Kryju ti záda kámo

11. listopadu 2013 v 23:04 | Ronnie |  Ronnie says
Je tu pondělí a já mám opět svůj den, kdy přemýšlím o...no dá se říci o všem.
Tentokrát je mou hlavní myšlenkou, jak moc se necháváme ovlivnit našimi přáteli, co se vztahů týká.

Když si podrobně proberu svou minulost, co se kluků týká(a že není zrovna bohatá, což je samozřejmě zapříčiněno tím, že jsem sakra jednorožec), uvědomuji si, že mě přátelé vždycky ovlivňovali až přes příliš.
Kdykoliv jsem se na něco skutečně necítila(či spíše na danou osobu), vždycky se moji nejbližší nejspíše domluvili na tom, že mě k tomu zkrátka dotlačí. A já se nechala, což bylo to nejhorší, co jsem v každém z těch případů mohla udělat. Vždycky se mi akorát potvrdilo, že jsem měla pravdu. Musela jsem se mnohdy docela netaktně přemáhat, abych nebyla na dotyčného protivná, protože jsem věděla, že to tak nemá být. Několika lidem jsem skutečně ublížila a jenom proto, že jsem se nechala příliš ovlivnit. Obvi%novat ale nemůžu své přátele, ale jen sama sebe.

(Jak jsem řekla, jednorožec)

Naopak v druhém případě tu máme přesně opačnou situaci. Když jednou chci já, tak většina mých přátel říká, že to není pro mě a snaží se mě od toho držet dál. Skutečně mají pravdu, že jsem si kolikrát nabila nos, ale není snad lepší namlýt si ústa, protože jsem se tak rozhodla, než být za potvoru, protože jsem něčemu byla dotlačena? Říkají "Vzdej to, on pro tebe není". Možná mají pravdu, ale upřímně bych si na to raději přišla sama, i kdybych se měla pomyslně vyválet v bahně třeba stokrát.


Nebudu lhát, tyhle myšlenky přišly s písničkou All Bad a musím se přiznat, že mě až vyděsilo, jak moc by ta písnička mohla sedět i na mě. Ve všem mám vlastní hlavu, vlastní názor, tak proč by to teď mělo být jiné?
Kolikrát už jsem si říkala, že moji přátelé mají pravdu, měla bych se na to vykašlat. Ušetřila bych si asi spoustu emocí. Na druhou stranu, po této písničce jsem skutečně zmatena. Nechci se samozřejmě nechat ovlivnit písničkou o Selče a jejích trochu pochybných kamarádkách(musela jsem, omlouvám se). Možná, že kdyby nebylo Taylor nebo Charity-whoever-she-is, nebylo by kolem Barbary takové drama. Možná, kdyby Taylor držela svůj nevymáchaný jazyk za zuby, Justin nezveřejňuje své ublížené Music Journals a Selena nebrečí při Love Will Remember. To jsou samzřejmě jen dohady, ale chci tím říct, možná se necháváme přáteli ovlivňovat až příliš. Říká se, že láska přijde a zase odejde, ale přátelé zůstávají. Jenže poslední dobou si začínám říkat, že se tato fráze přeceňuje, že jí klademe trochu větší význam, než skutečně má. Necháváme za sebe rozhodovat přátele s tím, že oni vědí, co je pro nás to nejlepší. Je tomu tak ale vždycky? Neměli by ti naši blízcí a milovaní říct, ať bojujeme místo toho, aby nás nabádali k stažení ocasu(u opačného pohlaví mnohdy i doslovně) a vyvěšení bílé vlajky? Tak si tak říkám, myslí to s námi skutečně tak dobře, jak se tváří?

Měla jsem období, kdy jsem svým kamarádkám radila raději zapomenout a vykašlat se na to, než aby se došlo k újmě. Myslela jsem to samozřejmě, jak nejlépe jsem mohla, ale zpětně si uvědomuji, že jsem byla možná pěkně pitomá. Když si víc uvědomím vlastní situaci, myslím, že stojí za to bojovat, ať už jsou uržené rány jakkoliv hluboké. Hrdinové přeci padají v boji, nebo ne? Je lepší být poraženi s vědomím, že jsme to alespoň zkusili, než říkat, že jsme prohráli, protože jsme se nechali umluvit k tomu, abychom se vzdali bez sebemenší snahy.


Doufám, že si tento můj příspěvek moji milovaní nevyloží špatně, je to jen taková večerní úvaha nad sebou samotnou, než nad někým z vás.

Každopádně, co vy čtenáři, jak jste na tom vy? Jak moc dáte na rady a doporučení od přátel, co se vztahů týká?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama