13x Ano

22. května 2014 v 12:18 | Ronnie |  Ronnie says
Poslední článek se týkal věcí, které se mi ve Skotsku vysloveně nelíbí. Tentokrát naopak přináším článek, ve kterém shrnuji, proč to tu mám naopak ráda. Je jich podstatně víc a jsem si jistá, že jsem na dost věcí zapomněla.

1) Je tu pláž. Dobře, je sice pravda, že se tu moc neopálím ani nevykoupu, ale pořád je tu pláž!
2) Všichni jsou přátelští. Zatím jsem se ještě nesetkala s někým, kdo by mě vysloveně odmítal ve své přítomnosti. Od ČR trochu pokrok.
3) Levné oblečení. Všichni známe Primark, že? Ovšem jak jsem uvedla v předchozím článku, s Primarkem je to tu trochu komplikované.
4) Hezcí kluci. Vím, že bych to neměla psát tak okatě, ale prostě je to tu jiné. Nevím, jestli je to tím, že tohle místo je pro mě naprosto nové, o nikom nic nevím, neznám ničí pověst. Navíc je tu hodně přistěhovalců, takže je-li libo nějaká Skandinávie, žádný problém(:D).
5) Všem je naprosto ukradené, co na sebe navlečete. Můžete jít s obrovskou mašlí na hlavě, kanadama na nohách a plesové róbě a nikoho to absolutně nevyvede z míry. Lidé se zkrátka starají o své. Nikdo nemá zapotřebí tu pomlouvat někoho druhého kvůli oblečení.
6) V ČR máme Colu Zero, Dietní colu, pepsi a tak různě. Ovšem tady je i Sprite Zero, Fanta Zero a tak podobně. Paráda!
7) Cena knih. Já se upřímně nedivím, že u nás moc lidí zas až tak nečte, protože na to, abych člověk četl tak, jak by se mu zlíbilo, by v ČR musel být milionář. A nechte si prosím své poznámky o knihovnách pro sebe, všichni víme, jak to s našimi knihovnami funguje. Pro srovnání třeba aktuální Inferno. U nás stále kolem 400 kč, zde jsem na něj narazila za 3 libry(zhruba 100kč). Neuvěřitelné!
8) Je snadné tu najít práci a to i za předpokladu, že vaše AJ není úplně tip top.
9) Kluby. Teď vynechám pražské podniky, ale co si budeme povídat, naše kluby nejsou úplně nejčistější a nejluxusnější. Ovšem zde ty horší kluby jsou na úrovni našich nejlepších.
10) Náhrada za pivo. Hned jako první bych řekla, že u nás je nejlevnější variantou večera pivo. Tady je tomu přesně naopak. Navíc já, jako nepijan piva oceňuji nápoj zvaný VK, který mi nahrazuje Frisco a to daleko lépe.
11) Lidé se tu nestydí běhat na frekventovaných místech. A je jedno, kdo jak běhá. Možná se odvážím se svým stylem vyrazit do ulic. Uvidíme!
12) Seznamuji se s lidmi jejichž příbuzní se potkávají s J.K.Rowling
13) Moje škola vypadá jako Bradavice

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama