England part two

9. září 2013 v 22:06 | Fíí |  Fii says
Po Bathu následovala návštěva královského paláce ve Windsoru, procházka po Oxfordu a zkoumání Shakespearova domu ve Stratfortu nad Avonem.Oxford se mi líbil na první pohled, menší městečko skrývající spoustu nádherných překvapení. Je to hlavně univerzitní město, takže se není čemu divit, když jsme z Oxfordu viděli převážně koleje. Nejzajímavější pak byla Christ Church Collage, kolej podle které vytvářeli prostory k natáčení Harryho Pottera. Občas jsem se samozřejmě neudržela a vykřikovala věci jako "Jeeee tudy šla MC Gonagalová" "Trevor" "Tady seděl Brumbál" apod.


Poté jsme se vydali ještě více na sever do měst jako Liverpool a Manchester. Obě dvě města jsou překrásná a je zde spoustu zajímavých věcí k vidění. V Liverpoolu to bylo Museum of Liverpool nebo Museum Beatles a Elvise Presleyho v Manchesteru nádherné náměstí a radnice.


Po krátkém pobytu na severu naše míle ubíhaly zase zpátky směrem na jih. Zastávka v Nottinghamu a Cambridge a konečně se přede mnou začali rýsovat obrysy mého vysněného Londýna.


Ale ještě předtím zůstaneme chvíli v Cambridge, dalším malém univerzitním městečku. Naštěstí už ne tak univerzitním jako Oxford, je zde spoustu věcí k vidění. K nejzajímavějším patří bidlování na malé říčce protékající městem. Sice jsme nestíhali pronajmout si vlastní loďku a po řece se projet, ale sledovat celé dění z malého mostu vedoucího nad říčkou, byla obrovská zábava. Většina ješitných chlapů totiž odmítali přenechat bidlování profesionálům a připlatili si za půjčení loďky s vlastním bidlem a snažili se bidlovat sami. Většinou to však dopadlo tak, že se párkrát vykoupali ve vodě a stejně požádali profesionálního bidlaře o pomoc.


Ale teď již k vrcholu programu. Londýn. Město, které Vás svou atmosférou vtáhne hned, jak do něj vjedete. Na Londýn jsme měli pouze 4 a půl dne, a proto není divu, že jsme nechtěli zahálet. Náš první den jsme strávili napůl rozsezení v autě při unavující cestě z Cambridge a napůl na té zelenější části Londýna a to v Greenwich. Samozřejmě jsme si neodpustili návštěvu Námořního Muzea a samotného Greenwichského poledníku.


Druhý den měl program již poněkud větší spád, neboť jsme chtěli stihnout velkou spoustu věcí. Návštěva London Eye, Podmořského akvária, Big Benu, Parlamentu, Westminsterské katedrály, královské jízdárny, 10 Downing Street a nakonec Trafalgarského náměstí. Hned tento druhý den si mě Londýn získal na 100% , nejen svou kulturou a památkami, ale také velice příjemnými obyvateli. Všichni byli okamžitě ochotní pomoci, popřípadě dovést Vás na místo, na které jste se chtěla dostat.


Třetí den jsme zahájili projížďkou výletní lodí po Temži od London Eye až k Toweru. Následovala prohlídka Tower Bridge, Shakespearova Globu a na závěr prohlídka největšího muzea moderního umění v Londýně Tate Modern. Musím říct, že jsem opravdu velkým fanouškem umění a dokážu se pro jisté věci i velice nadchnout, ale věci, které jsem viděla v Tate Modern mi doslova vyrazily dech. Bohužel ne v dobrém slova smyslu. Snažila jsem se jim dlouhou dobu přijít na kloub, ale k mému neštěstí jsem to nedokázala. Ty haldy hlíny a prázdné geometrické obrazce my byly pouze k smíchu, což se jistým obdivovatelům dotyčných uměleckých děl zrovna nelíbilo.Čtvrtý den jsme absolvovali výměnu stráží před Buckinghamským palácem, projeli se kočárem v Královském muzeu kočárů, prohlédli si palác princezny Diany, tedy stávající sídlo prince Williama a Kate, poté šli na prohlídku Royall Albert Hall a den zakončili v Přírodovědném muzeu. Ano, to muzeum kde se točil film "Noc v muzeu".Poslední den byl poněkud smutný. Nechtělo se mi domů. Na tento den jsme měli naplánované pouze dvě aktivity. Návštěvu Muzea Madame Tussauds a nákupy na Oxford Street. V muzeu Madame Tussauds jsem byla opět za šílence, neboť jsem běhala od figuríny k figuríně a potřebovala mít nutně s každou fotku. Na Oxford Street to bylo velice obdobné, ovšem neběhala jsem od figuríny k figuríně, ale z obchodu do obchou.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama