Kdo neumí, tak učí

24. května 2014 v 20:20 | Veu |  Veu says
Tento týden jsem měla praxi, a protože jsme si každý měli najít svojí a grafická studia lidi moc neberou, tak jsem se rozhodla, že půjdu na základku se zeptat jestli bych nemohla k nim na výtvarku. V tu dobu jsem nevěděla do čeho jdu a myslela jsem si, že to bude dobré. Ale s blížící se praxí jsem byla víc a víc nervozní a na vážkách, protože přece jen dnešní děti a jejich respekt k učitelům a když jsem si představila sebe před celou třídou dětí, bylo mi na omdlení.
No ale nastalo pondělí a já se tomu nemohla vyhnout. Jako první jsem šla k šesťákům, kde mě učitelka zachránila od vymýšlení nějakého úkolu, protože pro ně něco měla, a tak jsem dvě hodiny proseděla koukáním z okna a sem tam prohození nějakého slova v učitelkou. Pak mě ale čekali osmáci, u těch jsem taky nic nedělala, ale překvapila mě jedna slečna, která byla celý dvě hodiny šíleně drzá. Myslela jsem si, že naše třída na základce byla výkvět, ale kam se na ní hrabou kluci od nás ze třídy. Když jí učitelka vyzvala k tomu, aby ji přinesla práci, kterou měla mít už dávno hotovou odvětila "Nejsem žádnej pes, abych vás poslouchala na slovo." Seděla jsem na židli jak přikovaná a měla jsem co dělat, aby mi nespadla brada. No po pravdě byla jsem ráda, že už jsem mohla jít domu a netešila jsem se na další 4 dny.
V úterý jsem šla k páťákům, a tak jsem si řikala, že ty děti by mohly být hodnější, protože přece jen jsou to páťáci. Pro ty jsem měla vymyslet něco s figurou a nebo portretem. Vymyslela jsem sybolický portret (to znamená, že místo očí/nosu/atd kreslily věci, co je symbolizují). Tak ty děti byly opravdu zlata. Hodné děti byly i ve zbylých 4. a 5. třídách. Zbytek byl tak relativně v klidu, ale až na pátek, kdy jsem šla do šestky. Učitelka mě do té třídy poslala napřed, že si to mám ošéfovat. HAHAHA. Já, nejstydlivější člověk na světě, ale co jsem na to měla říct, že to nezvládnu, tak to by se mi vysmála a řekla by mi proč jsem na to základku lezla. Tak jsem vešla do třídy a jeden kluk prohlásil " Ty nás jako budeš učit." Tak řikám, že budu. Byl velice komunikativní, takže to bylo hned "Jak se jmemuješ?" "A můžeme ti tykat?" "Kolik ti je?" Celé dvě hodiny semnou komunikoval a byl fajn, ale pak tam byl kluk, co byl na přes držku. Chtěl odevzdat práci, která byla fakt otřesná, a tak jsem se ho zeptala jestli by to nechtěl předělat a on mi odvětil "Nejsem ve školce, abych něco dělal 2x a mě pětka stačí." Což jsem čuměla.
Celý týden jsem tedy přežila a vzala jsem si z toho ponaučení "NIKDY NEPŮJDU UČIT A POKUD BYCH O TOM NĚKDY JEN PŘEMÝŠLELA, TAK MI DEJTE NĚKDO FACKU."

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama