Zkouška učit děti

28. února 2014 v 10:43 | Veu |  Veu says
Dneska bych se s vámi chtěla podělit o můj zážitek z tohoto týdne. Protože jsem ve třetáku a máme si shánět praxi, tak jsem se šla zeptat na základku, kam jsem chodila, jestli bych nemohla jít na praxi k nim, pomáhat při výtvarce, informatice a tak. Jenže musím dosáhnout 30 hodin za týden a tolik výtvarky není, tak mi bylo nabídnuto, abych ve středu šla učit deti ze šesté třídy na informatiku. A protože tu praxi potřebuju fakt hodně, nechci totiž aby se opakoval loňský rok, kdy jsem celý týden barvila stěny ve škole, tak jsem na to kývla.
Potom co jsem dorazila domu, jsem byla opravdu ve stresu. Měla jsem za úkol připravit si pro děti něco z grafiky v pragramu, o kterém jsem slyšela poprvé, plus k tomu připočítáme mojí stydlivost a tichost, tak bylo nemožné to zvládnout.
Ale nastala druhý den a já musela jít čelit tomu, co jsem na sebe přichystala. Lhala bych kdybych řekla, že se mi ruce neklepaly a hlas taktéž. Stála jsem před základkou a nejradši jsem se chtěla obrátit a jít zpět domu. Jenže jsem to neudělala a šla jsem dovnitř, za učitelkou, která tu třídu měla učit.Když jsem s ní vešla do počítačové třídy, kde na mě koukalo asi 12 dětí, věděla jsem, že je konec a já to můžu zabalit, protože před nima nezvládnu mluvit. Ale učitelka mě uvedla a řekla:"Teď je to tvoje." Zapomněla jsem na okolní svět a představovala jsem si, že mluvím k lidem, kterým naprosto důvěřuju a nemám se čeho stydět. A ONO TO ZABRALO. Rozmluvila jsem se a opravdu jsem si připadala jako kantor, protože mi děti věnovaly plnou pozornost. 45 minut utelko jako voda a já jsem si uvědomila, že jsem to zvládla a po dlouhé době jsem na sebe byla vážně pyšná. Společně jsmě zvládli, co jsem si pro ně přichystala a taktéž i s druhou třídou, která následovala potom.
Myslím, že tato zkušenost sice nezměnila můj názor na to, že nikdy nechci být učitelka, ale dokázala jsem si tímto, že dokážu i přes mojí stydlivost a tichost mluvit před více lidma, které neznám a dokážu si získat i respekt u dětí s kterýma cloumá puberta. No budu doufat, že v květnu, kdy mi teprve nastane praxe celý týden, bude probíhat ve stejném duchu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Fanny Fanny | Web | 28. února 2014 v 11:23 | Reagovat

i u nás byla praxe sranda

2 Ronnie Ronnie | Web | 28. února 2014 v 13:17 | Reagovat

Obdivuju tě! Já bych byla něco jako "Jmenuji se IGOR HNÍZDO!!":D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama