Paulo Coelho - Záhir

20. srpna 2014 v 15:51 | Ronnie |  Literatura
Po nějakém čase opět přicházím s knižní recenzí. Je pravda, že jsem na knížky trochu zanevřela, protože jsem se snažila zaměřit spíše na angličtinu a pokud čtete v jiném, než rodném jazyce, tolik to zkrátka neodsejpá.
Jednou z mých dokončených knih je Záhir od Paula Coelha. Ti, co mě znají, ví, že Paulo Coelho je mým favoritem a jeho Veronika se rozhodla zemřít je zkrátka knihou mého srdce. Co se týká Záhiru, už tak nadšená nejsem. Je to nejspíš tím, že jsem se nestotožnila s myšlenkou celé knihy, ale čas od času jsem se musela k návratu ke knížce i přemlouvat. Nešlo to tak rychle jako u Alchymisty nebo právě u již umíněné Veroniky.
Záhir je víceméně autobiografické dílo spíše filosofického rázu. Zaměřuje se na úvahy o dnešním vztahu mezi mužem a ženou a Paulo si rozhodně nebere servítky. Hledáním Záhiru se autor snaží najít rovnováhu mezi osobními ambicemi a svým manželstvím.
V knize se setkáme se spoustou zajímavých myšlenek a já hned jako příklad uvedu jednu, která nás provází celou knihou. A paradoxně s ní absolutně nesouhlasím. Myšlenkou je, že musíme o minulosti hodně mluvit, abychom se od ní odpoutali. To mně osobně připadá jako holá pitomost, nemyslím si, že otevírání starých ran něčemu pomůže.
Každopádně ačkoliv jsem byla trochu zklamaná, celé dílo neodsuzuji a vlastně i doporučuji. Ono je čas od času dobré přečíst si něco, s čím nesouhlasíte. Rozproudí vám to mozek a uvědomíte si, v co vlastně věříte, protože pokud si řeknete "Ne, tohle si nemyslím" musíte se zákonitě zamyslet nad tím, co je pro vás pravdou, kterou ne vždycky známe nebo si ji uvědomujeme.
Kniha je vcelku krátká jen občas obtížná na přemýšlení. Pokud jste s Paulem ještě nezačali, Záhir není nejlepším cestou k autorovi.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mujmaly-tajnysvet mujmaly-tajnysvet | Web | 20. srpna 2014 v 19:15 | Reagovat

Mas muj obdiv!ze to zvladnes:-)

2 Nico Nico | Web | 20. srpna 2014 v 19:19 | Reagovat

http://nico-chan.blog.cz/1408/liebster-award-tag
Ahoj, nominovala jsem tě do TAGu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama