Merry BRONXmas

25. prosince 2013 v 1:09 | Ronnie |  Co se jinam nevešlo
Takže hned na úvod bych vám všem ráda popřála jménem celého našeho blogu krásné Vánoce a pohodové prožití svátků. Za pár týdnů BRONXY oslaví svůj první rok působení a my při této příležitosti chceme poděkovat všem našim pravidelným i náhodným čtenářům, kteří tuto stránku navštěvují. Moc si toho vážíme.


Dneska mám pár minut po Štědrém večeru. Spoustu dětí po celém světě nadělování teprve čeká, ale spousta z nich se nedočká ani jediného malého dárečku, protože si to rodiče nemůžou dovolit, nebo mamku s tátou vůbec nemají. Chtěla bych, abychom se nad sebou všichni zamysleli a odpustili si nespokojené remcání, protože jsme pod stromečkem nenašli přesně to, co jsme chtěli. Myslím, že spousta z nás si ani neuvědomuje pravou podstatu Vánoc, a to je špatně. Musím však připustit, že ve většině případů za to můžou rodiče. Proč to vůbec zmiňuji? Jako každý rok, i letos jsem se na různých sociálních sítích dočetla o zkažených Vánocích z důvodu absence iPhonu 5, jehož náhradou je Xperia nebo ještě lépe, iPhone 4, kocoviny a podobných pitomostí. Mrzí mě to, protože se krásně ukazuje, kolik lidí nemá nejmenší tušení, o čem tyto svátky skutečně jsou.

Nebudu se tu chlubit, co všechno jsem dostala, protože jak jsem už uvedla, někdo takové štěstí jako já nemá, a já se nechci vytahovat. Jsem spokojená a upřímně, byla bych spokojená i s jedním párem ponožek. Nebylo toho rozhodně málo, dostala jsem spoustu krásných a drahých dárků, za které jsem skutečně vděčná, ale přeci jen, nejkrásnější moment celého Štědrého dne se mého nově nabytého materiálu vůbec netýkal. Mamka se rozhodla tátovi koupit zájezd do Anglie. Sáhla do úspor, nakoupila letenky a všechno kolem. Já s bráchou jsme měli na starost koupit prohlídku fotbalového stadionu Arsenalu, což je tátův oblíbený fotbalový tým. V momentě, kdy si táta uvědomil, co dostal, beze slov mamku objal a dal jí pusu. Mamka mi poté řekla, že má strach, že mu to moc radost neudělalo, protože byl takový zaražený, ale něco vám řeknu. Já a brácha jsme seděli u stromečku a oba jsme dobře viděli, že ho to asi fakt dostalo, protože měl oči plné slz. To dostalo i mě a upřímně, slzím ještě teď při psaní tohoto článku.

Musím se přiznat, že je tu jedna věc, kterou na sobě za ta léta pozoruji. Čím jsem starší, tím hůř projevuji radost z naježených dárků. A vím, že si naši pak říkají, jestli se mi jejich dárky vůbec líbí. Zkrátka rozbalím dárek, usměji se a řeknu děkuji. To je vše. Takto probíhá celý můj projev navenek. Chápu, že člověka by napadlo, že se mi to nejspíš ani nezamlouvá, ale opak je pravdou. Uvnitř skutečně skáču radostí, beze srandy. Jsem ráda, že jsem něco dostala. Všechno by bylo o tolik jednodušší, kdyby se mé vnitřní pocity uměly dostat i navenek. A nejen co se Vánoc a dárků týká.


Byl to jeden z těch momentů, kdy si člověk uvědomuje, že ty dárky jsou skutečně až to vedlejší. To samé jsem cítila i ve chvíli, kdy jsme se šli po vydatné večeři projít a míjeli jsme dětský domov. Osobně vím, že zrovna tento dětský domov má spoustu sponzorů a děti nouzí o dárky rozhodně netrpí, ale co je dárek oproti rodinné pohodě a zázemí? Možná se během roku člověk s rodičemi hodně hádá a dochází ke konfliktům, ale časem si každý(dříve nebo později) začne uvědomovat, že ať už je to, jak chce, pořád je to naše rodina. A pokud vám rodiče nadělili voňvku, kterou úplně nechcete, protože ta od Diora je zkrátka lepší, zkuste se zamyslet, než jim to na facebooku začnete vyčítat. Myslím, že vám chtějí udělat radost. Celý rok tvrdě pracují a podle mě je dost hrubé být dotčený kvůli tomu, že zrovna není takový přebytek peněz, aby vám někdo mohl kupovat voňavku za dva tisíce.
To jen něco k zamyšlení.

Co se týká samotných Vánoc, je to skutečně nejnádhernější období v roce. Ovšem najde se tu hned několik věcí, které mě skutečně iritují. První věc jsem už nakousla. Je to vědomí, že mezi námi jsou i tací, kteří nevděčně prskají, že jejich materialistická touha nebyla ukojena. Další věc je ta, že samotné Vánoce skončí ještě než pořádně začnou. Především letos, kdy jsem poslední dva týdny před svátky akorát psala zápočty, a tak jsem si onu omamnou atmosféru ani pořádně neužila. Na závěr bych zmínila, že Vánoce aneb svátky obžerství se velice záhy projeví na mém míšanovi, a já to pak musím další tři měsíce vyběhávat. Hrůza!!


PS: Byla tu žádost o ukázku nákupů v Anglii. Odhodlávám se k tomu, dokonce jsem koketovala i s myšlenkou, že bych to video skutečně sestříhala. Bohužel, co čert nechtěl, můj notebook je opět v háji! Tentokrát si za to samozřejmě mohu sama. Hold ne každý je takový čaje-mil jako já. Každopádně, když chvíli vydržíte, nějak to vyřeším a samozřejmě haul dodám. To samé bych mohla udělat i s vánočními dárky - ne skutečně se nebudu chlubit vším, co jsem dostala, ale pár věciček bych mohla vyzdvihnout :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veu Veu | 26. prosince 2013 v 22:14 | Reagovat

Video Video! :))) snad to notebook rozchodí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama