci se mnohdy vyznají asi tak jako my, takže nám moc neporadí. Ale pokud zamíříte do Doglasu, kde vedou dokonce i Esence, určitě vám rádi poradí.

Whipped creme foundation


Jako první bych se podívala na krémový make-up. Stačí jej málo, dobře kreje a vydrží zhruba osm hodin - a podotýkám, že myslím osm hodin, kdy lítám na baru v práci, takže jsem skutečně docela spokojená na to, že bych tento produkt zařadila mezi ty levnější výrobky. Čas od času narážím na make-upy, které rády ucpávají póry - zkrátka a dobře, dělají se mi po něm daleko víc pupínky i když poctivě odličuji a čistím pleť. V tomto případě jsem se s takovým problémem nesetkala.

Cena: 9,99£ - omlouvám se, nevím, kolik to stojí u nás, ale přiblžně všichni známe ceny kde jaké značky, takže si představu udělá každý sám :) Píšu to do budoucna, protože nebudu převádět ani hledat na internetu, protože to stejně nikdy neodpovídá
Hodnocení: čtyři hvězdičky z pěti.

Creme Puff Powder


Jako doplněk jsem si koupila i pudr. Jen v transparentní barvě, tudíž žádné tónování. To zvládnul hravě make-up. Pokud sáhnete po transparentním pudru, musíte vědět, že vám to s pletí už nic barevně neudělá. Sloiží pouze k fixaci podkladu a vytvoření onoho žádaného zmatnění. Já osobně jsem velmi spokojená, ale upřímně bych asi mohla použít i levnější pudr od Rimmelu, který jsem používala dříve. Každopádně výsledný efekt je přesně podle očekávání. Nic víc nic míň.
Cena: 5,99£
Hodnocení: 3 a půl hvězdičky z pěti

Abych byla upřímná, pudr jsem si koupila jen proto, že boots má teď výbornou akci, že pokud si od Maxfactoru nakoupíte za 15 liber, dostanete kosmetiku té značky v hodnotě 25 liber. A já jako člověk s problémy s nákupní sebekontrolou jsem do toho samozřejmě šla. A jsem ráda, protože v balíčku jsem našla lak na nehty, výborný lesk na rty rudé barvy z kolekce Candice S a vzhledem k tomu, že i ona je modrooká blondýna, odstín mi docela sednul, řasenku a vzorek nějakého nového make-upu. Možná to někdy do budoucna zase zrecenzuji:)

Recenze: Dove Intensive Repair

10. června 2014 v 13:11 | Ronnie
Dove Intensive Repair: Noční vlasové sérum


Cena: cca 150kč(toto berte s rezervou, řídím se internetem)/ 1 libra - Poundland
Poslední dobou jsou mé vlasy skutečně v žalostném stavu, ale vzhledem k tomu, že kadeřníci ve Skotsku jsou na můj vkus trochu předražení(skoro 1000 kč za sestříhání konečků), rozhodla jsem se pokusit se o nápravu vlasů trochu levnější cestou, kterou bych mohla zúročit i co se blogu týká.
Tento zázračný přípravek je ve formě krému, který si každý den před spaní vetřete do suchých vlasů - ne od kořínků, ale především do konečků. Výhodou je, že se krému nespotřebuje mnoho a výsledek je vidět už po týdnu. Navíc se nemusíte bát, že byste se ráno probudili a mohli svou hlavou mastit plechy na posvícení nebo si třeba zničili povlečení polštáře. Nejsem si jistá, na jaké bázi tente krém je, ale zkrátka se ráno vzbudíte a můžete fungovat tak, jak obvykle.
Přípravek se má používat alespoň týden v kuse - ovšem ne déle než 10 dní po sobě - to by vlasům mohlo víc uškodit než pomoci. Každopádně já osobně doporučuji rozloučit se po tuto nápravnou dobu s veškerým žehlením a kroucením vlasů. Náprava je tak ještě účinější a rychlejší, ale to už je samořejmě jen a jen na vás.

Já osobně dávám čtyři hvězdičky z pěti. Na pět hvězdiček to zase ještě není, protože ačkliv jsou vidět výsledky, stoprocentní to ještě není.

A Bull in a China Shop

9. června 2014 v 14:38 | Ronnie
Pokud žijete s třema klukama, jako holka si musíte zvyknou na kde co. Na druhou stranu, pokud holka bydlí utiskovaná v přítomnosti lidí opačného pohlaví stále ještě lehce více či méně poznamenaných pubertou, pochytí tolik 'mouder', které zkrátka nikde jinde nemá šanci vyčíst.

Čas od času se každý zblázní a řekne si, že by se měl chovat jinak a že je vlastně někdo úplně jiný, než kým do té doby byl. Je to samozřejmě pitomost, což se po pár měsících samo ukáže tou nejnemožnější cestou, ale to k životu asi patří. Ovšem problém je, když se při těchto našich výkyvech zraní i někdo další.

Někteří jedinci, kteří se chovají s prominutím jako nebetyčné svině, narazí na někoho, kdo s nimi jedná zrovna tak. To je karma, to je v pořádku. Ovšem zaráží mě, že tito jedinci karmu neakceptují a své "hříchy", za které je karma náležitě odměnila hází na všechno kolem. Špatné načasování, nedostatek zájmu okolí nebo nejlépe na zprostředkovatele karmy. Poslední bod je asi nejhorší, protože v podstatě všechno hanění, které se hází na opačné pohlaví, které nám tak moc ublížilo, se týká i nás, protože do této doby jsme se chovali k ostatním úplně stejně.

Jak jsem již nadhodila, ona dočasná 'změna osobnosti' v jistý čas přijde na každého. Problém je, že v té naší nové povaze neumíme chodit, a tak jsme tak trochu jako sloni v porcelánu. Boříme, ničíme a demolujeme. Samozeřejmě to je metafora. Pointou je, že pokud se snažíme být někým jiným, přinese to víc škody než užitku, ačkoliv se to ze začátku nezdá. Cítíme se jinak, lépe. Nezáleží na tom, že jsme trošku sobečtí, okolí to přeci chápe. Jenže časem se ukáže, že ono to s tím pochopením nebude tak valné, a že i nám v podstatě pořád něco chybí, že ta přetvářka, to, jak se snažíme sami sebe přesvědčit, že jsme už někde jinde, je nám nepohodlné a vrátíme se ke stereotypu. Ne v pravém nudném slova smyslu, ale je tomu tak.

Co z toho plyne? Pokud nás zachvátí toto praštěné období, měli bychom si dávat pozor, kam šlapeme.

L'oreal: Micelární voda - Recenze

28. října 2013 v 16:02 | Ronnie

Musím se přiznat, že poslední dobou se hodně nechávám ovlivňovat reklamou. Vím, že jsem proti tomu vždycky bojovala, ale co se týká nové řady od L'oreal, nemohu jinak. Nejspíš jen marně doufám, že se po používání jejich kosmetických přípravků jednoho rána probudím a budu vypadat jako Barbara Palvin, která ony produkty propaguje.
Nicméně, tentokrát jsem vyzkoušela Micelární vodu 3 v 1 řady Skin perfection. Vedly mě k tomu tři faktory. Jak už jsem výše zmínila, byla to v první řadě reklama. Hned za tím následuje fakt, že mi můj čistící i odličovací přípravek došel a neméně podstatným důvodem je má prázdná peneženka a velmi výhodná akce v Rosmannovi.


Podle popisu micelární voda odličuje make-up, čistí zanesené póry a dokonce celou pleť zklidní. Za tu cenu jsem očekávala tak poloviční výsledek z každého kroku, ale byla jsem příjemně překvapena. Voda skutečně splní vše tak, jak má. Ráno po použití je pleť svěží a jemná. Navíc se jí opět nespotřebuje mnoho, takže rozhodně doporučuji zainvestovat. Navíc je skvělou cenově dostupnou alternativou k Biodermě, která je o poznání dražší.

K dostání je za 199 kč, ale já osobně ji koupila v Rosmannovi jen za 99 korun. Pokud již tato akce neplatí, doporučuji počkat do další akce, jsem přesvědčena, že vodu zase zlevní :)

Recenze: Lancome: Teint Visionnaire

20. října 2013 v 15:00 | Ronnie
V nejnovějším čísle časopisu Elle najdeme řadu vzorků od Vichy přes Palmolive po Armaniho. Jedním z nich je i nový make-up od francouzské značky Lancome řada Teint Visionnaire.
Cena se různí, na internetu je možné 30 ml nádobu sehnat od 580 korun, ale v kamenných obchodech se bude cena pohybovat kolem 900. Abych to zkrátila v Anglii je pevná cena 36 liber, takže bych počítala s touto cenou.


Musím se přiznat, že jsem snad ještě nikdy nebyla s make-upem tak spokojená, jako v tomto případě. Malý vzorek mi vydržel na dvě použití, takže spotřeba není tak velká. Perfektně kryje, skvěle vytónuje barvu pleti a jako bonus vydrží bez sebemenších úprav celý dlouhý den. Nebýt vysoké ceny, rozhodně bych zainvestovala a uřpímně docela uvažuji o tom, že si na tento make-up našetřím. Jen bych viděla problém v tom, že make-up od Lancome se asi bude špatně dlouhodobě doplňovat s fixou na oči od Essence :D.

L'oréal: BB cream 5 v 1

14. října 2013 v 17:10 | Ronnie
V posledních pár týdnech se mi sešlo hned několik poměrně vyhledávaných make-upů najednou, tak toho hned využiji a napíšu na ně recenze. Začnu BB creamem od L'oréalu, který je běžně k dostání od cca 299 korun v kamenných obchodech.

L'oréal nude magique: BB cream 5 in 1


Tento BB cream je poměrně ojedinělý, protože samotný krém je čistě bílý s nepatrnými tmavými zrníčky, které se po setkání s kůží přispůsobí tónu vaší pleti, což považuji za velké plus. Upřímně jsem se trochu děsila, když jsem viděla, že je možnost výběru pouze ze dvou odstínů(nečekaně tmavý a světlý). Měla jsem strach, abych nebyla buď moc bílá nebo moc tmavá( a všechny to dobře známe, ve většině obchodů mají nějaké podivné světlo, že zakreje 'masku' i výraz upíra). Nakonec jsem ale byla příjemně překvapena, jak perfektně se tento BB cream umí přizpůsobit.
Skvělá věc je, že ho stačí skutečně málo, a tak třiceti mililitrová tuba poměrně dlouho vydrží. Dokonce jej nemusíme ani příliš upravovat během dne, což je další klad, zvlášť pokud během dne nemáte příliš času zabývat se make-upem.
Jako nevýhodu bych viděla to, že poměrně špatně kryje. Já osobně nepoužívám žádný seciální přípravek na zamaskování kruhů pod očima, ale s tímto krémem mi nic jiného zkrátka nezbývá. Ale to je jen mé osobní pré.
Osobně bych tento BB cream doporučila těm z vás, kteří nemají příliš problémy s pletí(samozřejmě pár pupínků má občas každá), ale jak jsem řekla, poměrně špatně kryje, takže pokud bojujete s problematickou pletí a jdete zrovna na rande, kde na své pupínky nechcete moc upozorňovat, asi bych zvolila něco jiného. Ovšem na druhou stranu, po tomto BB creamu se téměř netvoří pupínky(což se u hory dalších konkurentů skutečně říct nedá), takže je to sporné.
Myslím, že co se týká poměru ceny a kvality, řekla bych, že je to odpovídající.

Tajmeství skrytá v kosmetické taštičce

24. srpna 2013 v 20:04 | Ronnie
Všimla jsem si, že většina blogů má článek typu "Moje kosmetická taštička", ve kterém ukazují, kterou kosmetiku majitelky blogů používají. Samozřejmě Ronnie nemůže být pozadu, a tak jsem tento článek udělala také :)


1) Make-up
Avon
Co se týká make-upu, poměrně často to střídám, ale řídím se pravidlem "Avonem nic nezkazím". Vyzkoušela jsem několik druhů a kromě toho za 49 kč se mi snad nestalo, aby mi vyloženě nesedl.


2) Pudr
Avon
Myslím, že v tomto případě je to totéž jako u make-upu.


3) Zdravíčka
Alcina
Alcina patří k trochu dražším značkám, než třeba Rimmel, ale vyplatí se investovat. Zdravíčka vydrží poměrně dlouho na tváři a nespotřebuje se jich mnoho. Konkrétně toto balení mám od vánoc a ještě půlka náplně v něm zbývá.


4) Stíny
Dior
Tyto stíny si nemohu vynachválit. Snadno se nanáší, vydrží dlouho a nedělají 'kruhy pod očima'.


5) Řasenky
Dior a Chanel
Nevěděla jsem, kterou z nich mám představit, protože obě jsou výborné. Nedělají zbytečné pucky na řasách, ale dobře je zvýrazní. Navíc výhodou je, že když pláčete, tak vám slzy neudělají onen hororový efekt. Nevím, jak je to možné, vážně.


6) Lesky na rty
Estée Lauder, Clinique a Lancome
Co se týká barev, Clinique a Lancome jsou pro mě mnohem užitečnější, ale EL zase vydrží a to dlouhou dobu i když jíte nebo pijete. Je to v hodný kandidát na večírky a podobně.


7) Rtěnky
Primark, Maybelline, Rimmel - Kate Moss, Chanel
Spokojena jsem se všemi a musím se přiznat, že každou z nich využívám hojně. Jen rtěnku z Primarku ala Nicki Minaj používám spíše jako podklad pro ty dvě od Maybelline, protože nejsou příliš výrazné, ale světlý podklad barvám dodá šťávu. Co se týká Kate Moss, vyzkoušela jsem několik odstínů a značek rudé rtěnky, ale Kate Moss je jasně nejlepší. Chanelka je skvělá, vydrží dlouho, jen je díky perleti možná až moc výrazná :)


A jakou kosmetiku používáte vy?

Nadčasová červená

6. května 2013 v 20:35 | Ronnie
Megan Fox, Marilyn Monroe nebo třeba Christina Aguilera. Co mají tyto ikony společného? Rty. Smyslně červené rty. Každé období má své módní výstřely. Od kalhot s vysokým pasem přes ponožky v sandálech po natupírované vlasy. Jenže napříč desetiletíme narazíme na vzácné kousky, které se v trendech drží ať se děje co se děje. Jedním z nich jsou i rudé rty.

Může se zdát, že rudou rtěnkou nemůžete absolutně nic zkazit, opak je však pravdou. Faktem stále zůstává, že červené rty se hodí téměř ke každému kousku z vašeho šatníku, avšak musíme si ujasnit pravidla, aby naše legendární rudá nepůsobila lacině a za zády neslýchaly "Vypadá jak od kolotočářů".

Jak se líčit
Základem je zvolit vhodný odstín. Každému sedí něco jiného a proto je důležité vyzkoušet, co nám sedí. Pokud vaše zuby nejsou tak zářivě bílé, jako zuby hollywoodských hvězd, doporučuji nevolit tmavé odstíny, ale naopak sáhnout po odstínech třešně a podobně.
Já osobně kombinuju hned několik odstínů dohromady - Rimmel Londom: Kate Moss - 12: Rossetto , Avon: Colourtrend - Poppy love a neznačkový úlovek jak se říká od větví.
Ideální je pořídit si štěteček na nášení rtěnky už proto, že se vyhnete nechtěnému přetáhnutí, se kterým může z dálky působit tak trochu jako klaun, i když si při pohledu do zrcadla říkáte, že to není vidět.


Dále si musíme ujasnit, že méně znamená více. Samotné rudé rty na sebe strhávají dostatek pozornosti a proto bude vypadat velice lacině, pokud si současně s rudou rtěnkou nanesete výrazné stíny. Co se týká očí, jako maximum bych považovala slabou černou horní linku, ale úplně postačí řasenka. Co se týká zdravíček, platí totéž. Vystačíte si s trochou nevýrazného odstínu. Obecně platí čím tmavší odstín, tím méně okolního líčení.
Možná namítáte, že jste viděli fotku, kde modelka měla ať už na přehlídce, nebo na obyčejném focení, rudé rty a černé stíny až k obočí. Musíte si ale uvědomit, že módní přehlídky jsou show. Zeptejte se sami sebe, kolik z modelů, které ony předvádí byste si vzali na sebe a vyšli si v tom po městě? Vsadím se, že jich moc nebude. Stejné je to s líčením. To, že se v tom ukážou na přehlídce rozhodně neznamená, že se tak nalíčí i na rande. Takže pozor na to. Inspirace modelkami je sice fajn, ale musíme rozlišovat prostředí, v jakém se my i ony pohybujeme.Relaxace aneb co a jak

26. března 2013 v 20:37 | Ronnie
Sedmero tělesného uvolnění
· Antistresové dýchání
- pomalý hluboký nádech a prudký výdech
- stupňovaný nádech a pomalý prodlužovaný výdech
- nádech do ¾ a prudce vydechnout
- nádech a zacpat 1 dírku a druhou vydýchnout
· Zvolit tempo všech pohybů
· Uvolnit obličej a mimické svaly
- omytí studenou vodou
· Chvilková tělesná cvičení
- protažení, zívnutí, "hadrový panák"
· Autorelaxační cvičení
- jóga, meditace, 5 tibeťanů à Schultzův autogenní trénink
· Zaměstnat tělo
- práce, pohyb
· Antistresové masáže
- břicho, lýtka, trapézy

Sedmero psychického uvolnění
o Jednobodové soustředění
- abychom uvolnili levou hemisféru, musíme zaměstnat pravou => poslech hudby, vaření, ruční práce, malování, tvořivé činnosti
o Vizualizace spokojenosti
- představa něčeho pěkného co jsme zažili
o Myšlenková relaxace = imaginace
- představujeme si, co chceme zažít
o Ventilace v komunikaci
- vypovídat se, svěřit se někomu
o Přeměna energie = transmutace
- negativní energie přeměněna na pozitivní
- terapie pevného objetí (pro uklidnění dětí)
o Autosugesce = sankalpa
- prastará jogínská technika
- před spaním si opakuj větu čeho bys chtěla dosáhnout
o Vypnout mozek a radovat se z maličkostí


Relaxace v praxi: Progresivní relaxace

Nácvik probíhá: přibližně 10-15 minut každý den, v sedě na pohodlné židli nebo v křesle.

Důkladně si přečtěte instrukce a naučte se je v daném pořadí nebo požádejte někoho, aby vám je četl. Správný rytmus je 5s napětí a 10-15s uvolnění.

· 1. Zatněte pravou pěst tak, abyste cítili napětí v pěsti a předloktí… uvolněte.
· 2. Zatněte levou pěst tak, abyste cítili napětí v pěsti a předloktí… uvolněte.
· 3. Ohněte pravý loket a zatněte biceps, ruce jsou uvolněné… uvolněte.
· 4. Ohněte levý loket a zatněte biceps, ruce jsou uvolněné… uvolněte.
· 5. Natáhněte pravou paži a zatněte triceps… uvolněte.
· 6. Natáhněte levou paži a zatněte triceps… uvolněte.
· 7. Nakrčte čelo a zvedněte obočí… uvolněte.
· 8. Napněte svaly kolem očí… uvolněte.
· 9. Napněte čelisti tím, že pevně sevřete zuby… uvolněte.
· 10. Zatlačte jazyk proti patru, rty jsou zavřené, všimněte si napětí v hrdle… uvolněte.
· 11. Sevřete pevně rty… uvolněte.
· 12. Zakloňte hlavu, jak nejdál to jde… uvolněte.
· 13. Zatlačte hlavu proti hrudi… uvolněte.
· 14. Zvedněte ramena k uším… uvolněte.
· 15. Dýchejte klidně a pravidelně břichem.
· 16. Zhluboka se nadechněte, naplňte zcela plíce, zadržte dech, držte… vydechněte a uvolněte.
· 17. Napněte svaly břicha… uvolněte.
· 18. Zvedněte zadek nad židli… uvolněte.
· 19. Napněte hýždě a lýtka tak, že tlačíte nohama do podlahy… uvolněte.
· 20. Napněte chodidla a tlačte je dolů, prsty nohou tlačte vzhůru… uvolněte.
· 21. Klidně a pravidelně dýchejte břichem.

POZOR!!!

Tuto relaxační metodu lze doporučit pouze zdravým osobám. V ostatních případech je vhodné zahájení progresivní relaxace nejprve konzultovat s lékařem a cvičení následně praktikovat pod odborným vedením zkušeného instruktora

Z Číny na Celjon a do Indie

21. března 2013 v 18:39 | Ronnie

Proč je dobré pít čaj:
1) Obsahuje zdravou dávku kofeinu - povzbudí nás a dodá nám energii. Neobsahuje však tolik kofeinu, abychom po vypití šálku čaje těsně před spaním nespali (na rozdíl od kávy) a je vhodný i pro děti.
2) Existuje velká spousta druhů a každý si najde to svoje.
3) Snižuje obsah cholesterolu a cukru v krvi.
4) Působí močopudně, čímž dochází k rychlejšímu vyplavování škodlivin z těla.
5) Pomáhá při detoxikaci jater.
6) Některé čaje doknce pomáhají při dietách navodit správný metabolismus.

Existuje velká spousta druhů čaje, ale dá se říci, že je dělíme do několika základních skupin.
♦Zelené čaje♦
- Indické
- Čínské
- Japonské
- Vietnamské
♦Černé čaje♦
- Indické
- Cejlonské
- Čínské aj.
♦Bílé čaje♦
♦Polozelené čaje♦
♦tzv. Čaje nečaje♦
- to jsou čaje, které považujeme v dnešní době za nejběžnější, tudíž ovocné. Jsou to čaje ze sušených ovocných plodů, šípku a podobně. V tomto případě se nejedná přímo o čaj, ale v tomto článku bych je těžko mohla vynechat.

Čaj o páté

Zajímavostí co se týká čajů je rozhodně čaj o páté. Tento zvyk pochází z Francie, ačkoliv si většina lidí myslí, že má původ v Anglii, ta ho pouze převzala. Jedná se o známou společenskou tradici, kdy se podává v odpoledních hodinách černý čaj s mlékem a toasty, sendviče a podobně.


Čaj s mlékem

Jak jsem již výše zmínila, ve světě je velmi oblíbený černý čaj zalitý mlékem. Věřím, že většina z vás se otřásla s křečovitým výrazem vyjadřující odpor. Jenže nesuďte knihu podle obalu. Než jsem se v Anglii poprvé setkala s černým čajem s mlékem, také jsem si říkala, že v ničem takovém bych ani rty nesmočila. Nyní jsem však vděčná, že jsem se nechala uprosit a ochutnala.
Především bychom si měli uvědomit, že ovocné 'čaje' nejsou doopravdy čaje, tudíž do nich se mléko neleje(jednou jsem to zkusila a výrazně nedoporučuji). Samotný černý čaj je velmi hořký a nasládlá chuť mléka ho akorát zjemní.
Pokud se rozhodnete čaj s mlékem vyzkoušet, doporučuji na černém čaji rozhodně nešetřit a pro opravdu vyjímečnou chuť investovat do dražších značek jako je Ahmad Tea, Basilur, Twinigis nebo úplně nejlépe zajít do prodejny sypaných čajů.
Poměr mléka v čaji je zhruba 1:4, ale jak říkají sami britové, výsledný nápoj má vypadat jako mléčný karamel.

Které čaje za moc nestojí

Jako čajový labužník, nemohu zde neupozornit na čaje, od kterých bychom měli dát ruce pryč. Nebudu zmiňovat ty čaje, které stojí kolem 10ti korun, od těch se snad dokonce očekává jistá nekvalita. Zato Pikwick by měl mít při své ceně nějakou úroveň (a nevšimejte si, že na obrázku je tato značka především. Jsou tam jen proto, že ostatní jsem už vypila a tyto ne - čím to asi bude?). Bohužel. Cenově je o pár korun dražší než na příklad Milford či Teekanne, ale chuťove jim nesahá ani po kotníky. Vyzkoušela jsem už několik příchutí a nemohu si pomoct, všechny chutnají stejně. To je trochu špatně vzhledem k tomu, že jsem mezi příchutěmi "Karamelizované jablko" a "Lesní plody" nepoznala rozdíl.
Naopak jak jsem už zmínila Teekanne a Milford jsou vcelku silné čaje a chuťově také obstojí. Jen co se týká černého a zeleného čaje Teekanne, asi bych si je jako své oblíbence nevybrala.

Proč jsou dobré sypané čaje z čajoven?

Dostáváme se k otázce, proč bychom vlastně měli kupovat předražené sypané čaje, které nám akorát přidělávají práci s ceděním. Nebudu tu dál vykládat o chuti, silnějších účinkách a podobně, ale vezmu to čistě z pragmatického hlediska. Sypané čaje můžete vylouhovat až na třikrát zato představa, že bych měla pytlíček Pickwiku použít více než jednou, mě opravdu nenaplňuje. Navíc pokud jste zvyklí sladit, zjistíte, že u sypaných čajů to ani není potřeba.

Pozor, usínám!

15. února 2013 v 22:20 | Ronnie
Podle nejnovějších průzkumů má čím dál víc lidí problémy se spaním. V první chvíli jsem nad tímto faktem mávla rukou a v duchu politovala všechny, kterých se to týká. Jenže o pár momentů později jsem si uvědomila, že mezi nedobrovolné sovy patřím i já.

Už od nástupu na střední školu přežívám o pěti až šesti hodinách spánku v pracovní den a o víkendu doháním svými 'dvanáctkami'. Více než tři roky to fungovalo naprosto bez obtíží. Problémy nastaly až teď, v maturitním ročníku. Už pár týdnů nemůžu v noci usnout a to i přes to, že sotva udržím víčka od sebe. A tak se z mých šesti hodin náhle stávají čtyři. Pondělí a úterý se dá přežít, ale krize nastává ve středu a ve čtvrtek. Pátky už tak hrozné nejsou, ve čtvrtek večer jsem obvykle tak unavená, že mou protestující mysl přemůže potřeba spánku a já naspím alespoň 7 hodin.

Ačkoliv jsem po večerech velmi aktivní, rána jsou velmi obtížná. Dobře, pro koho nejsou. Jenže člověk s normálním spánkovým režimem nepotřebuje 4 budíky, aby se vzbudil (a nutno dodat, že mě kolikrát nestačí ani ty čtyři a tak pokojně spím až do oběda).


Nejspíš je na čase změnit návyky. O víkendu si odpustit své dvanáctky a vyměnit je za devítky. To samé v týdnu. To by neměl být problém. Možná. Podle mě je to jako dieta. Když si na ní zvyknete, už vám ani nepřijde, že děláte něco neobvyklého, a když se vrátíte k původnímu režimu, nakonec vám zdravý způsob života i chybí. Pevně věřím, že tohle se dá zvládnout.
Horší je další, naprosto logické opatření - nepít kávu. Kolik z nás nepotřebuje po ránu kafe? A po obědě. A při odpolední pauze. A někdy i k večeru. Kávový návyk je pro naší kofeinoholní populaci naprosto stěžejní záležitost. Spousta z nás si neuvědomuje, že na kávě můžeme být závislí stejně jako na cigaretách či alkoholu. Já si to sice plně uvědomuji, ale nedělám s tím bohužel vůbec nic.
Tak tedy, jak dál? Můžeme náš denní příděl energie vyměnit za věc, kterou někteří srandisté nazývají kávou a to i přes to, že je to jen náhražka bez kofeinu. Při slovech 'káva bez kofeinu' můj žaludek dělá ukázkový rondát zakončený trojitým saltem s vrutem.
Další možnost je doufat, že úprava spánkového režimu zabere, aniž byste museli omezovat svou touhu po lahodném nápoji. Je to sice krásná myšlenka avšak velmi naivní. Těžko začnu místo v půl jedné v noci chodit spát v deset, když v půl desáté vypiju pořádný hrnek jednoho skvělého Nescafé.
Zbývá tedy vyšoupnout kávu ze svého života úplně. Při této představě se mi derou slzy do očí a ruce se chvějí. A jsmě zase u toho. Dopřáváte si každý den hned několik hrnků kofeinového zázraku? Gratuluji, vítejte v klubu anonymních kafeholiků.
Já osobně volím kompromis. Ráno na mě bude čekat jedna aromatická káva se vším všudy. V poledne se pokusím překonat svou touhu po dva v jednom a s velkým sebezapřením vypiju 'kávu' bez kofeinu. Po zbytek dne budu pít černý čaj s mlékem a budu doufat, že to zabere a že si vůbec někdy zvyknu.


Pro ty z vás, kteří usínáte stejně jako já za poslechu hudby, bude další opatření velmi bolestivé. Elektronika prostě do postele nepatří, pokud chcete klidně spát. A je jedno, že usínáte při poklidných tónech Enyi, jogínské hudby nebo dokonce u audio knížky. Vaše tělo možná spí, ale váš mozek si díky hudbě pořádně neodpočine a vy ve finále také ne. Takže telefony, tablety, ipody, mp3 přehrávače i notebooky nechte co nejdál od postele.

Dalším receptem na nespavost by měly být takzvané 'babské rady'. Slyšela jsem o vlažném mléku s medem, které se má vypít těsně před spaním. Doporučuje to má lehce oplácaná kolegyně z práce. Takže už z tohoto důvodu tento babský lék nedoporučuji. Nezapomínejte, že v mléce je spousta kalorií, nemluvě o medu. Má se jíst nejdéle 2 hodiny před spánkem a to ještě nejlépe jen zelenina. A představte si, že si pak denně každý večer těsně před ulehnutím dáte hrnek plný mléka a přírodního cukru. Možná budete spát jako miminko, ale později jednoho rána vstanete a uvědomíte si, že na vás ze zrcadla kouká ztělesněná chodící poběďarovaná celulitida, a to přeci nechceme. Byl by to stres navíc, a jak dobře víme, stres vede k nespavosti. Tudíž mléko s medem na noc je jen začarovaný kruh.

Tak co tedy dělat? S nespavostí to bohužel není tak snadné jako s chřipkou, kdy si vezmeme 2 paraleny a za pár dní jsme zase jako rybičky. Nemůžeme si vzít pár pilulek s tím, že pozítří budu zase v pořádku. Tak to bohužel nefunguje. Nebo možná bohudík? Kdo ví, třeba to je jen přirozená stopka, kterou nám příroda naznačuje, že je na čase něco změnit.
 
 

Reklama