6x proč se mi tu nelíbí

20. května 2014 v 18:22 | Ronnie |  Ronnie says
Přináším další článek ze Skotska, který je tak trochu negativním pohledem na místní dění. Ovšem nebojte, přijde další článek s klady a mám pocit, že bude rozhodně delší!
Každopádně, nezapomeňte likovat naší stránku na facebooku, následovat nás na twitteru a tak podobně. Pokud někdo máte jo zájem následovat mě konkrétně třeba na twitteru nebo instagramu - všude @VeronikaLav

1) Nejsem Veronika. Tady jsem prostě Victoria. Stalo se mi to snad všude. V bance, na úřadech, v baru, když jsem hledala práci - všude mě oslovili Victoria, ačkoliv jsem se představovala jako Veronika, což měli dotyční i na papíře před sebou. Smutné.
2) Už si ani nevzpomínám, kdy jsem naposledy viděla slunce. A nechte si to vaše "nám tu týden prší". Přijeďte si do Skotska, buďte tu alespoň měsíc a pak proti českému počasí neřeknete půl slova!
3) Nejsme sakra Východní Evropa a už vůbec ne Československo. Nevím proč, ale někteří jedinci mají pocit, že Česká republika je téměř Rusko, a proto jsme zkrátka těžce východní Evropa. NE! A ještě horší je, když i po více než dvaceti letech je schopen někdo užít pojem Československo zvlášť poté, co dotyčné osobě třikrát vysvětlím naši historii, rozpad a současnou situaci.
4) Nedostatek některých českých potravin. Třeba rumu nebo levného alkoholu. Omlouvám se, ale to jsem zkrátka napsat musela. Nezlobte se na mě, ale lahev vodky za téměř 600 korun, to je na mě trochu moc. A co se týká rumu, samozřejmě, že tu nějaká ta Havana je, ale musíme si uvědomit, že Tuzemák nebo Božkov chutná podstatně jinak. Navíc tu chybí věci jako Eidam nebo třeba (polo)hrubá mouka.
5) Na Primark se tu hledí jak na obchod pro největší sociální případy, což jak asi dobře chápete, těžce nesu. Prostě nejsem na značky, ale na kvantitu, a tak mě trochu uráží, že jsem tu za socku, když nakupuju v Primarku, kde mají hezké oblečení.
6) Nekonečné reklamy v kině. Jestli si myslíte, že ta chabá čtvrthodinka reklam a trailerů, co musíme přetrpět v našem zlatém cinestaru, je nekonečná, musím vás poinformovat, že zde jsou ony reklamy dlouhé tak, jako polovina filmu. Bez nadsázky, přehánění a legrace!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 HanisShka HanisShka | Web | 21. května 2014 v 7:41 | Reagovat

:( Normálně se bojím najednou do ciziny odcestovat... doufám, že ty klady to vážně přebijí! Tohle všechno by mi tam chybělo taky... jinak ale buď v klidu, i Michael, když o nás mluvil v 95 nebo tak nějak (i když mám pocit, že tak o nás mluvil i po jeho HIStory touru), tak o nás taky mluvil jako o Československu... dobře, to bylo cca před těmi 20 lety, ale třeba tě to trochu uklidní :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama