Posilovna

11. září 2013 v 22:26 | Fíí |  Fii says
Dnes, jelikož bylo na běhání venku poněkud pochmurně, jsem se rozhodla, že navštívím posilovnu.
Tak tedy přijdu, zaplatím, převleču se, vlezu na pás a před sebou nějakou tu chvilku běhání.
Když mě přestává bavit sledování Kobry 11 na televizi před sebou, začínám se rozhlížet kolem sebe a zjišťuji, že lidé v posilovně se dají rozdělit do krásných 6ti skupin.

Skupinač č. 1 - HEKAČI
tedy borci, kteří si nakráčí do tělocvičny v "hustých hadrech", přijdou ke stroji, zvolí zátěž přibližně stejně velkou jako já a začnou posilovat. Abyste mi rozuměli, nemám problém s tím, že zvedají malou zátěž, každý musí někde začít, ale to, jak jí zvedají. Každý jednotlivý cvik se neobejde bez hlasitého "uáááá", "grrr" nebo "joooo" (prostě takových těch zvuků, které vydáváte, když chcete napodobit medvěda), samozřejmě dostatečně nahlas na to, aby to slyšel i celý zbytek fitka.

Skupina č.2 - NARCISOVÉ
Aneb týpci, kteří již mají celkem vypracovanou postavu a bohužel to taky o sobě ví a patřičně to dávají najevo.
Začínají tím, že volí zásadně velice uplé oblečení, které jejich svalstvo zvýrazňuje. Následně, těsně po východu ze šatny, obejdou uvítací kolečko kolem tělocvičny, aby každý věděl, že jsou již na scéně. K posilování volí zásadně stroje, na které je vidět za všech koutů a tělocvičny, a poblíž kterých se nejlépe nachází zrcadlo, aby mohli po několika sériích cviků okamžitě zjistit o jak moc větší svaly právě mají. Pokud zjišťují, že se jim i přes to nedostává dostatek pozornosti, přichází uvítací kolečko č.2, tentokrát již se zastavením u několika dalších podřadných lidí ve fitness centru, čímž o sobě již opravdu dávají dobře znát.

Skupina č.3 - VŠECHNO VÍM, VŠECHNO ZNÁM
Tedy ti, kteří sice přijdou ve sportovním oblečení, na první pohled připraveni trénovat, ovšem ve výsledku tomu tak vůbec není. Pouze chodí od stroje ke stroji, ležérně u něj postávají, tváří se, že začnou cvičit, ovšem poté co náhodou zbystří člověka, který má o posilování na stroji zájem, ochotně ho k němu pustí a s radostí mu vysvětlují, jak stroj používat a kolik sérií udělat, ač je zřejmé, že to dotyčný velice dobře ví.

Skupina č.4 - BALIČI
Chlapi, ktěří přišli do posilovny jen proto, aby mohli okukovat a následně nabalovat přítomné dívky a ženy.
Většinou volí taktiku "10x za sebou potřebuju použít stroj na proti tvému, opravdu náhodně ve chvíli, kdy jsi tam i ty", i za předpokladu, že je stroj určen převážně pro pohlaví ženské.

Tímto se dostáváme k Skupině č.5 - MODELKY
Dívky, většinou bujného poprsí a pochybné barvy vlasů, které do fitness centra přichází v nejnovější adidas soupravě, obtaženém tílku s dostatečným výstřihem na to, abychom viděli, zda má dotyčná piercing nebo ne, dokonalým make-upem, za jehož vytvoření by se nemusel stydět kde jaký maskér a samozřejmě dokonalou úpravou vlasů, nejlépe tedy vlasy vyžehlené, podle nálady navlněné a v 90% také rozpuštěné. Jejich hlavním cílem, při pobytu ve fitness centru je nezpotit se. Na běhacím pásu volí rychlost maximálně 4, což se rovná rychlosti 150ti letého staříka, přecházejícího přes přechod. V tomto stavu setrvají něco kolem půl hodiny a pak se rádoby vyčerpaně jdou protáhnout na druhý konec posilovny, přičemž samozřejmě musí projít kolem všech svých bezmezných obdivovatelů.

Skupina č.6
tuto skupinu tvoří nejmenší počet návštěvníků fitka a to lidé, kteří si přišli dát do posilovny opravdu do těla a je jim úplně jedno, že na sobě nemají zrovna nejnovější model cvičební soupravy, a z toho, že jsou zpocení, vyčerpaní a zničení mají doopravdy radost.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama