Nadčasová červená

6. května 2013 v 20:35 | Ronnie |  Beauty
Megan Fox, Marilyn Monroe nebo třeba Christina Aguilera. Co mají tyto ikony společného? Rty. Smyslně červené rty. Každé období má své módní výstřely. Od kalhot s vysokým pasem přes ponožky v sandálech po natupírované vlasy. Jenže napříč desetiletíme narazíme na vzácné kousky, které se v trendech drží ať se děje co se děje. Jedním z nich jsou i rudé rty.

Může se zdát, že rudou rtěnkou nemůžete absolutně nic zkazit, opak je však pravdou. Faktem stále zůstává, že červené rty se hodí téměř ke každému kousku z vašeho šatníku, avšak musíme si ujasnit pravidla, aby naše legendární rudá nepůsobila lacině a za zády neslýchaly "Vypadá jak od kolotočářů".

Jak se líčit
Základem je zvolit vhodný odstín. Každému sedí něco jiného a proto je důležité vyzkoušet, co nám sedí. Pokud vaše zuby nejsou tak zářivě bílé, jako zuby hollywoodských hvězd, doporučuji nevolit tmavé odstíny, ale naopak sáhnout po odstínech třešně a podobně.
Já osobně kombinuju hned několik odstínů dohromady - Rimmel Londom: Kate Moss - 12: Rossetto , Avon: Colourtrend - Poppy love a neznačkový úlovek jak se říká od větví.
Ideální je pořídit si štěteček na nášení rtěnky už proto, že se vyhnete nechtěnému přetáhnutí, se kterým může z dálky působit tak trochu jako klaun, i když si při pohledu do zrcadla říkáte, že to není vidět.


Dále si musíme ujasnit, že méně znamená více. Samotné rudé rty na sebe strhávají dostatek pozornosti a proto bude vypadat velice lacině, pokud si současně s rudou rtěnkou nanesete výrazné stíny. Co se týká očí, jako maximum bych považovala slabou černou horní linku, ale úplně postačí řasenka. Co se týká zdravíček, platí totéž. Vystačíte si s trochou nevýrazného odstínu. Obecně platí čím tmavší odstín, tím méně okolního líčení.
Možná namítáte, že jste viděli fotku, kde modelka měla ať už na přehlídce, nebo na obyčejném focení, rudé rty a černé stíny až k obočí. Musíte si ale uvědomit, že módní přehlídky jsou show. Zeptejte se sami sebe, kolik z modelů, které ony předvádí byste si vzali na sebe a vyšli si v tom po městě? Vsadím se, že jich moc nebude. Stejné je to s líčením. To, že se v tom ukážou na přehlídce rozhodně neznamená, že se tak nalíčí i na rande. Takže pozor na to. Inspirace modelkami je sice fajn, ale musíme rozlišovat prostředí, v jakém se my i ony pohybujeme. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama