Ahoj Novembre!

4. listopadu 2013 v 14:33 | Ronnie |  Ronnie says
Většinu čechů nejspíš zarazí můj výraz 'November'. U nás se používá listopad a tečka. Ano, to je sice pravda, ale upřímně to shledávám jako trochu zpátečnické. A netvrdím to kvůli tomu, že se tento název měsíce listopad používá v němčině a angličtině, ale právě kvůli našim sousedům ze Slovenska. Víceméně si vzájemně rozumíme, ale když řeknu "třináctého října jedu do Prahy" a oni netuší, jestli do Prahy pojedu v zimě nebo naopak v létě, trochu to komplikuje situaci. A vím, že na tento blog chodí poměrně dost(dost na poměry tohoto blogu) slováků.


Opět mám svojí menší krizi, kdy netuším, o čem bych měla vlastně psát, ale vzhledem k tomu, že právě teď sedím na poněkud nezáživné přednášce z historie elektrotechniky, je psaní článku skutečně na snadě.

Listopad je měsícem, kdy se nám televize plní reklamami se Santou a výlohy v obchodech začínají zdobit vánoční stromečky. Samozřejmě nesmím opomenout na rozmrzelé sychravé počasí. Dobře, asi mi dáte za pradvdu, když řeknu, že zatím je počasí ve střední evropě tak trochu bipolární, jak by řekla většina Britů.
Slunce vychází pozdě a zapadá brzy, takže opět naplňujeme ne příliš oblíbené studenské pořekadlo "Za tmy do školy, za tmy ze školy". Pravda, musím se přiznat, že v úterý tomu tak skutečně je a to mám paradoxně jen jedno dvouhodinové cvičení.


Podzim není zkrátka jen plný barevného listí a pouštění draků. Celé to 'temno' přináší řadu negativ, především depresivní stavy. Začínáme přemýšlet o tom, že jsme zase zůstali na ocet, kamarádi na nás kašlou, školu nezvládáme a jako bonus máme málo peněz na vánoční dárky. No zkrátka nic moc. Navíc pokud venku neustále prší, moc to nikomu na náladě nepřidá.

Nehodlám zde vypisovat návod, jak zatočit s podzimním smutněním, ale snad vám trochu rozradostním den pár obrázky, které jsem našla různě po tumblr a twitteru.

(Jako správný fanda FCVP si přeci musím trochu rýpnout)

Dále bych vás ráda pozvala na stránku s názvem Dumb Fanfic Moments CZ/SK, která vznikla po vzoru několika twitterových účtů. Je to trocha osobitého humoru pro všechny příznivce žánru fan fiction. Snad vás to pobaví.
(Pokračování v celém článku)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama