Šikovné aplikace

11. května 2013 v 18:00 | Ronnie |  Co se jinam nevešlo
Je to již pár týdnů, co jsem si pořídila telefon s operačním systémem Android (Sony Xperia J) a konečně mám šanci okusit kouzlo chytrých aplikací. Bohužel je jich opravdu hodně a často jsou to jen kýče, bez kterých by se svět dle mého uvážení naprosto v pohodě obešel. Na druhou stranu, těch kvalitních je také poměrně dost a já se s vámi podělím o několik mých favoritů.

Water your body!
Jsem přesvědčena, že tuto aplikaci ocení snad úplně každý, protože kolik lidí nemá problémy s dodržováním pitného režimu. Jedná se o jistý typ deníku. Jako první zadáte svůj věk, váhu a jaké množství tekutin chcete denně vypít. Během dne si poznamenáváte, co jste vypili a aplikace za vás hlídá, jestli je to dost. Pokud delší dobu nezadáte údaj, začnou vám blikat upozornění, abyste se něčeho napili, což je velmi praktické. Program je velice snadný a hezky graficky vyřešený. Navíc je zadarmo.


Kalorické tabulky
Jedná se o aplikaci české stránky kaloricketabulky.cz, takže méně zdatní angličtináři se nemusí bát jazykové bariéry. Program je velmi šikovný. Můžete si v něm vyhledat libovolnou potravinu, u které naleznete jaká porce obsahuje kolik kcal, cukrů, tuků a dalších látek. Navíc si zde můžete sestavit jídelníček přímo na míru.
Kladem je, že zde naleznete položky, které jsou u nás běžně dostupné(existuje spousta zahraničních aplikací tohoto typu, ale i přes snadnou orientaci a primitivní angličtinu v nich těžko najdeme Perníčky Albert Quality či kalorické údaje o porci halušek). Naopak nevýhodou je, že údaje jsou čas od času chybné.


Sport tracker
Jedná se snad o nejproslulejší workoutovou aplikaci. Kdykoliv se pouštíte do jakéhokoliv cvičení, jen zvolíte o jakou aktivitu se jedná a zapnete. Sport tracker vám na základě tělesných údajů spočítá, kolik jste toho spálili. Můžete si aplikaci propojit s facebookem a twitterem a o své výsledky se podělit s přáteli. Navíc, pokud například běháte nebo chodíte, aplikace vám spočte na základě GPS, jakou vzdálenost máte za sebou a jakou rychlostí se pohybujete - ovšem k tomu potřebujete propojení s internetem.


Relax m.
Ačkoliv stále dokola opakuji, jak je důležité spát bez jakékoliv elektroniky, tuto aplikaci mám na spaní - a světe div se, opravdu mi pomáhá. V programu najdete spoustu zvuků, ze kterých si namixujete vlastní relaxační hudbu. Můžete si do pozadí nastavit i téměř neslyšné "ommm" pro navození klidného spánku, či o něco silnější pro meditaci.Dále mohu doporučit profláklé aplikace jako je Twitter, Instagram, Pou nebo například Aviary(program na úpravu fotek).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama