Květen 2013

Tip týdne 0.2

31. května 2013 v 11:29 | Ronnie |  Ronnie says
Co si přečíst?
Michal Viewegh - Báječná léta pod psa

Song týdne:


Na co se tento týden podívat?

Chceš mě, chci tě

Star týdne:
Miley Cyrus. Tento týden se Miley fakt nadřela. Má za sebou natáčení klipů k songům Ashtrays and Heartbreaks, Fall Down a teď pilně pracuje na dalším k We can't stop! A také se rýsuje duet společně s Justinem Bieberem u kterého doma tento týden strávila několik hodin. Navíc za posledních pár dní Miley naprosto převálcovala všechny ostatní star, co se módy týká a vede spoustu fashion žebříčků od Vogue přes Elle po Dobrá práce Miley!:)


Motto týdne:

Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit - Paolo Coelho

BRONXY tip týdne:

Týden nepít doslazované limonády, ale pozue obyčejnou vodu. Tělo se pročistí a vyhladí se vám pomerančová kůže na stehnech a zadečku :)Bandážované legíny

31. května 2013 v 11:14 | Ronnie |  Fashion

Přidávám pouze krátký minitip na bandážované legíny. Vypadají naprosto výborně a seženete je jen za 105 kč na ebay.com :)

SCHOOL, SCHOOL AND SCHOOL

30. května 2013 v 20:32 | Fíí |  Fii says
Asi jste si všimli, že jsem v poslední době poněkud neaktivní,
ale bohužel byla a je náplní mých minulých a zároveň i budoucích týdnů hlavně škola.
22. června se u nás uzavírá klasifikace a já mám tedy už jen pár dnů na to, abych doladila všechny známky a překvapivě nám to učitelé zrovna neulehčují. Nejdříve nepíšeme testy žádné, ale pak se snaží všechny vtěsnat do dvou posledních týdnů, takže 2-3 pololetní práce za den jsou naprosto normální. Jakou to má sakra logiku ?!!


Nicméně, přicházím s pár radami a tipy na zpříjemnění učení.

1) učení venku
Vždycky jsem říkala, že přece není žádný rozdíl v učení venku a uvnitř, v obou případech se člověk učí a na prostředí přece nezáleží. Ale to byl pořádný omyl !! Neumím definovat proč tomu tak je, ale venku se mi učí o 100% lépe než uvnitř. Mozek vše lépe a rychleji vstřebává a já učením strávím polovinu času, než když se učím uvnitř. Proto pokud to jde chodím se učit na zahradu, popřípadě na balkon a všem vřele doporučuji.
Bohužel v posledních deštivých dnech je učení venku poněkud namáhavé, takže jsem stejně odsouzena k učení v prostorách mého pokoje.

2) pít,pít a pít
Ano, pití pomáhá i při učení. Tělo se tak neustále regeneruje a je připraveno vstřebávat nové informace mnohem lépe, než tělo dehydratované. Učení je tak rychlejší a o polovinu efektivnější.

3) smysly
Je to zvláštní, ale při učení je velmi dobré zapojovat více smyslů, než je obvyklé. Například čich . Člověk by řekl, že učit se u zapálené svíčky je na hlavu postavené, ale v praktickém životě to až taková pravda není.
Je prokázané, že pokud při učení zapojíte čichové vjemy, následně se Vám při vzpomínce na onu vůni vybaví i pojmy a definice. Například pokud se učíte u zapálené vanilkové svíčky, při testu si vůni vybavíte a díky tomu se Vám pak vybaví i látka, kterou jste se při ní naučili.

4) odpočinek a odměny
Odpočinek je při učení velmi důležitý. Mozek neudrží pozornost věčně a pokud do něj několik hodin v kuse hustíte chemické komplexní vzorce po čase se "zasekne" a již není ochoten informace vstřebávat. Je tedy mnohem lepší rozdělit si učení na více části a mezi jednotlivými částmi jít třeba na 20ti minutovou procházku, podívat se na díl oblíbeného seriálu nebo si jít jen udělat dobrou svačinku, jednoduše cokoliv při čem mozek nebude muset myslet na chemii, fyziku nebo dějepis a bude si moci na chvilku si odpočinout.
Zároveň je velmi dobré se za naučenou látku, nebo jen část nějak odměnit. Netvrdím, že máte spořádat čokoládu na posezení, ale bonbon nebo třeba jen kostička čokolády neuškodí. Tělo pak má pocit, že je učení vlastně dobré a přistupuje k němu o něco lépe.

5) metoda Loci
Metoda vynalezená již před několika mnoha lety. Usnadňuje zapamatovávání si jazykových výrazů pomocí tvoření vět a doplnění diakritiky k cizím slovíčkům. Je to velmi efektivní metoda pro ty, kterým dělá problém si cizí slova zapamatovat.

Bed = Běda, v posteli je Béda.
Cap = Na čepici usedl čáp.
Drive - Kdo řídí, bude tu dříve.
Fame = Jeho dobrá pověst, sláva, není fáma.
Fun = Legrační funění.
More - Větší část světa pokrývají moře.
Pipe - Roura vede pivo k pípě.

Takže pokud jste i Vy nuceni se v budoucích týdnech učit, snažete se učení si co nejvíce zpříjemnit :)


Jak se lehátkem po cikádách hází

27. května 2013 v 21:56 | Ronnie |  Povídky
Je to už několik let zpátky. Jako každé léto jsme trávili rodinnou dovolenou v Chorvatsku společně s našimi přáteli a jejich rodinami. Dá se říci, že až na pár vzácností tyto dva týdny odpočinku proběhly v poklidu. V této minipovídce tě seznámím se zážitkem, který neřadím k mým nejšťastnějším okamžikům mého dosavadního života.
Nejspíš už jsem se někdy zmínila, že jsem silný arachnofobik a trnu hrůzou z členovců všeho druhu, takže si nejspíš dokážeš představit, jak moc jsem si užívala cesty z hotelu na pláž a zpět po stezce mezi vysokými stromy, v jejichž korunách se usadily stovky cikád - odporní přerostlí členovci připomínající zmutované kobylky luční.
Celou dovolenou jsem se obávala, že některá z těch uvřeštěných hmyzích nádher spadne přímo na mě. Jen z té představy na mě šly do slova a do písmene mrákoty.
Dovolená se pomalu blížila ke konci. Všechno nasvědčovalo tomu, že vše přežiju ve zdraví bez setkání s kolegou členovcem. Omyl!!!
Byl čas oběda. Já a kamarádka Terka jsme už byly, jak se na žrouty sluší a patří vyhládlé, a tak jsme šly z pláže na hotel dřív než zbytek grupy. Vzaly jsme ručníky, nafukovací lehátko a daly se na cestu. Cikády ten den vrzaly víc než obvykle - asi to mělo být znamení, nevím. Každopádně jsme vyšly kopec a v tom se to hrozivé cikání ozvalo na můj vkus až příliš blízko u mého ucha. V tu chvíli by se ve mě krve nedořezal! Nemohla jsem se ani pohnout. Jediné, na co jsem se byla schopna soustředit, byl fakt, že je to blízko. Žaludek se mi stáhnul a já konečně spatřila tu zkázu. Všechny mé obavy se naplnily. Obrovská cikáda mířila přímo na mně.
Jako zázrakem jsem se v posledních pár centimetrech, které mě dělily od tohoto přerostlého hmyzu, přinutila k pohybu a dala se na útěk. Cikáda mi však byla v patách. Poznala ve mně snadnou kořist už proto, že se mi jako na potvoru rozbila má letní žabka, a tak se můj zběsilý úprk docela výrazně zkomplikoval.
Kamkoliv jsem šla já, letěla i ona. Co teď? Kam teď? Jak? Zmocňovala se mě panika. V záchvatu strachu jsem vykřikla na celé Chorvatsko tak, že mě museli slyšet i v sousední Bosně.
Zavřeštěla jsem mocné "JDI PRYČ!" a s pláčem po cikádě mrštila nafukovacím lehátkem v marné naději, že se to třeba lekne nebo nedej bože to zasáhnu.
To už se Terez neudržela a propukla v hlasitý smích. Přiznávám, že dnes se již také směji, ale tehdy jsem byla na pokraji fobického šoku.
Cikáda nakonec přeci jen odlétla, ale já jsem tam pořád stála jako uzlíček nervů. Abych byla upřímná, od této tragikomické události jsem poněkud ostražitější, co se stromů a celého Chorvatska týká. Ačkoliv to dneska už beru s humorem, stejně mi při této vzpomínce vždycky naskakuje husí kůže.
A co z toho plyne? Házej po cikádách třeba náklaďákem, stejně se nikdy netrefíš.


JE TO TAM!!

27. května 2013 v 14:47 | Ronnie |  Ronnie says
Moji drazí čtenáři. Je to už nějaký ten pátek - přesně dvanáct dní, co jsem naposledy napsala nějaký ten článek. Poslední měsíc si všechno omlouvám maturitní zkouškou a nyní to nebude jinak. Ale je to za mnou. Konečně!!!
Abych byla upřímná, celá ústní část mě tak trochu zklamala. Dobře, nebudu si stěžovat, mám samé jedničky a to i přes to, že jsem si vytáhla členovce a Muže, který sázel stromy. Jenže člověk se celé čtyři roky stresuje, týden se dokonce intenzivně učí a pak vlastně z naučených bezmála 100 otázek odříkáte dohromady čtyři? Vím, že jsem patřila k těm plašanům, co se den předem utápěli v slzách, protože přeci nic neumí. Ono to byla tak trochu pravda, nebýt výrazných avšak nenápadných nápověd ze stran učitelů, mám obavy, že bych si samé jedničky neodnesla. Co samé jedničky, ono možná ani to vyznamenání.
Zkrátka a dobře, přijde mi trochu nefér, kolik se okolo toho nadělá cavyků, ale ve skutečnosti? Jak řekla naše nejmenovaná paní učitelka na psychologii - když nejde o život, jde o h*vno. Musím s ní jen a jen souhlasit. Je 14:36 a já tu sedím a vysmívám se sama sobě. Stres není špatný, je dokonce nezdravé nebát se před maturitou, ale záchvaty zoufalství a paniky, kterým jsem posledních pár dnů propadala, byly opravdu nemístné. Je to zbytečné se toho bát. Věřte mi. Vím, že vám, co maturitu teprve budete skládat, to těžko vysvětlím. Také jsem si klepala na čelo, když mi někdo říkal, že je to fraška. Nyní vidím, že měli pravdu. Ale na to si musí přijít každý sám. Jen to s těmi obavami nepřehánějte a opravdu se řiďte příslovím naší psychologiářky.


Tímto bych chtěla poděkovat všem, co na mě mysleli, podporovali mě a drželi pěsti. Děkuji všem bohů, a svatým, kteří při mě stáli(vyjmenovala bych je, ale přeci jen, náboženských postav je tolik, že by se mi nevešli do limitu článku:D).

No nic, to byl jen krátký poznatek bez veškeré publicistické či literární úrovně. Nyní je čas pro oslavy. Let's get party started!!

10+1 Things I Want To Do Before I Die

25. května 2013 v 20:03 | Fíí |  Fii says
1. Skydiving v tunelu
Patřím mezi lidí, kteří milují adrenalin a skydiving v tunelu je rozhodně adrenalinová věc, kterou si přeji zkusit.

2. Nakupování v Paříži
Několikrát jsem již v Paříži byla a je to úchvatné město. Mohla bych se tam vracet každý rok. Nakupování v Paříži je pak rozhodně jednou z věcí, kterou chci udělat.

3. Okružní plavba lodí
Už jako malou holku mě bavilo cestovat. Miluji létání letadlem a celkově poznávání světa. Proto bych chtěla zakusit něco jiného než poznávání na souši nebo ve vzduchu.


4. Bungee Jumping
Ano, i já patřím mezi vášnivé fanoušky bungee jumpingu. Bohužel se již několikátým rokem snažím bez úspěchu rodiče přesvědčit k tomu, aby mi tento adrenalinový zážitek dvolili.

5. Výlet do Ameriky
Amerika je mým největším snem a já vím, že se tam také jednou podívám !!

6. Pěvecký cover oblíbené písničky
Netvrdím, že patřím mezi schopné zpěváky, ale chtěla vědět jaké to je zpívat před jinými lidmi.

7. Být u natáčení filmu
Strašně moc mě zajímá, jak takové natáčení probíhá a co všechno to obnáší.

8. Vytvořit vlastní parfém

9. Tandemový seskok
Opět adrenalin. Ale v tomto ohledu jsem nezastavitelná.

10. Karneval v Rio de Janeiru
Můj další obrovský sen. Každoročně se dívámna záznamy z této akce a je to něco neuvěřitelného.
Bylo by úžasné něco takového vidět na vlastní oči.

11. Projít se po červeném koberci
A doopravdy nemyslím červený koberec, který má kde kdo doma. Ale červený koberec, po kterém se prochází hvězdy při předávání hudebních a filmových cen, a ten který je na premiérách velkých filmů.


A co Vy, jaké jsou Vaše sny ? Co chcete zažít předtím než umřete ?

Say YES

19. května 2013 v 15:07 | Fíí |  Fii says
Poslední dobou si čím dál tím víc uvědomuji, že nacházím stále větší a větší množství věcí, které odmítám. Proč to ale vlastně dělám ?


Během několika předešlých let jsem si prošla pár věcmi, které mě v jistém smyslu velmi poznamenaly, ale zároveň jsem díky nim tím, kým dnes jsem. Ovšem nyní zjišťuji, že ač si to nepřipouštím, udělaly ze mě uzavřenějšího a nedůvěřivějšího člověka, než jakým jsem byla dříve.
Což mě vede k tomu, že nedávám zrovna velkou šanci novým zážitkům a raději zůstávám u svých starých, zavedených zvyků.


Kolikrát jsem již dostala pozvání na hudební festival, na velkou party mimo mé město nebo fanouškovský sraz. Ze začátku se to zdálo, jako dobrý nápad, ale když jsem nad tím přemýšlela víc, zjistila jsem, že má takový výlet víc 'záporů', než kladů, a že raději zůstanu doma. Mé zápory ovšem představovaly věci typu : nikdo se tam se mnou nebude bavit ( i když jsem věděla, že tam budou lidé se stejnými zájmy, takže bylo více než pravděpodobné, že se se mnou někdo bavit bude, přesto strach převládal), nebo nejistota z nového prostředí, které jednoduše neznám. Vím, že to byl pouze nedostatek mého sebevědomí a špatný pocit z toho, být mimo pole svého obvyklého působení, ale takhle jsem se dostala do fáze, kdy mě mí přátelé přestávali zvát na všemožné akce, protože věděli, že je odmítnu. Přichází tedy časy, kdy všichni mí známí objevují nové věci a já sedím doma, protože se bojím.


To všechno mě donutilo k tomu, se pevně odhodlat a jít vstříc novým zážitkům. Jediné slovo, které mi k tomu dopomohlo, bylo ANO ! Magická tři písmena, která dokáží vše změnit. Neříkám, že to bylo lehké, pořád se dostávám do situací, kdy 'ANO' ještě říci nedokážu, ale přes to mám pocit, že jsem na velmi dobré cestě.


Smyslem tohoto článku tedy je, že pokud i někdo z Vás má nějaké problémy, šikanu, někoho kdo Vám neustále sráží sebevědomí nebo jen něco malého co Vám v něčem brání, překonejte to. Nedovolte tomu, zničit Váš život. Je to už asi trochu klišé, ale NEŽIJEME VĚČNĚ a pokud si budete neustále něco odpírat, protože se toho z nějakého důvodu bojíte, nikdy nic neprožijete, nepoznáte jaké to je být šťastný a být obklopen přáteli. Vydejte se vstříc novým zážitkům a přebijte tak ty staré a špatné. Ze začátku z toho budete nervózní, ale na konci budete vděční, že jste se překonali, a že jste to dokázali.


Například já se konečně odhodlala ostřihat si vlasy. Neříkám, že je to nějak velký krok, ale už několik let jsem to chtěla udělat, ale bála jsem se. Měla jsem strach z toho jak na mě lidé budou reagovat a víc jsem se řídila tím, jak by se na mě koukali ostatní a ne na to, co bych chtěla já.
Pak jsem se také po několika letech rozhodla účastnit se o prázdninách hudebního festivalu, na který mě již několikátým rokem zvala většina mých přátel a já je neustále odmítala.


Tímto bych chtěla velmi poděkovat Zoelle, britské blogerce, jejíž článek mě k sepsání toho mého velmi inspiroval. http://www.zoella.co.uk/2011/12/panic-attacks.html

Na maturák, do divadla nebo jen tak na vínko

17. května 2013 v 17:22 | Ronnie |  Outfity pod 600kč
Omlouvám se za vysoce nekvalitní fotku, je to staršího data, kdy jsem měla ještě starý telefon. Je to znát. Každopádně boty jsou tělové barvy, lakované :)


Šaty: 180 kč - ebay
Boty: 290 kč - Primark


Zeptej se nás!

17. května 2013 v 12:25 | ....
Máš nějaký dotaz ohledně blogu, článků, zkušeností, příběhů zkrátka čehokoliv? Napiš nám komentář a my se pokusíme odpovědět co nejrychleji a co nejlépe! Pokud máš otázku na konkrétní blogerku, nezapomeň napsat jméno, komu je dotaz směřován :-)

S Ronnie v New Yorkeru

16. května 2013 v 14:43 | Ronnie |  Fashion
Sukně: 329 kč
Jsem si naprosto vědoma toho, že tato fotka působí dost lacině, ale bohužel s tím nic nenadělám. Poslední obou si v NY málo kdy vyberu. Líbila se mi tato sukně, bohužel jsem nenašla nic, co by sedělo k ní a nevypadalo to jako "krásky od traktorů".

Triko: 379 kč
Kraťasy: 619 kč
Klasika podobná outfitu s Pimkie. Pravděpodobně vyjde i na stejné peníze.