Únor 2015

Opij se sám: Nutella shot

15. února 2015 v 15:28 | Ronnie |  Co se jinam nevešlo
Přeji hezké odpoledne. Nejspíš vás trochu zarazil název článku, ale nemohu přijít na lepší název. Jako člověk pracující za barem, co servíruje koktejly, pomalu zjišťuji, že se po večerech dá pít i něco jiného než vodka s džusem, morgan s colou nebo sklenička lambrusca. Nebo piva.
Včera v rámci koho-zajímá-valentýn jsem se sešla s pár přáteli, kde jsme zkoušeli různé koktejly. Pravda, většina z nich byla trochu improvizovaná, například strawberry daiquiry bez jahodového likéru a podobně, protože naše zásoby alkoholu se omezovaly na Bacardi a vodku. Na druhou stranu, ke konci večera jsme se rozhodly spáchat velmi nemravnou věc proti dietářské morálce. Panáky zhotovené z nutelly!

Co potřebujeme?
2 hrnky vodky(dejme tomu půl litrová flaška)
3/4 hrnku Nutelly
1/2 hrnku cukru
1 1/4 hrnku smetany
Šlehačka a jahody na ozdobu


Postup je jednoduchý. V hrnci smícháme nutellu s cukrem a necháme na mírném ohni trochu zkaramelizovat, načež pǐidáme i smetanu. Chvilku mícháme než se všechno krásně spojí(trvá to jen chvilinku). Odstavíme z ohně a vmícháme vodku. Pak vše jen přelejeme do prázné lahve a hotovo. Podáváme v pańakových skleničkách a zdobíme šlehačkou a jahodami(bez jahod se to obejde, ale bez šlehačky to není ono).

Je to naprostá delikatesa, ale bacha na to. Pořád je to hodně silné, takže spořádání pinty tohoto nutellového božství není nejlepším tahem. Pijeme zodpovědně :)

Originální recept najdete na facebookové stránce Tipsy Bartender.

Hezký zbytek dne xx


New in: February edition

7. února 2015 v 8:55 | Ronnie |  Fashion

TGIF! nebo respektive thanks god, it's pay day.
Včera mi přišla těžce vydřená výplata, kterou bych sice měla šetřit vzhledem k tomu, že se letenka do New Yorku sama nezaplatí, ale malému nákupnímu maratonu jsem neodolala, protože mám dneska svátek. Pravda, moc to neslavím a tady ve Skotsku už vůbec ne, protože tady se jmeniny nevedou, ale jako záminka to stačí.

Nebudu se zbytečně moc rozepisovat, stejně v tomto ohledu všichni jen projedete fotky a tím to hasne.


Po trpkém období bez kabelek, kdy jsem zoufale potřebovala v něčem nosit věci do školy a do práce, ale odmítala jsem platitnza hnusy, co se přes zimu vedly(omlouvám se za úsloví, ale jinak se to nazvat nedá), přichází jarní kolekce, kdy by má výplata padla jen na kabelky, psaníčka a tašky přes rameno.


V případě těchto veleluxusních bot bych ráda podotkla jedno. Tento skvost se stal součástí mého šatníku úplně zadarmo. Proč? Už zkrátka nebyly na seznamu zboží, a tak mi je prodavač dal do tašky bez jakéhokoliv namarkování. Perfektní!


Ano, další boty. Je to stejné jako s kabelkami.


Omlouvám se, zaňsedý podklad pro šedý kus šatníku. Musím uznat, že na fotce to vyladá tyk trochu jako noční košile, ale tento střih šatů se v poslední době stal jedním z mých absolutníchnfavoritů. Objevila jsem je, když jsem scháněla hezké avšak pohodlné a praktické oblečení do práce, které by vyhovovalo požadavkům zaměstnavatele. A vuala, zkusila jsem přesně tyto šaty jen v černé barvě a světe div se, s černými punčochami a zlatými doplňky to vypadá vážně super!

A v neposlední řadě naprosto (ne)obyčejná nákupní plátěná taška.K mým novým úlovkům patří ještě čepice a klobouk, ale obojí vypadalo fakt zvláštně jen tak pohozené na koberci. Jsem si jistá, žemse fotek dočkáte. Buď tady, nebo na mém instagramu - @VeronikaLav

No nic, pro dnešek je to ode mě vše. Mějte se fanfárově,

s láskou vaše Ronnie xx


Recenze: Aussie

4. února 2015 v 11:41 | Ronnie |  Beauty
Když jsem se již dostala zpátky k blogování, nedá mi to, a musím napsat recenzi na australskou značku vlasových produktů. Po internetu koluje nespočet recenzí na toto téma, ale i tak napíš svou osobní zkušenost, protože názory na Aussie jsou skutečně jak na horské dráze.

Dlouho jsem trendu Aussie odolávala, protože jsem se před pár měsíci dohledala jedné opravdu odpudivé recenze, která mě přesvědčila, že australský "zázrak" je krokem vedle. Ovšem v polovině listopadu jsem se doslova omylem dostala k vrozkům šampónu a kondicionéru a můj pstoj se hned po prvním užití obrátil o sto osmdesát stupňů.


V současné době používám tyto tři přípravky a musím uznat, že jsem nikdy neměla kvalitnější vlasy. Už od mala se potýkám s problémy s vlasy a nehty. Do dneška nevím, čím to je, ale na obojí musím být opatrnější, než většina populace. Sen o dlouhých loknách je už předem odsouzen k věcnému pobytu v říši snů(netajím se tím, že mám vlasy prodloužené. Když nejde Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi), ale od doby, kdy jsem začala používat Aussie, vlasy mi hodně narostly.

Hodně často používám kulmu, což je pro vlasy velká zátěž, a tak jsem zvolila šampón pro poničené, suché a tak trochu nešťastné vlasy - Miracle moist shampoo. Stejně jako všechny Aussie přípravky, i tento šampón je cítit takovou osobitou žvýkačkovou vůní. Chápu, že ne každému je to příjemné, je to vskutku zvláštní vůně, ale mně se líbí i snad více, než kokosové šampóny, které jsou co se týká aroma mým favoritem.

Vlasy mám něco pod ramena a myju je denně nebo každý druhý den(vím, že to není nejzdravější, ale zkuste žit tři dny s tequilou ve vlasech) a 300ml lahev mi vydrží cca měsíc a půl.
Oproti tomu kondicionér 3 minute miracle, který se aplikuje na minutu až tři podle toho, jak moc poničené vlasy máte, mi vydrží tak měsíc. Nutno dodat, že má jen 250 ml a používám je na extentions(za boha nevím, jak to přeložit do češtiny, aby to neznělo fakt pitomě. Rozumíme si), na které se musí používat hodně kondicionéru, což je dost znát, i když se myjou jen každých deset dní.

Samotný sprej používám jako rozčesávadlo a celkou ochranu vlasů. Myslím, že v tomto případě je to spíše pro lepší pocit, ale v boots mají akci na tři při´pravky aussie za 10£, a pokud je šampón a kondicionér sohromady za 9,50£, přeci neodmítnu další produkt za 50p. Je pravda, že se mi vlasy rozčesávají díky spreji daleko lépe, ale asi bych se bez toho obešla, protože tříinutový kondicionér vykoná svou práci dobře.

Už jsem psala, že kvalita vlasů se mi značně zlepšila a není to jen můj pocit. Když jsem přijela na Vánoce do Čech, mamka a spousta mých přátel mi neustále chválila, jak se mi vlasy zlepšily. A když si toho všimne i okolí, asi na tó něco bude. Navíc vlasy mám teď na omak doslova hedvábné a ačkoliv jsem se s kadeřníkem neviděla už téměř rok, konečky se mi netřepí a ani nelámou.

Vím, źe spousta lidí Aussie zavrhla na základě pár negativních recenzí, ale já naopak doporučuji dát tomu šanci. Každému sedne něco jiného a kdo ví, třeba vy budete jedním ze šťastných uživatelů, na kom se prokáže efekt pomalu jako z reklamy.

No a to je pro dnešek vše. Příště se společně podíváme na mou kosmetickou taštičku a její obsah. Mějte se krásně! Ronnie xx

Random Tuesday Post

3. února 2015 v 12:52 | Ronnie |  Ronnie says
Zdravím!
Momentálně sedím ve škole a uživám si hodinu volna. Jsem řádně znavena, protože jsem včera zůstala v práci déle, než je na studenta zdrávo, a tak se snažím situaci zachránit dnes již v pořadí třetím šálkem kávy, která mi nechutná. Jsem zhýčkaná Costou a Starbucks. Bohužel ani jednu ze společností nenapadlo, že Aberdeen uni by prokázala velkou tržbu, a tak mají pobočky po celém Deenu jen ne u nás na uni.

Venku je doslova odporně a já si tak vduchu říkám, jestli to není mnou. Do teď ve Skotsku za poslední roky pořádně nesněžilo. Ovšem v momentě, kdy se rozhodnu opustit ČR a kurté nesnesitelné zimy, v Abe nám začne obden sněžit stylem "kdyby bylo pod nulou, jsou tu závěje".


Tento příspěvek vlastně ani nevím kam zařadit. Jedná se o takovou všehochuť novinek, tipů, postřehů a výplodů mé poslední dobou poněkud pomatené mysli.

Vezmeme to popořadě podle obrázků v koláži.
První z nich, snapchat selfie, naráží na něco, co jsem již zmínila. Není nad to přijít ve čtvrt na pět z práce. A vzhledem k časovému posunu, někteří moji přátelé v tu dobu již vstávali. Nádhera! Kdyby mě ta práce tak nebavila, asi by mi bylo lépe, protože bych s tím sekla. Bohužel mi bar jako studentské zaměstnání naprosto vyhovuje. A tak se budu muset potýkat s trochu náročnějším režimem.

Následuje mé rádoby umělecké foto z Glasgow, kam jsem zamířila tuším začátkem listopadu. Byla to zvláštní návštěva, protože před tím jsem byla v Glasgow jen jednou a tehdy myslím, že nastal zrod myšlenky na mou budoucnost ve Skotsku.
Každopádně, musím nerada konstatovat, že můj pohled na Glasgow se nezměnil. Krom University of Glasgow která nápadně připomíná Bradavice a moderních staveb kolem řeky jako je budova BBC Scotland nebo třeba Scientific centre je Glasgow hnusná orůmyslová díra. Ovšem nákupy jsou zde obstojné, řekla bych že i snadno srovnatelné s Londýnem.

Příští výlet do Glasgow mě čeká 25.března, kdy vyrážím na koncert Charli XCX.


Třetí obrázek je vcelku jasný. Tato fotografie byla sdílena jak na facebooku Vogue, tak Elle. Ty šaty jsou prostě perfektní. Dolce a Gabanna je co se přehlídke týká moje nejoblíbenější značka. Mám však obavy, že i kdybych si mohla tuhle srandu dovolit, jejich modely by mi asi moc neseděli, vzhledem k tomu, že do jižanského typu mam dost daleko.

Předposlední screen nejspíš není tak očividný. Jedná se o článek o mém pracovišti, respektive o klubu, který patří k baru, ve kterém nyní pracuji. Náš PR staff je nejen schopný, ale má řekněme trochu zvrácený smysl pro humor. Neděle jsou nyní zasvědceny novým událostem a jejich promotion byla masivní. Jedním z tahů bylo rozesíláni sms s textem cca "Někdo, s kým jsi spal, byl diagnostikován s pohlavně přenosňou chorobou." Ovšem hned o řádku níže byl dodatek "Jenom sranda. Přijď v neděli na novou party v klubu". Perfekní v mnoha ohledech, protože o tomzačala mluvit media. Lad bibble, Sun nebo třeba Tab. Někomu se to líbilo, někdo je pohoršený. Ať je to jak chce, reklama je to skutečně pořádná a geniální ve své skandálnosti. Navíc pohoršeně se ozývají jen ti, co málem měli po přečtení první čaśti zprávy zástavu. Co na to říct. Příště si odpusťte nechráněný opilecký sex s osobou, kterou sotva znáte. Jednoduché. Pak vás taková zpráva nemůže vyděsit. Underground prostě opět ukázal, že si titul enjlepšiho klubu v Aberdeenu zaslouží:)

Tento článek zakončím tipem na skvělý film, který mě skutečně dostal. Poslední dobou moc neuznávám ty novější animáky. Už to není, co to bývalo jako za časů Monsters inc. Ovšem Brave je naprostá bomba! Možná mi to tak připadá především proto, že pohádkové prostředí je zkrátka Skotsko a jistým způsobem je to celé forma satiry. Tento film vřele doporučuji v originále. Hlavní hrdina je podle mě stoprocentně Skotka(herečka, co ji dabuje) a Kevin McKidd, který propůjčil svůj hlas jednomu ze synů, kterému není vůbec rozumět vám nastíní jak zní takový typický Aberdeeňan - pravda, v takovém extrému tu tolik lidí není a většině místních se dá rozumět bez problému.