Stěhování

8. července 2014 v 15:28 | Ronnie |  Ronnie says
Stěhování. Název článku nejspíš naznačuje úplně něco jiného, než ve skutečnosti znamená. Kdykoliv někomu řeknu, že se stěhuji, řekne si, že jsem to tedy moc dlouho v Aberdeenu nevydržela. Pravda je ovšem taková, že se stěhuji jen o pár bloků vedle, blíž k univerzitě. A do vlastního pokoje!!!

Člověk si neustále stěžuje, že nemá co na sebe, že mu chybí tohle a tamto a tak podobně. Pokud máte v okolí někoho takového, poraďte mu, aby se sbalil a zkusil někam přestěhovat! Jsem tu dva měsíce, přijela jsem s velkým a malým kufrem. Teď bych potřebovala ty velké kufry tak tři plus jeden navíc pro boty. Jak je možné, že jsem přijela s třemi páry bot a po dvou měsících se stěhuji přesně s deseti?! A musím říct, že jsem skutečně vděčná, že mám čtečku Kindle, protože bych zajisté potřebovala i další bednu na knihy - pochopte, Inferno za 3,50 je skutečně lákadlo. Ovšem vzhledem k tomu, že mám tuto knihu ve čtečce to celé postrádá smysl. A tak si místo toho koupím nové boty - jsme u jádra pudla(Mimochodem, proč se tomu tak říká?).

Vím, že název článku je trochu od věci, ale zkrátka a dobře jsem nevěděla, jak to celé pojmenovat. Tento článek je jistým slovním průjmem ohledně Skotska. Vlastně i tak trochu deníček.
Pokud mě někdo následujete na twitteru, případně sledujetemůj snapchat, víte, že tak trochu nadávám na počasí. Musím se ale přiznat, že mi to vlastně vyhovuje - tedy pokud zrovna neprší a počasí netrpí tak trochu bipolaritou. Ze začátku je vám ve Skotsku opravdu zima. Prochladnete a klepete si na čelo, jak místní můžou chodit v krátkých rukávech. Po dvou měsících se toho už také nebojím. Bundy mám zaprášené na věšáku a nosím jen sáčka či slabé svetříky. Vždycky jsem říkala, že nejraději mám počasí, kdy můžu nosit šaty, punčocháče a přes to sáčko a přesně toto počasí je tady neustále, takže jsem se skutečně našla. Ovšem jak jsem již zmínila, proměnlivost tohoto počasí je neuvěřitelná. Zrovna včera.


O deset minut později....


A ano, vidíte těch 16°C? To se tady bere jako teplejší počasí, takže pokud prskáte, že zrovna máte v Čechách a na slovensku jen pětadvacet, vzpomeňte si na "slunné" Skotsko.

Dále bych si ráda postěžovala na některé zákazníky! Jako obsluha baru si práci docela užívám, ale občas je všeho až nad hlavu. V těchto končinách absolutně neexistuje něco, jako protivná servírka či neoochotný barman. Služby u nás a služby v Británii se přístupem zásadně liší. Člověk si na to snadno zvykne, a to i v případě, že on má být ten věčně milý a ochotný. Ovšem ne vždy je to tak snadné. Pár zákazníků si zkrátka myslí, že jsou celém podniku sami, a tak na vás začnou volat objednávky, i když vidí, že momentálně obsluhujete někoho jiného. Dá se to chápat, pokud je dotyčný trochu opojen, ale dva týdny zpátky jsem se setkala s neuvěřítelným tupcem! Dá se říci, že onen chlap je stálý zákazník. Na baru jsme měli docela napilno a akorát došel led. Momentálně jsem doobsloužila jeden postarší pár, a tak jsem se uvolila pro ten led dojít, protože všichni ostatní za barem měli plné ruce objednávek. Byla jsem opravdu uhoněná jak zákon káže. Vzala jsem mísu a vylila z ní do dřezu vodu z rozpuštěného ledu, abych mohla dojít dolů do skladu. V tu chvíli na mě zaburácel onen hňup něco jako "Are you going to serve me or what the FUCK are you doing?!". Nevím, zda-li se snažil okouzlit zdepřítomné dámy, ale já v tu chvíli měla chuť zařvat na něj "Jdu ti pro led, debile!!". Samozřejmě, to bych se mohla s prací rozlučit, a tak nezbývalo než se křečovitě usmát a OMLUVIT SE s tím, že musíte dojít pro led. Ovšem tím to nekončí. Pán byl evidentně v nějaké bojovné náladě, protože ani za tu dobu, co jsem byla pryč se nenechal obsloužit nikým jiným, ale hezky si počkal na mě. Objednal si tuším vodku s colou a na truc mě požádal o další skleničku s EXTRA LEDEM! Chápete to?! Na truc! Idiot. Nemůžu za to, že ten led prostě taje a čas od času je třeba dojít pro nový.

Další takový případ jsem měla tři dny zpátky, kdy mi přišel na bar chlápek obklopen partičkou dam ve středního věku a asi se chtěl také předvést, protože ze mě celou dobu dělal kreténa. Naporoučil si Gin s tonicem. Přinesla jsem mu gin s tonicem, ovšem on mi to vrátil s tím, že nechtěl tonic z draftu, ale v lahvi. Fajn, to bych ještě zkousla, já jsem se taky mohla zeptat a on mohl zapomenout, že když si řeknou o něco takového, automaticky jim tonic natočíme než abychom jim dávali dražší lahev. Ovšem to, co následovalo... Pán říká, že by rád PŮL pinty Tennense. Tak natočím půl pinty Tennense jen proto, aby mi pán řekl, že on ale říkal, že chce přeci celou pintu. Jsem si stoprocentně jistá, že říkal, že chce půl pinty, protože mu bylo rozumět dobře. Což o to, půl pintu jsem přelila do velké pinty a dotočila. Ale když po mně chtěl pintu Stronbow a pak mi to s výsměchem vrátil s tím, že chtěl jen půl pinty, to jsem mu to pivo málem chrstla do obličeje. Jsem ráda, že dámy okouzlil, udělal ze sebe bepáteřního pitomce a zakomplexovanýho burana, ale mně to otrávilo celý zbytek šichty. I to jeho dýšlo jsem mu chtěla hodit do obličeje.

Na druhou stranu, tohle jsou fakt ojedinělé případy. Většina zákazníků, zvlášť ti stálí, jsou skutečně milí, hodně si povídaj a vlastně se tak nějak vzájemně známe. Nehledě na to, že většina z nich nám kupuje drinky - v pracovní době ofc nesmíme pít, ale když nám zaplatí drinka, tak si jen napíšeme do knížky, co, a daný drink máme mimo pracovní dobu pak už zadarmo.

Vlastně asi už nemám, co dodat. Spousta věcí mi tu již přijde normální, takže bych tímto asi rozjela vaše dotazy, na které v některém z příštích článků odpovím. Ronnie xx


(Korova Bar, Aberdeen).

PS: Co se týká World cupu, ve finálové čtyřce máme Německo, Brazílii, Argentýnu a Nizozemí. Jaké jsou vaše tipy na umístění? Já Samozřejmě fandím Brazílii, ale myslím, že do finále nepůjde :(
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Shabana Shabana | E-mail | Web | 8. července 2014 v 15:45 | Reagovat

Super článek. Ať se ti ve Skotsku daří. A na ty burany se vykašli, ti se najdou na celém světě. :-)

2 N N | 8. července 2014 v 22:28 | Reagovat

Fajn clanek,ronnie muzu se zeptat budes odpovidat na ask?:)
JO a fotbal v liši 0:4 _(((((((((((( umru

3 Ronnie Ronnie | Web | 9. července 2014 v 1:59 | Reagovat

[2]:Ostuda fakt! Ale jako Brazílie fakt dělala začátečnický chyby, ale tohle si nezasloužila... a ono tedy německo na finále World cupu taky moc není, když si vezmu první poločas a jejich doslova pralesní obranu, kdy se na to jejich zakopávání míčů fakt nedalo koukat.. K asku se časem dostanu :)

4 brands brands | Web | 15. ledna 2016 v 17:23 | Reagovat

půjčka online jeseník :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama