Občas všichni škudlíme

10. března 2014 v 18:31 | Ronnie |  Ronnie says
Komu z nás se někdy povedlo, aby si řekl "ták, teď mám docela dost peněz, to mi stačí"? Nejspíš nikomu, ale pokud patříte mezi ty vyvolené, ze srdce vám gratuluji. Bohužel zbytek planety toto štěstí nemá, a tak šetříme, kde se dá. Napadlo mě sepsat článek na téma úspory a levnější alternativy holčičích nezbytností, které ovšem nejsou na úkor kvality.

1) Vůně
Kdykoliv navštívím Sephoru či Douglas, srdce mi dostlova krvácí. Tolik nádherných vůní, ale co se týká ceny, obsahuje až moc nul. Chápu, že za značku i kvalitu se platí, ale přeci jen Jimmy Choo za téměř čtyři tisíce korun je už trochu moc. Naštěstí existují stránky jako parfums.cz, které nabízejí mnohem levnější alternativu těchto parfémů. A nebojte se, nejedná se o asijsou Miss Chior nebo KuKu Chanal. Pokud netrváte na výstavním flakónku(co si budeme povídat, nekteré jsou stejně nemožné a odrazují víc, než cokoliv jiného), již výše zmíněného Jimmyho Chooa seženete, aniž byste zasadili vaší kreditce ránu vyšší než 1000 kč. Jde jen o to, že místo klasické verze zakoupíte naprosto stejnpu vůni jen určenou jako tester. V kvalitě nenaleznete od běžného parfému ze Sephory žádný rozdíl, jen je možné, že parfém obdržíte bez víčka případně v obyčejném rozprašovači. Ale pokud jde o vůni, flakón na vás stejně nikdo neucítí.


2) Doplňky
Tak to je naprosto jasné. Trendy se neustále mění, ale pokud bych se jimi měla řídit a zároveň nakupovat v Sixu, Claire's a spoustě dalších obchodů s doplňky, vyhlásila bych Bankrot už druhém dni jednoho z mnoha týdnů módy. Naštěstí existuje chytrá stránka jako je ebay.com. Snad nikdy jsem zde nenakoupila doplňek dražší než 100 korun, ale obvykle se mé nákupy pohybují kolem dvaceti korun za kus. Abych byla upřímná, vždycky si vyberu v Claire's a pak si naprosto stejný model objednám zhruba o dvě stě korun levněji. Možná někdo namítne, že bude velký rozdíl v kvalitě. Omyl, vyzkoušejte to sami.
Jedinou nevýhodou je doba dodání, která se pohybuje mezi dvěmi až čtyřmi týdny.

3) Votocvohoz.cz
O co jde? Dá se říci, že je to takový online bazar nebo 'sekáč'. Rozdíl je v tom, že když přijdete do nějakého secondhandu, dočkáte se mnohy poměrně nevkusných kousků, které přejdete s výrazy pobavení, odporu a hrůzy. To se vám samozřejmě může stát i na této stránce, ale není to tak četné. Navíc můžete zde oblečení i měnit. Pokud máte ve skříni něco, co už nenosíte, ale na druhou stranu máte pocit, že by to někomu mohlo sedět, nabídněte to. Může se vám ozvat někdo, kdo má naopak v nabídce kousek, co by sedl zase vám. Stačí hledat a najdete zde skutečně pěkné kousky za velice příznivé ceny!


4) Isic karta
Tento průkaz je něco jako studenťák jen s tím rozdílem, že vám ho( na rozdíl od vaší školní průkazky) uznají téměř všude. Zvlášť pokud vyjedete na výlet do zahraničí. Zřízení Isicu stojí sice 300 kč, ale věřte, že se vám to v průběhu platnosti několikrát vrátí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama