Kapitola druhá

2. února 2014 v 1:06 | Ronnie |  Ronnie says
První měsíc roku 2014 je za námi a já tu sedím, půl hodiny po půlnoci přemýšlejíc o novém článku. Nejsem si jistá, zda-li mám dneska jen takové to prázdno, kdy visím na mrtvém bodě, a nevím, jak začít, nebo jen nemám odvahu vypustit do světa všechno, co se mi honí hlavou. Pravděpodobně to bude od obojího alespoň kousek. Ve skutečnosti bych mohla psát a psát a psát, ale kdykoliv se pokusím zajít k podstatě věci, z mých úst pronikne jedno vzteklé 'ughhhhh'.

Momentálně jsem v docela zajímavém rozpoložení, kdy si říkám "a co sakra teď?!". Člověk se čas od času dostane do situace, kdy si neví rady, a čím víc se v tom nimrá, tím víc se topí v pocitech bezradnosti. Říkám si, že by bylo nejlepší někomu všechno vyklopit a pak se nechat nasměrovat, protože nejsem v postavení, kdy bych všechno mohla vidět objektivně. Přála bych si, abych věděla, jak se zachovat správně, jenže na druhou stranu, chci na to přijít sama, nehodlám dělat to, co mi řekne někdo jiný. To je podle mě jedna z nejdůležitějších věcí, kterou by se měl člověk v životě naučit. Rozhodnout se a jednat sám za sebe a být připraven převzít zodpovědnost za své činy. Jenže jak?
Navíc mým velkým nedostatkem je netrpělivost, a tak kolikrát jednám až moc impulzivně, aby se věci daly trochu do chodu. To je pochopitelně docela malér. Řekla bych, že ona zbrklost souvisí s faktem, že se začnu brzy nudit. Čas od času se dívám na své přátele a říkám si - pání, ti se mají, v jejich životě se stále něco děje. Pak se jednou za čas dostanu i já do centra nějakého dramatu, a i to mě přestane po chvíli bavit. Proto dělám kraviny. Nebo se spíš podvědomě snažím zničit sama sebe? To jsem vážně ta sebedestruktivní? Možná ano. Pokud jste uprostřed nějaké události, dění a podobně, obvykle si počkáte, jak se to vyvrbí. Ne tak já. Já usoudím, že to jde nějak moc pomalu, a že už se nějak dlouho nic moc nestalo, a tak něco vyvedu bez ohledu na následky. Hlavně, že se něco stane. Drama narušeno dalším dramatem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama