England part one

8. září 2013 v 19:23 | Fíí |  Fii says
Během prvních týdnů letních prázdnin jsme si s mou rodinou velmi lámali hlavu s tím, kam tentokrát vyrazíme na dovolenou. A po několika nepředmětných nápadech to přišlo. Co takhle, udělat si třítýdenní výlet po Anglii? A dovolená byla na světě. Datum odjezdu byl dohodnut na 13.8 a já jen odpočítávala dny, kdy už konečně přijde to osudné úterý.
Sbalila jsem jen to nejpotřebnější, zapřáhli jsme za auto karavan a dobrodružství mohlo začít.
Naše první zastávka se uskutečnila ještě před vjezdem na ostrov, jak mimochodem nazývá Anglii můj drahý tatík, a to v belgických Bruggách, malebném městečku kousek od belgického pobřeží. Bruggy jsou převážně známé jako město čokolády a krajek, proto se člověk nemůže divit, že když prochází tamějšími uzounkými uličkami, přijde si jako v továrně Williho Wonky. Čokoláda na každém kroku. Po více než půl denním procházení po Bruggách jsme se zastavili v jedné malé čokoládovně, kde jsme si každý nechali namíchat výběr nejlepších čokolád. Řeknu Vám, to byla lahoda. Pokud jste si někdy řekli, že jíte nejlepší čokoládu na světě, vynásobte tento pocit miliardou a přesně tak chutná belgická čokoláda.


Ale dál k naší cestě, o čokoládě bych mohla napsat životní dílo. Tak tedy, po srdceryvném opuštění Brugg jsme se vydali směrem k francouzskému Calais, kde na nás již čekal trajekt na ostrov.
Cesta trvala pouze dvě a půl hodiny a ještě k tomu to byla noční jízda, takže jsem na malou chvilku zalehla na nepohodlnou pohovku na trajektu a již jsme přistávali. Konečně jsme byli na místě. Anglie.
Na plánu toho bylo spoustu, takže jsme hned vyrazili k prvnímu městu.


První byla před námi návštěva přímořského městečka Brighton. Nádherné město s nádhernou architekturou a kulturou, ale také s velkým množstvím obchodních domů, takže jsem hned první den v Anglii učinila poněkud větší nákup.


Naše cesta dále pokračovala podél pobřeží do měst jako Porthsmouth a Bournemouth, na kterých jsou zajímavá především pobřeží a jejich nádherně vystavěná mola. Poté jsme již zabočili do vnitrozemí směrem k Bathu a Bristolu. Cestou k nim jsme se však nezapomněli zastavit ve Stonehenge, mystickém místě přeplněném davy japonských turistů, kteří potřebují mít fotku s každým ze zdejších kamenů.
Po krátké návštěvě ve Stonehenge jsme konečně dorazili k Bristolu a Bathu. Dvě kouzelná města plná nádherných památek. V Bristolu mě nejvíce uchvátila katedrála, nejsem zrovna velkým fanouškem architektury, ale ve chvíli, kdy jsem vešla dovnitř zachvátil mě podivně naplňující a uklidňující pocit, jakoby ze mě všechny starosti a stres najednou opadli. Byl to opravdu zvláštní pocit, ale jediné co vím je, že se mi opravdu nechtělo odejít.


Následovala prohlídka Bathu, městečka plného překvapení. Bath je nejvíce známí jako lázeňské město, a i když jsou lázně uchvacující, mnohem více mne nadchlo muzeum módy nacházející se kousek od lázní.


Muzeum bylo průřezem módy od 12. století až po současnost. Poté zde byla možnost vyzkoušet si modely oblečení z viktoriánské doby. Jako správná fanynka módy jsem si samozřejmě hned vše vyzkoušela a musím říct, že jestli si dnes stěžujeme, jak je nepohodlná móda, nemáme na to sakra právo. To, že nás občas svědí cedulka opravdu není konec světa. Modely té doby měli přibližně 45 kg.


Spodnička, která měla sama o sobě 15kg a byla tvořená ze speciálního druhu kovu, aby držela tvar, stahovací korzet o hmotnosti 5kg a nakonec samotné šaty vážící 25kg. Šaty samozřejmě měli několik vrstev, takže i když jsem byla v klimatizované místnosti, málem jsem umřela vedrem. Uvědomuji si, že když si teď v tílku a kraťasech stěžuji, že je mi nechutné vedro, nemám na to úplně právo, mohlo být hůř.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ilma Ilma | Web | 21. března 2014 v 9:41 | Reagovat

Podívala jsem se na obě části tvých fotografií z Anglie. Když to vidím, hned bych se tam vrátila - alespoň na nějaká místa. Je tam prostě.. jinak. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama