Stydlivost

22. října 2013 v 13:00 | Veu |  Veu says
Znáte to, učitelka tě vyvolá k tabuli a ty už dopředu víš, že budeš rudá jako rajče a nedokážeš mluvit pořádně nahlas, protože se stydíš mluvit před tolika lidmi nebo když se na tebe nějaký hezký kluk usměje, ale ty místo toho aby si úsměv oplatila, sklopíš hlavu, aby neviděl, že jsi rudá až na zadku.

Chceš s tím něco dělat?
Pokud ano, tak si přečti pár rad. Vím,že bez červenání to jentak nepůjde, ale po malých krůčcích se dostaneš až do cíle a červenání bude minulost.

1. Mluv víc mezi kamarády
Říkáš si, že mluvit mezi kamarády, co je to za blbost? Ale to je dobrý začátek. Vím, že mluvit s nimi je v pohodě, ale prosazovat svoje názory, říkat jim vtipy nebo prostě něco vyprávět, ti může dělat problém. Tak si řekni, že jim chceš něco říct a pokus se vyprávět nějakou svojí příhodu bez toho aniž bys kuňkala nebo cítila červenání tváří. Pokud to takhle uděláš tak 3x, tak zjistíš, že to bude čím dál tím lepší a problem ti to už dělat nebude.

2. Víc aktivity ve škole
Pokud zládneš první bod, tak se můžeš přesunout k druhému, který se dá po pár zkouškách také zvládnout. Víc se hlaš a nestyď se promluvit před třídou. Pokud tvoje odpověď bude špatná, tak určitě nebudeš první a ani poslední co se spletla, takže to není žádný důvod k studu. Pokud překonáš tohle, tak se hlaš o referáty. Zapomeň na to,že někdo ve třídě sedí a sleduj jen kamarádku(kamaráda), s kterou se předem domluvíš, aby ti byla oporou. A máš vyhráno, už nikdy víc, ti to nebude dělat problem.

3. Bav se
Když už si mezi svými kamarády nestydlivá, tak zkus s nimi někam zajít. Někam, kde nebudou jen tvoji kamarádi, ale kamarádi kamarádů. Budete se bavit kolektivně a nepříjde ti, že se bavíš s někym novým i když to tak bude. Později se pak začnete bavit po skupinkách a ty zjistíš, že není problem se bavit s někym cizím.

4. Usmívej se
Pokud si úspěšně prošla všechny tři body, tak ti gratuluju a jdeme k čtvrtému, k tomu skoro nejobtížnějšímu. Teď už jdeme k klukům. Nevyhýbej se očnímu kontaktu a úsměvům od kluků. Snaž se zahnat červenání a říkej si, že se někomu líbíš a tak není důvod k tomu aby ses červenala. Uklidni se a usměj se taky.

5. Navazuj kontakt
Teď když už se zvládáš nečervenat, když se na tebe nějaký kluk usměje, tak je zkus oslovovat sama bez toho aby jsi kuňkala a nebo si vůbec promluvila. Zkus to párkrát a ono se to jednou povede. Vím,že tohle je dost obtížné,ale když to zvládneš, tak máš vyhráno a po červenajících tvářích, kuňkání atd nebude ani památky. Zkus se jich ptát na otřepané fráze jako je "Kolik je hodin?" nebo "Nemáš zapalovač?" . Později to můžeš stupňovat a rovnou se ptát na číslo.

Doufám,že ti to alespoň trochu pomůže a budeš se stydět míň ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama