I Was Drunk

12. října 2013 v 18:00 | Fíí |  Fii says
Věta, kterou již asi každý z nás někdy slyšel, možná i vyslovil.
A je to také ta nejhorší výmluva, kterou jsem kdy slyšela jako odpoveď na otázku "Proč jsi proboha tohle udělal/a"
Někteří si myslí, že nejlehčí způsob jak odůvodnit své činy mezi první a poslední skleničkou alkoholu je
"Byl/a jsem opilý/á"
Ano byl, ale každý by měl znát svou hranici mezi tím, kdy nám alkohol ovlivňuje smysly natolik, že je nedokážeme ovládat a tím, kdy se chováme tak, že se za to další den nestydíme. Svádět naše činy na to, že jsme byli opilý je opravdu velmi chabé. Pokud se prostě ztřískám tak, že se nedokážu ovládat, fajn, ale musím za to nést následky.

I přes to, že je přeci někdo opilý nedělá věci, které nechce. Jen věci, na které za normálních okolností nemá až takovou odvahu bych řekla. Věta "byl/a jsem opilý/á" je tedy ideální věta pro to, udělat to, co doopravdy chceme, ale neztratit tím svůj dosavadní postoj ve společnosti, neboť po této větě je v dnešní společnosti "vše omluveno a odůvodněno" a lidé prakticky na člověka nezmění názor, protože byl přece opilý.

Ale nyní se tedy dostáváme k hlavní otázce. Proč se stydíme za to, co si přejeme nebo chceme udělat?
Pokud se oblklopujeme lidmi, o kterých říkáme, že nás mají rádi takové, jací doopravdy jsme, můžeme tedy doopravdy dělat co chceme a nemusíme to dělat pouze ve stavu opojení alkoholu nebo ne?

Nabízí se zde tedy další otázka, obklopujeme se lidmi, které můžeme nazývat opravdovými přáteli, nebo jen těmi, kteří jsou pro nás společensky výhodní, ale musíme si před nimi zachovat důstojnou tvář a odhalit jim ze sebe pouze to co oni uznávají a ne to, jací doopravdy jsem ?

Mám pocit, že právě takto vznikl fenomén "Byl/a jsem opilý/á", jen díky tomu, že lidé, kterými se oblklopujeme nejsou ti, se kterými bychom doopravdy chtěli být, a proto se uvádíme do stavů opilosti, abychom mohli dělat věci, které doopravdy chceme a být s lidmi, se kterými opravdu chceme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama