Zemane, prosím tě, mlč!

26. prosince 2013 v 23:04 | Ronnie |  Ronnie says
A je to tu. Jeden z momentů tohoto roku, na které jsem skutečně nadšeně čekala. Zemanův novoroční projev, který byl z důvodů silné novoroční virózy taktně přesunut na čas povánoční.

Začínám si pomalu ale jistě uvědomovat, že trpím tak trochu obsesí ohledně držitele telefonu značky Aligátor - pokud jste někdo četl Báječná léta s Klausem, víte o čem mluvím. Viewegh trpí podobným vztahem k exprezidentovi Klausovi. Neustále jej paroduje a bere si ho na mušku. Myslím, že se tento nezdravě záporný vztah blíží tomu mému k současné hlavě českého státu.


Každopádně, vždycky jsem si myslela, že Klaus a Zeman nemají společného, ani co by se za nehet vešlo. Ovšem za posledních pár měsíců mě oba stačili přesvědčit, že mezi zarytými soupěři není tak velký rozdíl. Dokonce si myslím, že Zeman mnohdy předčívá Vaška, co se narcismu týká. Jeho proslov "pět bodů jsem slíbil a pět bodů jsem dodržel" mě vskutku pobavil na týden dopředu. Zvlášť moment, kdy se národu snažil namluvit, že zlepšil vztah s EU vyvěšením jejich vlajky. Teď si se všemi zástupci unie můžeš sednout do kruhu a nechat mezi sebou kolovat dýmku míru, Miloši, zajisté.

Reakce ostatních členů vlády mluví za vše. Vystrašení socdemáci a jejich "pěkné, jen mohla být vize do budoucna" svědčí o tom, že se Zemana bojí. Aby ne, náš povedený prezident, uznavač totalitních systémů bude asi pěkný dáreček. Co se týká konkrétní připomínky - Bez budoucích plánů a vizí, očekáváte od člověka, kterému ze šestiset padesáti schůzí zabralo pět set padesát sezení anonymních alkoholiků, že bude mít nějaký plán pro budování dobré pověsti naší země? Navíc bych připomněla, že Zeman má tendence se v době spíše vracet, než se snažit o nějaký krok kupředu.
Nejtrefnější připomínku měl Kalousek. Jak k sakru někdo může po normálním průměrném občanovi chtít, aby se dva dny po Štědrém dnu, kdy v televizi běží hafo pohádek, zabýval vepřem, který má v krvi permanentní hladinku?


Zemanovu logiku bych mohla omílat do nekonečna, ale naprostá perlička celého aktu bylo prohlášení "Mějte radostný život, protože to vám přinese radost do života". Ano Miloši, to byla vskutku užitečná rada do života.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Charlie Charlie | Web | 29. prosince 2013 v 15:54 | Reagovat

Milošův povánoční projev jsem si nechala ujít, ale jak čtu, tak jsem o nic závažného nepřišla. Kalousek mě taky pobavil. Ale má pravdu. Který jindy pracující člověk se o Vánocích, kdy je rád s rodinou, bude zabývat "poselstvím" rádoby prezidenta?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama