Pozdrav ze Skotska

27. března 2014 v 12:35 | Ronnie
Máme čtvrtek, 27.března. Venku je správně zataženo a já se snažím sepsat několik vět, aby úmorné tahání notebooku po Londýně - a věřte, že se ten drobeček docela pronese - nebylo úplně zbytečné.
Jsem tu již třetím dnem a čím víc se blíží můj odjezd zpátky do ČR, tím blíže posouvám datum trvalého odjezdu do Aberdeenu, a to jsem v buse směr Skotsko ještě přemýšlela, jestli skutečně všechno opustím a nechám nějakou Plzeň daleko za zády. Mělo mi být jasné, že všechny pochybnosti budou ty tam. Jsem naprosto pevně rozhodnuta, že skutečně v září nastoupím.

Během těch pár dní, co tu jsem, mi došlo, že přeci jenom ještě nejsem ale připravena na samostatný život bez rodičů za zády. Tak především je to jazyk. Dá se říci, že víceméně rozumím všemu - až na podivnou sdgsdgds mluvu řidičů autobusů, ale má konverzace je vskutku politování hodna. A fakt, že jsem se svou univerzlní odpovědí "ou" s britským přízvukem bavila s jedním z mých budoucích profesorů, mě nutí modlit se, aby na mě do září zapomenul. Je pravda, že mě nazval "very brave", otázkou je, zda-li to bylo skutečně proto, že jsem vyjela XY km daleko od domova sama be rodičů, jen abych se podívala na svou budoucí uni, nebo spíše narážel na to, že jsem skutečně odvážná hlásit se na školu v UK s tak katastrofální mluvou(:D).
Další dost podstatnou mezerou v praktickém samostatném soužití je vaření. Mé katastrofální umění v kuchyni děsí nejen mě a mou rodinu, ale i spoustu mých přátel. Měla bych se trochu zamyslet nad sebou samotnou vzhledem k tomu, že kluci(dobře, já to tedy opravím, jen jeden z nich - nejsem si jista, zda jsem oprávněna použít jméno :D), u kterých těch pár dní bydlím jsou schopni připravit naprosto luxusní bůček(Ne tohle opravovat nebudu,protože si ten název nepamatuji), vynikající kuře nebo excelentní lívance s jahodami, zatímco já jsem schopna připálit i vodu na čaj. Proto si kladu cíl - koupím zde kuchařku a doma se naučím vařit. V rámci mých omezených možností.


Co bych napsala dál? Už mě nic moc nenapadá, o škole a ostatním napíšu asi až se vrátím - nebo při nekonečné cestě busem do Londýna. Každopádně, abyste měli představu o tom, jak to tu vypadá, asi tak deset metrů od bytu tu sídlí Primark, dalších dvacet metrů Poundworld a za dalších třicet Poundland. R-r-r-ráááááááj :D

xx Ronnie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama