Hipsteři everywhere

14. listopadu 2013 v 16:22 | Veu |  Veu says
Překvapivě píši článek v týdnu. Ano i mě to překvapuje, ale zvedla jsem svůj líný zadek a sedím v knihově na intru u počítače, kde je internet ještě pomalejší než u mě v telefonu a to je sakra co říct. Tak doufám, že mi potom půjde článek uveřejnit a nepíši to pro nic za nic. a že se nezbláznim z toho neustálého hučení. Připadám si jako kdyby vedle mě vzlétávalo letadlo.

Proč název tohodle článku Hipsteři everywhere?
Je to tím, že u nás ve třídě se Hipstery začalo žít. Všichni jsou hipsteři, ale nikdo to nepřizná, protože pravidl Hipsterů je o sobě tvrdit,že hispter nejste.
Ale abych nepředbíhala a pro ty z vás, co nevíte kdo to je, tak vám to sem napíšu. Jinak já to do nedávna taky nevěděla. (Mám se stydět? :D)
Správného hipstera, který svou životní roli bere vážně, poznáte do pěti sekund. Je totiž především originální a křičí: "Módní trendy jdou mimo mě, sakra, lidi, snažte se být sví!" Kluci si pořídí knírek nebo sexy strniště, oblečou tričko s potiskem, na něj kostkovanou košili a k tomu velmi, velmi upnuté džíny - v zásadě platí: čím upnutější, tím víc hipster. Míchá moderní a staré věci (které nazývá vintage): nikdy nejezdí v autě, ale drandí si to po městě na svém starém kole, které si v garáži přebarvil na růžovo. Fotí se starými fototaparáty, nebo fotky z iphonu upravuje tak, aby vypadaly staře. Vlastní svůj iphone, MacBook a účet na blogspotu, facebooku a tumblr nebo twitteru.
Nesleduje televizi, neposlouchá rádio, naopak - má netypické zájmy jako: východní filozofie, kritika japonských filmů nebo třeba ekologie na bázi: "Mělo by se s tím něco dělat, nemyslíte?"

Také jsem našla profil na twitter (https://twitter.com/jebathipsterky) a když jsem si přečetla jejich tweety, zjistila jsem, že hodně toho na mě sedí. Vím,že něco z toho je moc utažené za vlasy, ale prostě ten tumblr, čaj piju pořád. akorát ty starý věci moc nenosim.

Vlastně nikdy bych na ten styl nepřišla, kdyby se to u nás nezečalo řešit. A hodně se mi líbí, takže o víkendu si začnu asi o tom víc vyhledávat a kdybych našla ještě něco zajímavého, tak bych vás poinformovala . :)

Jinak, co si o tom stylu myslíte vy? Slyšeli jste už někdy o něm? Cítíte se jako hipster? :) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 14. listopadu 2013 v 16:35 | Reagovat

Není to špatný styl, ale není to nic pro mě :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama