Hans Zimmer

7. května 2013 v 22:09 | Fíí |  Ikony
Předpokládám, že při vyslovení tohoto jména si asi nikdo z Vás nevybaví vůbec nic. Ale při zmínce filmů jako "Lví král" "Pearl Harbor" "Piráti z Karibiku" "Počátek" nebo "Gladiátor" už Vám asi začne svítat. Každý z těchto filmů se vyznačuje vlastní, osobitou a velmi poutavou hudbou, jejíž autorem není nikdo jiný než právě Hans Zimmer.
Dnes 56ti letý německý rodák z Frankfurtu nad Mohamedem má za sebou hned několik veleúspěšných filmových soundtracků. Svou kariéru započal hraním na klávesy a syntetizátory v několika kapelách, ovšem po čase si uvědomil, že hraní na klávesy není činnost, která by ho naplňovala tak, jak by si představoval. Rozhodl se, že začne skládat hudbu k filmům. To bylo jeho trefou do černého. Podílel se na několika významných soundtracích jako asistent Stanleyho Myerse a později se rozhodl založit vlastní soundtrackovou společnost Remote Control Productions věnující se filmové hudbě a jeho kariéra nabrala vysoké obrátky.

K dnešnímu dni má na kontě 9 nominací na Oscara, z čehož jedna byla proměněna, když byl v roce 1995 oceněn Oscarem za hudbu k filmu "Lví král". Dále má cenu Grammy za soudtrack pro film "Crimson Tide", 3 Zlaté Globusy k filmům "Lví král" "Gladiátor" a "Pearl Harbour" a nespočet dalších nominací na téměř většinu ze svých dalších soundtracků.
Hans Zimmer napsal za svůj dosavadní život hudbu k 129 filmům, mezi jeho nejvýznamnější počiny patří soundtracky k filmům : "Trosečník" "Lví král" "Gladiátor" "Requiem for a dream" "Pearl Harbor" "Kruh" "Piráti z Karibiku" "Šifra mistra Leonarda" "Andělé a Démoni" "Batman" "Superman" "Temný rytíř" "Sherlock Holmes" a "Počátek"

Já osobně Hanse velmi uznávám jako umělce i skladatele, neboť mi jeho soundtracky přijdou velmi výstižné a musím se přiznat, že u většiny filmů hlavně dojemné, člověk se sám sobě diví, jak pouhá orchestrální hudba dokáže tak perfektně vyjádřit potřebné pocity.
Neumím si představit některé ze zmíněných filmu bez Hansovi hudby a je mi velmi líto, že většina lidí zná pouze soundtrack, ale ne právě jeho autora. Myslím si, že Hans je velmi nedoceněným umělcem, protože bez jeho hudby by filmy nebyly takové, jaké dnes jsou.
Říkejte si o mě co chcete, ale Hans je pro mě jednoznačnou ikonou !!

Hudbu k filmu "Piráti z karibiku" zná dnes snad každý.

Soundtrack k "Requiem for a dream"
Tento soundtrack dokonale vystihuje celou podstatu filmu a už jen při jeho poslechu se mi ježí chlupy po celém těle.
(Pokud Vám nic neříká začátek přetočte cca na 45s, od té chvíle by Vám to mělo být povědomé)

"Pearl Harbor"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Skipa Skipa | Web | 7. května 2013 v 22:16 | Reagovat

Podle mě je to jeden z nejlepších skladatelů současnosti :)

2 bronxy bronxy | 7. května 2013 v 23:23 | Reagovat

[1]: Mám úplně stejný názor !!:) Jen mi přijde, jak už jsem psala, že na to co všechno dokázal, je málo doceněný !:) Fíí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama