Say YES

19. května 2013 v 15:07 | Fíí |  Fii says
Poslední dobou si čím dál tím víc uvědomuji, že nacházím stále větší a větší množství věcí, které odmítám. Proč to ale vlastně dělám ?


Během několika předešlých let jsem si prošla pár věcmi, které mě v jistém smyslu velmi poznamenaly, ale zároveň jsem díky nim tím, kým dnes jsem. Ovšem nyní zjišťuji, že ač si to nepřipouštím, udělaly ze mě uzavřenějšího a nedůvěřivějšího člověka, než jakým jsem byla dříve.
Což mě vede k tomu, že nedávám zrovna velkou šanci novým zážitkům a raději zůstávám u svých starých, zavedených zvyků.


Kolikrát jsem již dostala pozvání na hudební festival, na velkou party mimo mé město nebo fanouškovský sraz. Ze začátku se to zdálo, jako dobrý nápad, ale když jsem nad tím přemýšlela víc, zjistila jsem, že má takový výlet víc 'záporů', než kladů, a že raději zůstanu doma. Mé zápory ovšem představovaly věci typu : nikdo se tam se mnou nebude bavit ( i když jsem věděla, že tam budou lidé se stejnými zájmy, takže bylo více než pravděpodobné, že se se mnou někdo bavit bude, přesto strach převládal), nebo nejistota z nového prostředí, které jednoduše neznám. Vím, že to byl pouze nedostatek mého sebevědomí a špatný pocit z toho, být mimo pole svého obvyklého působení, ale takhle jsem se dostala do fáze, kdy mě mí přátelé přestávali zvát na všemožné akce, protože věděli, že je odmítnu. Přichází tedy časy, kdy všichni mí známí objevují nové věci a já sedím doma, protože se bojím.


To všechno mě donutilo k tomu, se pevně odhodlat a jít vstříc novým zážitkům. Jediné slovo, které mi k tomu dopomohlo, bylo ANO ! Magická tři písmena, která dokáží vše změnit. Neříkám, že to bylo lehké, pořád se dostávám do situací, kdy 'ANO' ještě říci nedokážu, ale přes to mám pocit, že jsem na velmi dobré cestě.


Smyslem tohoto článku tedy je, že pokud i někdo z Vás má nějaké problémy, šikanu, někoho kdo Vám neustále sráží sebevědomí nebo jen něco malého co Vám v něčem brání, překonejte to. Nedovolte tomu, zničit Váš život. Je to už asi trochu klišé, ale NEŽIJEME VĚČNĚ a pokud si budete neustále něco odpírat, protože se toho z nějakého důvodu bojíte, nikdy nic neprožijete, nepoznáte jaké to je být šťastný a být obklopen přáteli. Vydejte se vstříc novým zážitkům a přebijte tak ty staré a špatné. Ze začátku z toho budete nervózní, ale na konci budete vděční, že jste se překonali, a že jste to dokázali.


Například já se konečně odhodlala ostřihat si vlasy. Neříkám, že je to nějak velký krok, ale už několik let jsem to chtěla udělat, ale bála jsem se. Měla jsem strach z toho jak na mě lidé budou reagovat a víc jsem se řídila tím, jak by se na mě koukali ostatní a ne na to, co bych chtěla já.
Pak jsem se také po několika letech rozhodla účastnit se o prázdninách hudebního festivalu, na který mě již několikátým rokem zvala většina mých přátel a já je neustále odmítala.


Tímto bych chtěla velmi poděkovat Zoelle, britské blogerce, jejíž článek mě k sepsání toho mého velmi inspiroval. http://www.zoella.co.uk/2011/12/panic-attacks.html
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama