A Bull in a China Shop

9. června 2014 v 14:38 | Ronnie |  Beauty
Pokud žijete s třema klukama, jako holka si musíte zvyknou na kde co. Na druhou stranu, pokud holka bydlí utiskovaná v přítomnosti lidí opačného pohlaví stále ještě lehce více či méně poznamenaných pubertou, pochytí tolik 'mouder', které zkrátka nikde jinde nemá šanci vyčíst.

Čas od času se každý zblázní a řekne si, že by se měl chovat jinak a že je vlastně někdo úplně jiný, než kým do té doby byl. Je to samozřejmě pitomost, což se po pár měsících samo ukáže tou nejnemožnější cestou, ale to k životu asi patří. Ovšem problém je, když se při těchto našich výkyvech zraní i někdo další.

Někteří jedinci, kteří se chovají s prominutím jako nebetyčné svině, narazí na někoho, kdo s nimi jedná zrovna tak. To je karma, to je v pořádku. Ovšem zaráží mě, že tito jedinci karmu neakceptují a své "hříchy", za které je karma náležitě odměnila hází na všechno kolem. Špatné načasování, nedostatek zájmu okolí nebo nejlépe na zprostředkovatele karmy. Poslední bod je asi nejhorší, protože v podstatě všechno hanění, které se hází na opačné pohlaví, které nám tak moc ublížilo, se týká i nás, protože do této doby jsme se chovali k ostatním úplně stejně.

Jak jsem již nadhodila, ona dočasná 'změna osobnosti' v jistý čas přijde na každého. Problém je, že v té naší nové povaze neumíme chodit, a tak jsme tak trochu jako sloni v porcelánu. Boříme, ničíme a demolujeme. Samozeřejmě to je metafora. Pointou je, že pokud se snažíme být někým jiným, přinese to víc škody než užitku, ačkoliv se to ze začátku nezdá. Cítíme se jinak, lépe. Nezáleží na tom, že jsme trošku sobečtí, okolí to přeci chápe. Jenže časem se ukáže, že ono to s tím pochopením nebude tak valné, a že i nám v podstatě pořád něco chybí, že ta přetvářka, to, jak se snažíme sami sebe přesvědčit, že jsme už někde jinde, je nám nepohodlné a vrátíme se ke stereotypu. Ne v pravém nudném slova smyslu, ale je tomu tak.

Co z toho plyne? Pokud nás zachvátí toto praštěné období, měli bychom si dávat pozor, kam šlapeme.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama