Maturita za dveřmi a Česko neví co deodorant jest

15. května 2013 v 16:42 | Ronnie |  Ronnie says
Ahojky moji Bronxňáci. Opět se hlásím a oznamuji, že pro tento týden je to nejspíš naposledy. Má lenost dospěla do bodu, kdy jsem znechucena sama sebou a vzhledem k tomu, že vedlejší třída maturuje už příští týden, facebook ve mě vyvolal správné obavy a nervozitu. Takže balím tašku a jedu se učit k babičce, která nemá počítač a přístup k internetu. Dobře, s tím internetem to není tak horké, ale internet v telefonu je internet v telefonu. Je pravda, že by to chtělo alespoň ten počítač a funkční word. Bohužel můj notebook se tak trochu rozpadá a to nepřeháním. Zkrátka a dobře není už ve stavu, kdy bych ho mohla převážet.... Ronnie pomlčka technik pomlčka elektronika mě nenávidí.


Co se týká dneška, už jsem nepekla, zato jsem měla pracovní pohovor, ze kterého mám docela smíšené pocity. Myslím, že to místo pravděpodobně nedostanu. Na druhou stranu, pozice má horší finanční ohodnocení než má současná brigáda, musela bych jezdit přes celé město a rozhodně to není má práce snů. Asi si teď říkáte proč tedy hledám jiné zaměstnání, když už práci mám. Na to mám jednoduchou odpověď. Přes léto tam nikdy není dostatek práce a tak jsou brigádníci na dobu neurčitou odvoláni. Není to pravidlem, ale za poslední 2 léta se mi to stalo už 2x a já byla přes léto bez peněz, což si před mým odletem do Anglie opravdu nemohu dovolit. Takže hledám. Mou další nadějí je prodavačka v luxoru. Pro tuto práci bych brečela, pane bože, vždyť je to prodejna knih. Literatury, svazků a úschoven lidského vědění! No dobře, to jsem se zase trochu zasnila. Budu doufat, že třeba vyjde tohle.


Po cestě jsem se stavěla v tescu a pokud máte malé velikosti bot, úchylku na šaty a velikost větší než S, vřele doporučuji udělat si výlet do jejich outletu. Vyhlédla jsem si hned troje perfektní boty, které by mě dohromady vyšly asi na 250 kč. Bohužel, velikosti 39 jsou téměř vyprodané a o čtyřicítkách se už vůbec nemůže diskutovat. Ve včerejším článku jsem přidávala fotku sandálků z CCC za 399 kč. V tescu mají velmi podobné sandálky všech možných druhů za 80 kč. Ne, to není překlep. Osmdesát korun českých.
Baleríny, kecky, žabky, lodičky, zkrátka všechny možné typy bot, na které si jen vzpomenete zde seženete do 200 kč a zdůrazňuji,že za 200 kč jsou už ty lepší dražší, před slevou.
Také zde najdete obrovský výprodej šatů, ať už letních či společenských. Je až k nevíře, že jsem si žádné nekoupila. Ano, také jsem v šoku. Našla jsem spoustu nádherných kousků od F&F, New look a dalších, ale bohužel, do velikostí 46 bych se s trochou nadsázky vešla dvakrát. Pravda, trochu jsem zaváhala, jestli nemám rapidně přibrat při pohledu na perfektní krajkované šaty za 180 kč, ale pak jsem si uvědomila, že pokud přiberu 40 kg, šaty na mě pak ztratí své kouzlo. No dobře, to trochu přeháním, ale velikosti 36 je v tescu a jeho outletu velký nedostatek. Oproti tomu 38 a 40 se už sehnat dá.


K nákupů v Tescu a cestě do Tesca a zpátky, musím podotknout jednu velmi smutnou věc. Nenávidím lidi. Je to venku. Dobře, najde se pár vyjímek, kterých se má nenávist netýká, ale s přicházejícím létem si uvědomuji, jak moc mi společnost masy lidí vadí. První věc, která je donebevolající, jsou úzké uličky. Samozřejmě, když jsou dva regály blízko u sebe, nedá se s tím nic dělat, je tam hold méně místa. Bohužel některá obézní prasata na tom akorát vydělávají. Nemyslím si, že 2 metry je zas až tak malý prostor, aby se dva lidi nemohli sobě vyhnout bez vzájemného dotyku. Né, bohužel, někteří jedinci trpí dojmem, že je v pořádku, když se na mě nalepí, začnou se o mě třít a ještě mě jako bonus mě pohladí po zadku. Ano místa je málo, ale ne tak málo. A i přes to, že jsem blond, dobře chápu vaše záměry. Je to odporný, odpudivý a na zvracení.
Věc druhá je narvané MHD plné zapáchajících lidí. Ještě nejsou úplné hice a už tak je v tramvajích a autobusech na padnutí. Ne z toho vedra, ale z toho pachu. Prosím, češi, apeluji na vás. Deodorant seženete i za 19 kč(ano je nekvalitní, ale pořád je to deodorant!!!). Prosím vemte na vědomí, že pokud je horko, tak se každý potí a v 99% případů to opravdu není přitažlivé, právě naopak. Prostě se voňte. Prosim. Prosim. Prosim. Pro mě. Děkuji.


No nic, to je ode mě vše. Ve třídě vedeme takzvaný čelenč s maturitními otázkami. Jde o to, kdo se jich v daném čase naučí nejvíc a já jsem velmi soutěživý člověk. To abyste chápali, pravou příčinu, proč se jedu učit k babičce.

PS: Dneska nám na email přišly výsledky didaktických testů z českého jazyka a literatury a angličtiny a jsem nadmíru spokojena, zvlášť co se češtiny týká. Mám 93% a v percentilech 97,7!! Což znamená, že jsem lepší než 97,7% všech letošních maturantů. No jsem na sebe jaksepatří pyšná!:)

PSPS: Maturanti, jak jste dopadli vy? Nematuranti, jaké je vaše vysněné zaměstnání?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucka Š. Lucka Š. | 15. května 2013 v 17:16 | Reagovat

Tak hodně štěstí s učením. Já osobně jsem měla dva záchvaty úzkosti, snědla celou pizzu na posezení a stejně jsem se na to učení ani nepodívala. Neber si ze mě příklad.

2 Veu Veu | Web | 17. května 2013 v 19:52 | Reagovat

Hodně štěstí :) ... to si dobrá,že si dosáhla tolik procent... sice jsem teprve ve druháku,ale zkoušeli jsme si didakťák z češtiny -_- ... bylo to dost obtížný... jinak s těma lidma v busu atd. to je hrůza. Nesnášim to taky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama