Tak už jsem tu měsíc aneb nákupní horečka

8. června 2014 v 18:33 | Ronnie |  Ronnie says
Opět se po delší odmlce hlásím o slovo. Vím, že teď to tu hodně zanedbávám, ale člověk by nevěřil, jak může být práce na baru, pravidelné návštěvy fitka a udržování společenského života vyčerpávající! Nechci si ani ředstavit, jaké to bude, až mi začne škola.
Takže už jsem tu déle než měsíc, což mě nutí k sepsání krátkého shrnutí. Říká se, že prvních čtrnáct dní se prožívá eufórie z té kulturní změny. Pak přijde náraz a další měsíc je všechno na pytel. Já striktně nesouhlasím. Pro mě naopak byly nejtěžší ty první dva týdny, kdy jsem brečela, jak chci domů. Nejspíš to bylo tím, že jsem ještě neměla práci a zbytečně moc času přemýšlet. Ovšem teď jsem si našla jednu z nejlepších prací vůbec - člověka, který se chce věnovat vědeckému výzkumu, zkrátka překvapí, když ho doslova nadchne práce za barem! Takže až se někdy dostanete do Aberdeenu, nezapomeňte navštívit podnik, který se jmenuje The Stag - výborně u nás vaří, rozhodně musíte ochutnat coleslaw. Což mě přivádí k poznámce, že i přes to, že mám jen part-time job, což je jen částečný úvazek nebo brigáda, mám nárok na jídlo zdarma. To u nás nemá většina ani pokud dělají na plný úvazek.

Každopádně, už jsem si vysloužila svou první výplatu, která sice nebyla valná, ale je tomu tak jen díky tomu, že za minulý měsíc jsem tam pracovala jen týden, takžeto ani vyšší být nemohlo. Každopádně na české poměry je částka více než uspokojivá. A samozřejmě ačkoliv to s nákupy teď ještě pořád nemohu moc přehánět, pár věcmi jsem si radost přeci jen udělala. Nebudu sem přidávat fotky věcí, jako jsou džíny, legíny, košile do práce a podobné nezajímavé věci. Je to jennepatrný průřez mými měsíčními nákupy. Za odměnu, že jsem to tu zatím přežila. Chápeme.


Nejsem trochu ujetá na líčení rtů?


Cetky, to je moje.


Asi si říkáte, že ve Skotsku, kde jsou 'tropy' již při dvaceti stupních nad nulou, jsou šaty a lodičky trochu zbytečné. Omyl. Až mě překvapuje, jak jsem si na místní prostředí zvykla. Dobře, pořád ještě nemám kuráž na to, abych si vyšla jen v kraťasech bez silonek, jako některé mé místní kamarádky, ale se silonkami se dá přežít.


A na závěr takové ty britské 'nezbytnosti', jako je Vogue, iPhone, věnec do vlasů nebo slušně vypadající peněženka.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anonymní Anonymní | 11. června 2014 v 15:00 | Reagovat

Moc pěkné šaty :) A jakou máš barvu toho iPhonu?

2 Ronnie Ronnie | Web | 11. června 2014 v 19:09 | Reagovat

[1]: Růžovou =)

3 Anonymní Anonymní | 11. června 2014 v 21:57 | Reagovat

Dobře sis vybrala ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama