STRES, nepřítel hubnutí

11. května 2013 v 13:00 | Ronnie |  Ronnie says
Pravidelně cvičíš, jíš malé porce, hodně zeleniny, dodržuješ pitný režim a pořád ne a ne zhubnout? Příčinou může být stres!


Je prokázáno, že stres má velký vliv na metabolismus. Někteří v krizových situacích hubnou, někteří naopak přibírají. Pokud se snažíte už delší dobu zhubnout a i přes velké úsilí nepozorujete žádné výsledky, je velmi pravděpodobné, že problém je ve stresu. Zvlášť pokud máte krevní skupinu A. Jedinci s touto krevní skupinou jsou náchylnější vůči stresu a proto často přibírají v obdobích rozchodů či rozvodů, velkých zkoušek, úmrtí v rodině a podobně.
Abychom zvládli stres, je důležité naučit se správně odpočívat a relaxovat. O relaxaci si můžete přečíst zde.
Důležité také je, nastavit si jistý řád a pevný režim, pokud se potýkáte s náročnou životní situací. A to i jedinci, kteří si podobně jako já libují v chaosu. Denním plánem ušetříme spoustu času a nebudeme se zbytečně stresovat takzvaným "za pochodu".
K odbourávání stresu se také doporučuje kostička čokolády denně a běhání. Obojí totiž uvolňuje endorfíny, takzvané hormony štěstí, které navozují dobrou náladu.

Jak už jsem zmínila, na stres má vliv odpočinek, proto je velmi důležité dodržovat 8 hodin spánku denně. Pořádně vyvětrejte, zatáhněte si žaluzie a vyvarujte se jakékoliv elektroniky(hudba ve sluchátkách, televize apod.)
Naopak až vstanete, nezapomeňte roztáhnout závěsy. Pokud se budete schovávat ve tmě, stres akorát přiživíte.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anička Anička | 13. května 2013 v 20:21 | Reagovat

Ahoj Ronnie, chtěla jsem se zeptat jak si takhle drasticky zhubla? Máš dokonalou postavu ! Momentálně mam postavu jako ty před tím než si zhubla, jsi pro mě vzor a chtělabych zhubnout jako ty? Můžeš mi prosím poradit?:))

2 Ronnie Ronnie | Web | 13. května 2013 v 20:25 | Reagovat

[1]: Ahoj Aničko :) Abych byla upřímná, měla jsem trochu problémy se stravováním, nejedla jsem a tak. Ale ze začátku sjem hodně cvičila a stravovala se pravidelně, zkrátka taková ta obecně známá pravidla :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama