Designblok 2013

13. října 2013 v 15:19 | Veu |  Veu says

Jak si můžete všichni přečíst v mém medailonku po levé straně, že studuji grafickou školu, tak to má své výhody, protože hodně jezdíme na různé výstavy. První v letošním školním roce byl Designblok, na Designbloku jsem byla již po třetí a musím říct, že tento rok to bylo asi nejslabší.
Designblok jsem navštívila 9. 10. se svojí školou, kdyby náhodou někdo chtěl jít, tak bohužel dnes (v neděli) výstava končí a další bude až další rok. Jako obvykle jsme měli sraz na Masarykově nádraží, kde jsme mrzli asi 20 minut, protože učitelé se dohadovali, kam půjdeme a tak dále. Myslela jsem, že ze mě bude rampouch. Nakonec se rozhoupali a šli jsme k hlavnímu nádraží čekat na tramvaj číslo 9, která nás dovezla k Superstudiu Nákladové nádraží Žižkov, kde byla první část výstavy. Radši se nezmiňuju o "inteligenci" svých spolužáků, kteří na celou tramvaj křičeli "Já mám právo sedět." Jako vážně? To jsou vážně inteligencí tak nízko?! No ale nebudu to řešit nebo článek bude úplně na jiné téma. Strašně moc mě uchvátilo to, že to bylo v nákladovém nádraží.
I když to bylo nákladové nádraží a podle obrázku si dokážete představit, jak to tam asi vypadalo, tak to měli fakt dobře promakané. Výstavy byly v různých sekcích skladiště a i ve vlaku. Ten vlak mě fakt uchvátil, prostě starý nákladní vlak, no moc starý ne, prostě nákladní vlaky, které vidíme denně na kolejišti a v nich vystavené kousky.V této části výstavy mě zaujalo auto Velorex z krajky od firmy Kříž (viz obrázek nad). Když jste na to sáhli, tak jste věděli, že je to krajka a mysleli jste si, že se to pod vaším dotykem rozpadne, ale ne, bylo tím potažené celé auto. Tam jsme strávili asi 15 minut, protože jsem se nemohla nabažit pohledu na to a na vystavený koutek k tomu. Pokud se chceš dočíst něco víc o automobilu, tak zde je odkaz (http://www.kriz.cz/clanky/detail/designblok-13-vysivany-svatebni-velorex.htm)Zde jsme měli hodinu a půl čas, a protože tam bylo málo výstavních místností, takže jsme půl hodiny proseděli na lavičce u vyřvávajících reproduktorů. A když už jsme měli za 10 minut odcházet, tak mě a kámošce spolužáci oznámili, že bylo i druhé patro. (Fakt? Vážně?!) Kde si všichni užili zábavu, protože tam byl Heineken, a jako prezentaci použili zrcadlovou místnost a lasery, takže podle vyprávění, to byla nejlepší místnost, kterou jsem bohužel nenavštívila. (S foťákem v ruce jsem já :D)Potom jsme se zase přemístili tramvají do další části výstavy, do Openstudia Kafkův dům. Openstudio námpředstavilo prezentace designérů, designérských studií, škol i vizionářské projekty světových značek. Zde jsme bohužel dostali jen 45 minut čas, takže jsme vše nestihla proběhnout, ale z celé budovy mě zaujala růžová místnost. Bohužel netuším, od koho vystavované věci byly, ale prostě svět růžové, která slečna by neodolala? Jen mě tam zarazili obrazy, které tam byly vystavené a to konkrétně nahá obézní žena (je taky na obrázku). A potom mě uchvátil Heineken, sice teď tam nebyli lasery, ale byla zde UV světla, takže vše svítilo, takže jsem měla radost jako malé dítě.

Po vyšlapání asi pěti pater nahoru a dolu, mě nohy bolely tak strašně moc, že jsem byla ráda, že jdu. Ale museli jsme navštívit ještě třetí dům, i když učitelka řekla, že je to nepovinné, jenže většina lidí řekla, že nepůjdou, tak jsme na konec museli všichni. Letěli jsme strašně moc rychle. Asi nemůžeme chodit pomalu? Všichni už jsme byli celkem unavení a tak, když jsme viděli velký plakát Designbloku, tak jsme skákali radostí. Poslední část se jmenovala Art House Colloredo-Mansfeldský palác, který se nacházel u Karlova mostu. V této části výstavy jsem prošla jen jedno patro a to jsem nepochopila, co mělo značit. V místnosti hrála pomalá hudba, na plátně byla promítaná krajina a všude z koberce byli udělané takové přístřešky.
Jenže to už jsem tomu nevěnovala moc pozornost a chtěla jsem odejít. Se spolužačkou jsme totiž byly vyřízené, takže jsme prošly jen jedno patro a utíkaly jsme pryč z výstavy.


Myslím si, že na celém dnu, byl nejlepší párek v rohlíku na nádraží, protože jsem celý den nic nejedla a můj žaludek to uvítal.

Pokud se chcete dozvědět víc, tak zde je odkaz na oficiální stránku Designbloku. (http://www.designblok.cz/#)

Veu :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eve Eve | E-mail | 13. března 2014 v 0:59 | Reagovat

Doufám, že se na designbloku 2014 konečně potkáme :D :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama