Najdi to, zčekni to, miluj to

15. prosince 2013 v 16:30 | Ronnie |  Co se jinam nevešlo
Pro nedělní odpoledne jsem se rozhodla zevřejnit článek, ve kterém bych vám ráda doporučila jeden z mých nejoblíbenějších seriálů vůbec. Ano, zase seriál.
Tentokrát nepůjdeme až za velkou louži, ale překročíme jen kanál La Manche a zastavíme se na Bristkých ostrovech. Někteří z vás už možná nejspíš tuší, že Skins nebudou úplně obvyklým seriálem, jaký by trhal převratné úspěchy v Hollywoodu. Brtánie je zkrátka jiná, což se na seriálu výrazně projevuje. Setkáme se zde se skupinou středoškoláků, kteří nepatří zrovna k nejgeniálníjším výkvětům nižší britské vrstvy. Společně s nimi se setkáváme s náročnými situacemi, kterým člověk může jen těžko předcházet, rozcházíme se a zase se zamilováváme.
Jak jsem již nastínila, Skins jsou ojedinělí. Zápletky jsou poměrně drsné a bez obalu. To samé se dá říct o humoru, který se zde občas vyskytuje. Upřímně, ne každý tomu bude rozumět a ne každému tento druh syrového a drsného vtipkování sedne. Pro představu, po smrti jedné z hlavních postav(ano, to je další aspekt. Oblíbená postava vám může umřít z dílu na díl a to naprosto nečekaně), se naše vkutálená parta rozhodne ukrást rakev s jeho tělem a uspořádat vlatní smutenčí slavnost, protože všichni dostanou zákaz jít na oficiální rozlučkový ceremoniál, a tak po městě jedou v malém 'prdítku' s rakví na střeše, která je větší než celé auto. Devadesát devět procent britů by se potrhalo smíchy. U nás zhruba polovina národa, a ve spojených státech by snad každý pohoršeně volal se žádostí o stažení seriálu z televizních obrazovek.

Nebudu vám lhát. U většiny seriálů se na konci série pokaždé všechno víceméně v dobré obrátí. Ne tak u Skins. Závěr každé série nám připraví naprostý šok, jaký nám obvykle může připravit jen život. To se mi na Skins hodně líbí. Nic není tak růžové a vyumělkované jako ve většině amerických seriálů. Je zde drama, ale ne to umělé a nepravděpodobné, jako například v Lhářkách, ale takové, které se může stát komukoliv z nás.
Osobně jsem začala Skins sledovat proto, že jsem často na tumblr reblogovala různé citáty z tohoto seriálu a především proto, že seriál je britského původu s výhradně britskými herci, takže jsem chtěla pochytit trochu britského přízvuku. Musím se přiznat, že do teď jsem se naučila jen několik nových velmi neotřelých nadávek, kterých je ve Skins požehnaně, slovíčko lovely a citoslovce wow s bravurním přízvukem.
Momentálně jsem dokoukala druhou sérii a stále ještě rozdýchávám veškeré události, které naprosto zvrátili mé představy o špatných koncích. U Skins totiž platí pořekadlo Nikdy není tak špatně, aby už nemohlo být hůř.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mel Mel | 16. prosince 2013 v 19:18 | Reagovat

Ahoj :) super článek, seriál zkusím! Plánuješ někdy během prázdnin uveřejnit haul z věcí co jsi koupila v Anglii nebo ho neplánuješ?

2 Ronnie Ronnie | Web | 16. prosince 2013 v 21:47 | Reagovat

[1]: plánovala jsem, ale..no..jsem hrozně neohrabaná před kamerou a to i v pohodlí vlastního domova a jenom to nafocovat..nevím nevím :D

3 Mel Mel | 17. prosince 2013 v 22:32 | Reagovat

[2]: Podle mě nafocení bohatě stačí! A k tomu tvůj komentář :D už si to myslím dělala :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama