Little things

17. září 2013 v 16:19 | Fíí |  Fii says
O víkendu jsem konečně po svém návratu z Anglie byla hlídat své dvě malé sestřenice a zjistila jsem, že věc, která mi téměř nejvíce chybí z dětství, je schopnost umět se radovat z maličkostí.
Celé odpoledne jsem si hrála se 4letou upovídanou Amálkoou a víc a víc jsem si uvědomovala, jak krásné a bezstarostné dětsví je a jak věci, které jsou pro nás téměř samozřejmostí umí dětem vykouzlit nezapomenutelný úsměv na tváři.

Tak třeba Amálka mi ukazovala nové červené balerínky a vyprávěla, jak moc se zase těší na léto, až je bude moci nosit, poté začala mluvit o zimě a jak už se nemůžee dočkat až napadne sníh a konečně si bude moci vytáhnout boby a sáňky a postavit sněhuláka. Očíčka se jí přitom rozzářili a okamžitě se začala usmívat. Je to možná trochu klišé, ale dětský úsměv je jedna z nejnádhernějších věcí vůbec. Uvědomíte si, že je lepší hledat na věcích nejdříve to dobré než to špatné, jako to většinou "my starší" děláme. Já si třeba při slově zima vybavím pouze několik vrsev oblečení a hnědou břečku vzniklou smícháním sněhu a posypem na vozovky.


Další takovouhle situaci jsem zažila ještě v Anglii, přesněji v londýnském podmořském aquariu. V sekci s malými mořskými rybkami jsem poněkud nepřítomně procházela kolem aquárií až jsem se u jednoho náhodného zastavila. Zírala jsem prázdně do zdi, když v tom přiběhl malý chlapeček, chvilku si prohlížel aquárium před sebou a z ničeho nic se celý rozzářil a začal před aquáriem poskakovat a anglicky křičet "tatí, tatí já našel Nema, tatí to je Nemo!!! Vyfoť ho prosím, musím si ho dát do deníčku", když konečně onen tatíněk udělal o co ho syn žádal, chlapeček se přitiskl co nejblíže k aquariu a neustále opakoval "to je ten nejlepší den mého života, to je ten nejlepší den mého života".

V tu chvíli si uvědomíte, že ke štěstí stačí opravdu jen maličkosti, a že není nutné čekat na to, až se konečně stane něco velkého a my budeme šťastní, protože většinou nestane. Stačí se jen pořádně dívat kolem sebe.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama