Už jen čtyři roky a je pryč

15. března 2014 v 13:31 | Ronnie |  Ronnie says
Je tomu už rok, co jsem se zklamala v českém národě a ztratila veškeré iluze o inteligenci obyvatel vlastnící právo voliče. Už rok je hlavou našeho státu Miloš Zeman. Dokonce i na tom bílém podkladě tato věta vyvolává hysterický smích, kterým se snažím zakrýt zoufalství nad tímto faktem.

Včera na hradě proběhly cituji "důstojné" oslavy tohoto smutného roku, a tak doufám, že všechny naše záchytky byly v pohotovosti, protože Viróza se Shrnovačem koberců zajisté splnily svůj účel.

Dnešní článek bych ráda věnovala největším momentům uplynulých dvanácti měsícům, které musí voliče Miloše Zemana naplňovat pýchou a hrdostí.


Když může Putin, jeho věrný fanda může přeci také, ne?


Co dodat.

Slavnou trojku bych mohla zakončit naprosto vytříbeným Vánočním projevem - novoroční kvůli Viróze samozřejmě nepřicházel v úvahu - ale je to trocu zdlouhavé, a na nervy lezoucí, proto přidám trochu starší perličku na závěr audiovizuální části článku.


Doufám, že jsou jeho voliči pyšní.

Dále bych ráda připomenula několik věcí, které jsou předzvěstí bouře a které bychom neměli přehlížet. Tak především je si začínám všímat, jak se v našem státě začalo smýšlet o Masarykovi s Havlem. Pro mnohé z nás jsou tato dvě jména symbolem síly a svobody. Bohužel se rozmohl trend házet na ně špínu - samozřejmě, že každý má nějakého kostlivce ve skříni. Jenže nazývat pana Masaryka s panem Havlem zrádcemi státu a podobně, to mi přijde nadmíru zpátečnické. Čtyřicet let se tu o Masarykovi nemluvilo, ale když už se může, pár chytrých a slizkých hadů se rozhodne to obrátit ve svůj prospěch. To je logické, když stát řídí banda proputinovských darmožroutů.
Dalším poměrně význačným varovným signálem bych viděla postavení českých politiků ke smrti Nelsona Mandely. Nad tím jsem do dneška tak znechucena, že to snad ani nebudu více rozebírat.
Do třetice všeho dobrého, nebo lépe řečeno zlého, bych zmínila nevídaný nárust moci komunistické strany. Jak je možné, že po čtyřiceti letech politických procesů, výslechů, období normalizace, pronásledování a omezení svobody, lidského práva a šíření vlatního názoru, se strana, která stála za touto totalitní krutovládou znovu dere k moci?
Kdykoliv se blížilo něco hodně špatného, jako první na to upozornili studentni a intelektuální menšina státu. Proto se ptám, jak je možné, že jsme se do teď nepoučili? Kolik chytrých hlav, kolik studentů volá, že to, kam se řítíme, je hodně špatně, ale stejně se nikdo nezastaví.

Velkým podílem na tomto problému je stárnutí populace. Není žádným velkým tajemstvím, že tyto komunistické strany - tím myslím nejen KSČM, ale Zemanovce a podobnou verbež volí především důchodci. Samozeřjmě, že je lákavé jít s tímto davem, s touto vizí, z krátkodobého hlediska je to zkrátka výhodnější. Jenže do budoucna je to jed. Jenže to je většině staršího obyvatelstva ukradeno. Vidím to na svých prarodičích. Dokud chodili do práce, kritizovali přístup levicových stran. Nyní jsou oba v důchodu, oba podporují tyto strany se slovy "A nám je to jedno, co přijde pak. My už tu nebudeme". Sobecké na to, že tu nechávají své děti a vnoučata. A jestli se k tomu takto staví každý, nemůže to tu vypadat jinak.

Proč si já myslím, že je to špatně? Dokud jsem studovala - v únoru jsem skončila se studiem na FEL, abych se mohla půl roku pořádně připravovat na studium ve Skotsku - všechno jsem to viděla jen z dálky a znala to teoreticky. Nyní musím kvůli pojištění docházet na pracovní úřad. Vidím, co tam chodí za existence a pro znázornění onoho kontrastu vezmu zástupce XY ve srovnání se mnou.
Přišla jsem na pracovní úřad s tím, že mám brigádu, skončila jsem se školou, ale brzy se na ní opět vracím. Nejsem líná, nečekám od státu nějakou pomoc, zkrátka se chci postavit na vlastní nohy. Bylo mi řečeno, že pokud mám brigádu, stát mi nedá ani halíř - s čímž se tedy dalo počítat, ale jako bonus, pokud si na brigádě vydělám víc, než 4000 kč za měsíc, budu vyřazena a nebudu mít nárok na pojištění od státu - ovšem z dohody o provedení práce pojištění také nedostanu. Jao bonus se mnou bylo jednáno jako s největším odpadem.
Pak vedle mě přijde zástupce XY, který sotva dodělal základní školu. Pracovat nechce, chová se jako hulvát a na úřad přijde s nataženou rukou se slovy "dej". Nehne prstem, má podporu od státu a ještě mu je zaplaceno pojištění. Tak si to zrekapitulujme. Pocitvý člověk, c se neštítí práce u nás absolutně nemá šanci na nějakou výhodu nebo pomoc, zato notoričtí lenoši, co se neumí chovat, nemají vzdělání a odmítají jakkoliv se sami přičinit o samostatný chod svého života, dostanou naprosto všechno. Dávky, pojištění, stravenky, poukázky na léky a spoustu dalšího. A já, když od státu nechci ani korunu, si ani nesmím vydělat větší množství peněz, abych nepřišla o pojistku. Smutné, ale tak funguje ona sociální demokracie.

To bylo jen něco k zamyšlení. Na závěr článku hodím song, který by si měl každý poslechnout alespoň dvakrát, aby si uvědomil, o čem to vlastně je.


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lenny Lenny | Web | 16. března 2014 v 13:42 | Reagovat

Souhlas se vším co píšeš. Vítej v české realitě. Já mám ještě další postřeh z pracáku: 2 roky jsem "podnikala" jako osvč. Platila sociální a zdravotní, celkem 4000 měsíčně (pro srovnání: zaměstnaný člověk, který vydělává 12000 hrubého, odvádí celkem 1500 měsíčně včetně daní - já ovšem vydělávala o dost míň, takže jsem jen platila a platila, až jsem musela skončit). Za to jsem dostávala prvních 6 měsíců podporu - "celých" 2-3000 měsíčně (onen zaměstnaný by dostával cca 6000 měsíčně). K tomu jsem si nesměla nic přivydělat, ani korunu, dokonce ani mít uzavřenou jakoukoliv dohodu. Doufala jsem, že podnikání obnovím, že mi třeba nějakou dobu stát odpustí placení zdrav+soc, abych se stihla postavit na vlastní nohy a nezacláněla na pracáku, ale na nic nemám nárok... Jedině na dávky sociální podpory, kdybych pracovat nechtěla...

2 Ronnie Ronnie | Web | 16. března 2014 v 13:59 | Reagovat

[1]: To je prostě neskutečné, jak se náš stát přizpůsobuje akorát lidem, co nemají potřebu pracovat nebo být samostatní.

3 bonneris bonneris | Web | 16. března 2014 v 20:29 | Reagovat

A toto je důvod, proč jdou Čechy do kopru :D Nejdřív Klaus vyhlásil amnestii a potom jsme si zvolili za prezidenta Zemana. Ještě že máme většinou v ČR tak dobrý smysl pro humor a zvládáme to s nadhledem :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama