Dobrý večer, aneb komparz

20. září 2013 v 16:12 | Ronnie |  Ronnie says
Už dlouho si říkám, o čem zajímavém bych mohla napsat článek, ale upřímně mě nic nenapadalo. Až do včerejší noci, kdy jsem dělala komparz při natáčení Expozitura 2. Rozhodně nemíním vyprávět, že jsem byla velká hvězda a podobně, jak někteří nejspíš čekáte, protože to rozhodně není pravda, protože jestli v celé epizodě budu vidět někde vzadu jako rozmazaná šmouha, bude to můj velký záběr(:D:D). Chci napsat o svém zážitku, kdy jsem měla možnost nahlédnout do zákulisí natáčení, což bylo poměrně zajímavé.
Sešli jsme se 19.září na Černém mostě v Praze a pak přibližně hodinu jeli společně autobusem do jakési vesnice. Upřímně, když jsme projížděli tou malou zapadlou dědinou, říkala jsem si "sakra, jak se v takové bohem zapomenuté 'řiti' může něco vůbec natáčet?!". No, jak jsem zjistila, skutečně může. Celá akce probíhala na statku,který byl předělaný na poměrně útulný hotel. Prostředí bylo krásné, ale bohužel si ho člověk plně nedokázal vychutnat, protože byla skutečně kosa.


Zhruba dvacet minut po našem příjezdu si nás holky zavolali k sobě dvě paní(nevím, co přesně u filmu dělaly, každopádně to nebudu specifikovat), aby si nás prohlédli. Hned na to ukázali na mě a ještě jednu slečnu, že jsme připraveny a schváleny, a že máme jít do maskérny. Teď bych asi měla zmínit, že s sebou jsme si měli vzít oblečení jako milenky bohatých podnikatelů na party, a protože to byl můj první komparz vůbec, pro jistotu jsem si vzala čtvery šaty a troje boty, kdyby náhodou. Táhla jsem toho plnou tašku, která mi po cestě po Praze nad míru vadila a proč? Ano, abych mohla natáčet v černých džínách a bílé košili, ve kterých jsem přijela.
No každopádně jsem vybelhala do karavanu s maskérnou, kde mě nalíčili a trochu načesaly. Potěšilo mě, že se maskérkám líbil můj parfém London od Burberry(Nikolet, děkuji:D), což mi poměrně zvedlo sebevědomí. Alespoň pro danou chvíli. Co se týká líčení, pokud mohu doporučit make-up bez závislosti na financích, berte MAC. O čtrnáct hodin později, úplně zmožena cestováním, řádně unavena, jsem vystoupila z vlaku v Plzni. Očekávala jsem, že budu flekatá, rozmazaná a celkově dost 'poničená', ale až na prosakující kruhy pod očima se s líčením nestalo absolutně nic. A to jsem spala jak v autobuse, tak ve vlaku.
Pár minut na to si mě a jednu slečnu, co také dělala komparz historicky popvé, zavolali na první scénu. Šlo jen o vystupování z auta, ale co se týká poprvé, je každý nervózní, ať už se to týká čehokoliv. Nutno konstatovat, že na tomto záběru se skutečně nedalo nic zkazit, ale i přes to jsme to natáčeli na dvakrát(:DDDD). No a to bylo pro notnou chvíli vše, protože samotní herci měli dorazit až kolem desáté večer. Naštěstí nás ale na čekání přesunuli do interiéru, takže jsme nemuseli mrznout ve stanu u ne příliš funkčního topení.
Samotné natáčení začalo tuším kolem půl jedenácté, kdy jsme dělali účastníky večírku pro vyšší vrstvy společnosti. No nebudu zacházet příliš do detailů. Jen zmíním, že jsme se zdravili s hlavními postavami, v dalším záběru jsem se měla usmát do kamery(což v samotné finální verzi nejspíš vystříhnou, protože jsem byla zajité příliš škrobená a pan režisér mi furt říkal, že se mám víc zubit, což jsem kategoricky odmítla, protože víme, jak dopadlo mé zubení na fotce s Justinem). Později jsme se zase zdravili s poradcem pana prezidenta(Marek Taclík), další postavou, kterou ztvárnil Jiří Dvořák a podobně.
Skončili jsme asi ve tři hodiny ráno, kdy jsme dostali za komparz zaplaceno a společně jeli zpátky do Prahy, kam jsme dorazili asi v půl páté, takže jsme krásně stihli první metro a já vlak do Plzně v 5:15. Humorné bylo, když v Rokycanech nastoupilo dost lidí, kteří mířili do Plzně do školy, zato já vypadala jako člověk jedoucí z velkého flámu.
Každopádně, abych to zakončila, ani neočekávám, že se ve finálním sestřihu objevím, ale zkušenost to bylo rozhodně zajímavá. Poznala jsem trochu lépe, jak to na takových natáčeních chodí, viděla jsem zblízka poměrně velké množství herců, kteří se objevují na televizních obrazovkách a upřímně ty peníze nejsou rozhodně špatné.
Na závěr vznesu několik malých postřehů, které mě osobně docela zaujaly.

1)Můj první poznatek je, že top topic a džus z černého rybízu nahrazuje černé a bílé víno(dobře, to jsem asi nejspíš objevila ameriku). Je to sice nepatrný detail, ale stejně mě to zaujalo.
2)Kolem filmu(když nepočítám herce) se pohybuje hodně mladých lidí, což mě docela překvapilo. Čekala jsem jedince s letitou praxí.
3) I přes to, že my jako komparz jsme ti nejposlednější s nejsposlednějších, se k nám většina štábu chovala s respektem. Například kdykoliv mi dolévali džus do skleničky(jako ono červené víno), který jsem tam popíjela docela hojně(vy, co mě znáte víte, jak je to s mým extrémním pitným režimem), děkovali mi, což mi přišlo poměrně zvláštní. To oni mi něco dávají, to oni ke mně přišli a sami mi to dolili. Já bych měla děkovat:D
4) Můj závěrečný postřeh asi nikoho nepřekvapí, ale stejně to musím zmínit. Charisma herců. Všichni dobře víme, že dobrý herec musí mít nějaké ty vlohy, všichni sledujeme televizi s vědomím, že známé tváře to charisma mají, ale tentokrát jsem si to zažila na vlastní kůži. Nevím, jestli si onu dávku charismatu každý herec vytvoří až časem a praxí, nebo jestli se s tím rodí, každopádně, je to na těch lidech hodně poznat.

No to je ode mně asi vše. Jsem nevyspalá, unavená a celkově bez života, tak omluvte mé chvílemi nejspíš nesrozumitelné a slohově pochyné formulace. Vlastní fotky bohužel nemám, protože i přes to, že jsem chtěla fotit, upřímně jsem si to nedovolila. Přeci jen, byl to můj úplně první komparz a asi by mi do budoucna moc nepomohlo, kdyby mě vyhodili z natáčení hned napoprvé. Nikdo tam nefotil, tak jsem to raději neriskovala. Možná příště už budu trochu drzejší(pokud příště bude:D).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 En En | 20. září 2013 v 19:25 | Reagovat

Jé, jak jsi se dostala ke komparzu a zrovna k Expozituře?

2 Veu Veu | 21. září 2013 v 14:13 | Reagovat

Vůbec nevím, že nějaký takový seriál vůbec tady dávaj, ale rozhodně zhlédnu díl ve kterém máš být :) . Jinak závidím ti takovou zkušenost :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama