Psychologie špatných dnů

10. ledna 2014 v 1:02 | Ronnie |  Ronnie says
Jednou jsi dole, jednou nahoře. Pořekadlo, které zná nejspíš každý znás a jsem si jistá, že každý si ho ověřil v praxi. Jsou životní období, která nám sednou a která zkrátka nikoliv.
S ledovým klidem mohu prohlásit, že rok 2013 byl jako na horské dráze, ale i přes několik významných výkyvů bych ho zařadila k těm lepším letům svého života. Nejspíš jsem byla nahoře.

Dnes je 10.ledna roku 2014 a já se už teď modlím, aby tento příšerný rok skončil. Evidentně jsem právě teď dole. Ono se říká, jak na nový rok, tak po celý rok. Nemohu tvrdit, že Silvestr roku 2013 byl nějak výborný. Ba naopak, ale zbytek roku tomu vskutku neodpovídal. Zato letos se mi vysloveně daří už od prvních hodin.
Od nového roku se denně probouzím s tím, že horší než včerejšek už to nebude, že mohu jen stoupat a každý večer ulehám vyvedeba z omylu. Den co den se to stupňuje. Je několik minut po půlnoci a já se vskutku děsím, co přijde během následujícíh čtyřiadvaceti hodin. Spadne na mě snad meteorit?!


Celá tato situace mě nutí k zamyšlení. Když se něco povede, nezůstane jen u jedné věci. Když se daří, tak se daří. Je tomu tak. Oproti tomu, když se něco pokazí, kazí se rázem všechno, co se dá. Člověk by čekal, že když se něco vymkne kontrole a doslova se to podělá, přijde něco, co ho alespoň trochu rozveselí. Ale ono né! Nějaká vyšší síla si evidentně řekne, tak když už jsem v tom, pořádně v tom dotyčného vymáchám. Rozbil se ti notebook a oprava by stála skoro stejně, jako nákup nového? Výborně! Tak ještě přiložíme, co takhle neudělat zápočet? A je libo, aby si tvůj objev přivedl novou přítelkyni? S chutí do toho! Tato psychologie špatných a dobrých dnů se mi nelíbí. Je to ze dna na vrchol a zase zpátky. Doslova!


Možná mě někdo odkáže na film či knihu Tajemství, kde se dozvím o tom, jak funguje zákon přitažlivosti a podobně. Jenže musím podotknout, že skutečně každý večer před spaním myslím jen na to dobré a to zlé házím za hlavu. Zkrátka stalo se, však já to zvládnu, nejsem žádný budižkničemu. Podle zákonu přitažlivosti by mělo dojít k obratu k lepšímu, a to velice brzy. Omyl! Na Tajemství všem kašlu! Jediné, co mě pořád nechává ve své víře je Karma. Ano, ano karma. Tohle mám evidentně za všechny své hříchy. Nebo snad za rok 2013, aby fungovala nějaká rovnováha? Myslím, že jsem si to už vybrala v dost ubohých momentech tohoto roku, takže to asi ne. Vím, že jsem vrcholně škodolibá, takže to mám nejspíš za to. Jenže, když se tak podívám na některé lidi a jejich dosavadní přístup, to aby se zavrtali někam do protitankového úkrytu z olova, protože jestli já si procházím tímto za svou škodolibost, aroganci a nesnesitelnou soutěživost, mají se někteří jedinci skutečně na co těšit. Nebojte, už si připravuji popkorn:). - Vidíte? A jsme opět u toho, věřím, že tato škodolibá poznámka mě bude stát jedno pokálení holubem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama