Duben 2013

Zmzliny

25. dubna 2013 v 17:42 | Fíí |  What to eat
Přichází léto a k němu neodmyslitelně patří zmrzlina.

ALE právě teď jste se rozhodli, že konečně začnete trochu lépe jíst a cvičit, aby jste měli pěknou postavu do plavek, ale zmrzlinu si ani přesto nechcete odepřít. Co dělat ?

Bronxy pro Vás má opět řešení.


Máme pro Vás hned několik možností, jak si sladkou pochoutku užít.

Pro milovníky vodových zmrzlin:
1) Asi nejvýhodnější variantou je "domácí zmrzlina". Příprava zabere jen pár minut a výsledek je uspokojující vzhledem k minimu kalorií, které obsahuje. Stačí pouze smíchat vodu se šťávou nebo pro ty z Vás, kteří mají doma SodaStream, vodu s oblíbenou příchutí; nalít do sklenice nebo nějaké formičky a nechat přes noc v mrazáku.
Není to úplně nejlepší varianta, ale pokud si chcete pouze vychutnat lehkou vodovou svačinku, je tato možnost ideální.
cca 10-40 kcal (podle druhu a množství příchutě)

2) Pokud jste právě ve městě a nemáte čas na to, si vyrábět doma zmrzlinu, jen chcete "vlítnout" do krámu a koupit si ledové ochlazení, volte zmrzliny jako :

Kolorki - 31 kcal

Fruitarre - 60 kcal

Twister - 90kcalPro milovníky tvarohových a jogurtových zmrzlin:
1) I pro milovníky jogurtových a tvarohových zmrzlin tu máme znovu možnost "domácí zmrzliny". Tato varianta už není tak ideální, neboť finančně vyjde poněkud dráž, než obyčejná zmrzlina, ale víte, jaké ingedience do své zmrzliny vkládáte.
Na přípravu domácí zmrzliny nám stačí pouze 100g oblíbeného ovoce, jogurt,odtučněný tvaroh nebo smetana (rozhodněte se podle chuti, já mám nejoblíbenější tu s jogurtem). Vše dáme do mixéru, necháme ovoce rozmixovat až na úplně malé kousky a stejně jako v předchozím případě vlijeme do formy nebo sklenice a necháme zmrznout.
Pokud máte raději sladké zmrzliny a ovoce není dostatečně sladké, můžete do své směsi přidat i lžičku cukru, což ji ovšem nedělá už tak dietní .
cca 90-130 kcal (podle druhu ovoce a druhé ingredience)

2) Znovu tu je několik možností na výběr kupované zmrzliny:Big Fruit 110 kcal
Tvaroháček 120 kcal
Míša tvarohový 130 kcal

Míša tvaroh nanukáč 495 g = 850 kcal ( 1 porce cca 50g = 95 kcal)

Jelikož jsem Vám poskytla seznam vhodných zmrzlin, bylo by asi dobré vypsat i ty ABSOLUTNĚ NEVHODNÉ
Mezi takové zmrzliny patří:
Nogger karamel 200kcal
Cornetto 270 kcal
Magnum 260-330 kcal podle druhu


Takže, vyberte si svou oblíbenou zmrzlinu a můžeme zdravě mlsat !


Turn it off.

25. dubna 2013 v 0:31 | Ronnie |  Just not externally
Zbav se toho. Vypni!

Vždycky jsem byla spíše emocionálně založený člověk s bohatým vnitřním životem. Na lidech jako já, jes skvělá ta jistota, že nikdy nebudeme prázdné vázy, hezké tvářičky bez duše, ale řeknu vám jednu věc. Někdy je to pěkně na houby. Jednoho dne se totiž vzbudíte s pocitem, že je toho už zkrátka moc. Pohár je naplněn a přetéká a vy víte, že nastane zlom. Velký a nečekaný.

Čas od času závidím lidem, co své pocity dokážou udržet na uzdě. Jak to, že je to nepřeválcuje?

Člověk je šťastný tak, jak věří, že si to zaslouží. Tím chci říct, že jsme sami svého štěstí strůjce. Před několika dny jsem ráno vstala po bezesné noci plné slz a uvědomila si, že takhle to dál nejde. Víte starat se o lidi, kteří o to nestojí je neskutečně vyčerpávající. Možná ještě víc, než předstírat, že vám na někom záleží. Přesně to jsem dělala. Pořád. Dokola. Každý den. Každou hodinu. Každou minutu. Starala jsem se o to, jestli jsou lidi, na kterých mi vlastně ani pořádně nezáleží, šťastní, až jsem zapomínala nebo spíše neměla prostor a energii na to, být sama šťastná. Jednou zkrátka musel přijít okamžik, kdy, stejně jako spousta dalších, řeknu dost a prostě to vypnu.

Žijeme ve zvláštním světě a jestli se nechceme z toho koloběhu zbláznit, musíme začít hrát podle předem nastavených pravidel, kterých není mnoho. Možná, že je jen jedno - Řiď se větou "I don't care". Nejespíš to není správné, ale rozhodně je to nejsnazší cesta ze začarovaného kruhu, protože není nic horšího, než utápět se v péči o lidi, kteří se mottem "I don't care" už dávno řídí.


Svačinové tipy

24. dubna 2013 v 20:02 | Ronnie |  What to eat
Většina z těch, co teprve začínají hubnout, nebo alespoň se zdravým stravováním, netuší, co by vlastně měli jíst a proto nám denně chodí X dotazů ohledně sestavení jídelníčku. To bohužel nemůže udělat nikdo z našeho týmu BRONXY, protože ani jeden z nás nemá vystudovanou nutriční sestru, případně výživového poradce. Každý je originál. Berte to jako otisk prstu - každý má unikátní a stejně tak unikátní je jídelníček, který zabere. Zkrátka a dobře, každému sedí něco jiného a já vám těžko napíšu, co máte přesně jíst. Takže máte na vybranou. Buď si zaplatit výživového poradce(což se leckdy velmi prodraží) a nebo si na to, co vám sedí, přijdete sami.
I přes to všechno jsem se ale rozhodla napsat vám nějaké menší tipy na svačiny. Rozhodně neříkám, že to zabere a že to musíte jíst. Zkrátka jen dávám tip na to, co můžete vyzkoušet, a co mě osobně chutná.

1) Sýr Philadelphia s příchutí medu
Cenu vám bohužel nenapíšu, protože si nejsem jistá, jestli je tato příchuť v našich končinách vůbec k dostání. Já si to vozím z německa. Tuším, že zde je to k sehnání do 2 euro.

2) Cottage
Cena: Záleží na značce, obvykle je to v rozmezí od 15ti do 20ti kč


3) Zwieback - suchary
Cena: cca 20 - 30 kč

4) Křehké rohlíčky
Cena: 40 kč


5) Wasa/Knackebroty
Cena: Opět záleží na značce, nemusíte mít přímo ty od Racia - ty jsou u nás pěkně drahé.

6) Ovesná kaše Marks&Spencer
Doporučuji výhradně ovesnou kaši z M&S protože britové dělají ovesnou kaši bez sušeného mléka. Chutná trochu jinak, než ty, co známe od Emca a nemusí sednou každému. Musíme také vzhledem k dovozu počítat s cenou klidně i 90 kč za krabičku - záleží na druhu. Maj jich tam hned několik, ale pokud máte možnost se do Markse a Spencera dostat častěji, můžete si hlídat slevy, často mají i 50%.


Workout tips - Pilates

23. dubna 2013 v 22:03 | Fíí a Ronnie |  Love your body
Co je pilates?
Pilates je cvičení, které vyvinul Joseph Hubertus Pilates před více než 100 lety. Cílem je propojení a vědomá souhra těla s myslí. Cvičení rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo a svaly jako základ správného držení těla.
Pilatesova metoda se snaží docílit řízeného pohybu ze silného středu těla. Celkově vypracovává dlouhé, štíhlé svaly. S důrazem na správné dýchání okysličuje svaly a podporuje cirkulaci krve. Pilates nevyčerpává naopak dodává energii.
Metoda Pilates nepoužívá nespočetné opakování až do únavy svalů, naopak vytváří podpůrný systém pomocí pozvolného vypracování jednotlivých svalových skupin s cílem dosažení harmonického celku. Pohybové sekvence jsou v každém programu promyšleně vypracovány tak, aby odbouraly špatné návyky a nenásilnou formou posílily celé tělo a jeho držení.


Pro koho je pilates vhodný?
U pilates je to velmi podobné, jako u yogy. Sice je to značně více posilovací cvičení, než samotná yoga, ovšem pořád se nedá zařadit do kategorie spalovacích cvičení. Slouží pouze ke zpevnění těla, proto pokud už Vám do vysněné váhy chybí jedno dvě kila, pilates je tím nejvhodnějším cvičením k zformování ideální postavy.

Nevýhoda pilates?
Bohužel, jako každá věc, která má spoustu kladů, má i pilates svůj zápor. Rozhodně není vhodný pro lidi s dlouhodobějšími potížemi v oblasti kyčlí a kolen, protože je tato metoda zaměřena celkové zpevnění a stabilitu těla, což je na kolena obrovská námaha a při dlouhodobějších potížích je pak efekt horší než lepší.

Celebrity a pilates ?
Jak je obecně známo, mnohé celebrity říkají, že zásluhu za jejich dokonalé postavy má právě pilates. A výjmečně s nimi musím opravdu souhlasit. Pilates je totiž skvělé cvičení k udržení stálé váhy, neboť se zaměřuje na cviky právě s vlastní vahou, což je pro udržení tělesné váhy to nejlepší.
Dle Pilatesovi metody hubla nepříklad Miley Cyrus nebo Megan Fox.
Naše názory ?
Fíí:
Když jsme dorazily na hodinu pokročilého Pilates, měla jsem ze sebe velmi dobrý pocit. Bylo mi sice řečeno, že je to lekce pro pokročilé, ale jelikož se v tělocvičně nacházelo pouze pár žen věkové kategorie 40+, říkala jsem si, že při tom, co každý den cvičím a posiluji se jim s klidem zvládnu vyrovnat. To ovšem byla osudová chyba. Již při protahování, kdy se cvičilo několik prvků na stabilitu jsem se já jako jediná z celého sálu kymácela ze strany na stranu a marně se pokoušela udržet rovnováhu, zatímco ostatní s ledovým klidem ve tváři následovali pokyny cvičitelky. V tu chvíli jsem si to ovšem nepřipouštěla a sváděla vše na své nedávné zranění kolene a jeho, zatím dočasnou, nestabilitu. Pak ovšem přišlo posilování na spodní svaly břišní a já věděla, že už to opravdu nemůžu na nic svést, a že volba pokročilého Pilates nebyla zas až tak výhodná. Všechny ty "starší dámy", jak jsem je na začátku nazvala, drželi v určené poloze bez viditelných problému, zatímco já se klepala jako ratlík. Mé ego bylo definitivně potopeno, když při závěrečném protahování, ve kterém se mělo z rovného stoje ohnout ke špičkám, doručkovat do kliku, udělat klik, doručkovat zpátky ke špičkám a znovu se postavit, udělala jedna z nejkorpulentnějších dam v tělocvičně bez problémů několikrát za sebou klik opřená pouze o ruce a jednu nohu s tím, že druhou měla ve vzduchu, přičemž já měla problém s pár obyčejnými "pánskými" kliky na obou nohách.
Závěrem bych chtěla říci, že Pilates není cvičení, které zvládne každý, nýbrž je nutné začít od úplných základů a postupně se vypracovat k náročnějším cvikům, jelikož je opravdu vidět, že i když si myslíte jak jsou prvky lehce proveditelné, je potřeba mít již předešlý základ, jinak nemáte šanci je provést správně.

Ronnie:
Jakožto bývalá tanečnice, volejbalistka a cheerka jsem k pilates přistupovala lehce s nadhledem s tím, že to je pro mě 'brnkačka'. Na hodině jsme byli společně s ženami spíše středního věku a tak jsme počítali, že nebudeme za největší lemry i přes to, že to byly kurzy pro pokročilejší aktéry. Bohužel opak se stal pravdou a padesátiletá paní nás hravě strčila do kapsy.
Vždycky jsem si myslela, že je pilates založeno jen na protahování a že ani omylem nemůže být fyzicky náročnější než jóga. Opak je však pravdou. Po dvaceti minutách intenzivního protahovacího posilování jsem cítila stehna v takové míře, jako kdybych běžela maraton a upřímně se již nedivím, že Miley nebo Megan mají tak perfektní postavy. Jak už je výše uvedeno, cvičení pilates není úplně nejvhodnější pro lidi s problémy obecně s klouby. Já sama mám po operaci kolene a dědičně dané dispozice k poškození kyčlí a u některých cviků to problém byl. Na druhou stranu, pokud trpíte bolestmi zad, pilates je rozhodně skvělá alternativa pro hubnutí a posléze i zpevnění svalů kolem páteře - což je na bolesti zad výborná věc.
Pokud cvičíte pilates pravidelně, výsledky byste měli vidět již po 6ti lekcích a já po své zkušenosti věřím, že je to pravda. Osobně doporučuji, už při pohledu na vytrénovanou postavu Miley Cyrus, pilates kombinovat s joggingem. Naopak už nedoporučuji kombinovat s cvičením založeném na zpevňování postavy, protože by se vám mohl vytvořit nechtěný 'pekáček' na břiše :)

Parfait

23. dubna 2013 v 0:13 | Fíí |  What to eat
Dnes jsem se rozhodla, přidat 'recept' na jednu z mích nejoblíbenějších pochoutek, kterou si poslední dobou velmi často dopřávám. Tato delikatesa se nazývá francouzsky PARFAIT neboli perfektní.


Jediné co potřebujete je :
1) co nejvíce druhů oblíbeného ovoce
2) jogurt
3)müsli
4) velkou sklenici a dlouhou lžičku

Co je na parfaitu nejúžasnější?
Nejlepší na něm je to, že ho nemůžete nikdy pokazit. Libovolně podle chuti vrstvíte ovoce, jogurt a müsli. Pokud máte rádi hodně ovoce, přidáte hodně ovoce, pokud naopak jogurt, může většinu PARFAITU tvořit jogut. Je to jen a jen na Vás a na Vaší fantazii, proto bude Váš PARFAIT, vždy perfektní, neboť je jen a jen na Vás jak si ho namícháte.

Kdy je parfait vhodný?
Asi nejvhodnější je, udělat si PARFAIT k snídani. Je plný ovoce, takže Vám dodá energii na celý den a jen jeho samotné vytváření Vám vylepší náladu.


Jarní nákupy v Regensburgu

17. dubna 2013 v 18:29 | Ronnie |  Co nosit
Jsem jedna z těch, co upřednostňuje nákupy oblečení v zahraničí a proto miluju školní výlety do německa s cílem porovnávání německých obchodních domů s těmi českými.
Dneska jsme jako poslední výlet na mé střední škole zamířili do Regensburku. Dopoledne jsme si během hodiny prohlédli historickou část města a hned poté nás náš milovaný profesor němčiny(tentokrát to není ironie nebo sarkazmus), nasměroval do obrovského obchoďáku.
Bohužel jsem zde neobjevila nic nového, co bych z ČR neznala - proto mám mnohem raději, když jezdíme do Norimberka, ale i tak se nakoupit dalo vcelku slušně.


Tally Weijl - černé šaty. S dobře zvolenými doplňky se dají nosit normálně i do společnosti.
9 euro - cca 225 kč


Tally Weijl - sada zlatých naušnic
2,99 euro - cca 75 kč


H&M - šátek - výborný doplněk k jarním kabátkům
3 eura - cca 75 kč


H&M - Bílé tílko. Jak jsem kdysi dávno psala, tílka jsou prostě základ, zvlášť ty černé a bílé. V našich končinách je toto tílko skoro o půlku dražší, ale tílka z H&M mi opravdu vyhovují, tak jsem si koupila další do zásoby.
4,95 euro - cca 125 kč


H&M - podprsenka. Abych byla upřímná, dlouho jsem váhala, jestli se tu mám chlubit se svým spodním prádlem, ale pak jsem si řekla "Proč ne, o nic nejde. Je to jako plavky". Má odjímatelná ramínka a díky spodnímu pásu bez nich drží a to i přes to, že v mém případě opravdu nemá na čem(:D).
7 euro - cca 150 kč


A na závěr něco na zub. Bonbony jsou bez cukru, milka s oreem je náhradou za orea, které nade vše miluji, protože i přes to, že u nás jsou orea docela drahá, pořád nedáváme 50 kč za krabičku jako ve vedlejším německu(2 eura). Co se týká růžových provázků, jsou výborné, ale věnovala jsem je bráchovi. Co se týká čokolády Lind, brzy napíšu článek o tom, že mlsání není špatná věc, jen musíte vědět co mlsat :)

Workout tips - Jillian Michaels, 30 Day Shred

16. dubna 2013 v 21:11 | Fíí |  Love your body
Kdykoli se nás ptáte co cvičit, když chcete zhubnout, říkáme, že Jillian Michaels, ale až dnes si uvědomuji, že jsme Vám nikdy nevysvětlily, kdo vlastně zázračná Jillian Michaels je.

Jillian se narodila roku 1974 v Los Angeles. Když jí bylo 12 let, rodiče se rozvedli a ona procházela velmi těžkým obdobím, což asi jako každý člověk řešila jídlem. Při svých 150 cm tak vážila 80 kg. Své si prožívala jak ve školních lavicích, tak i mimo ně. Byla centrem veškerého posměchu dětí kolem a byla velmi ošklivě šikanována. Zlom nastal v 17ti letech, kdy byla po velké hádce se svou matkou vyhozena z domu a musela se začít starat sama o sebe. Nevzdala se jako by to udělali jiní a začala sama od úplného začátku. Našla si práci a rozhodla se velmi aktivně cvičit. Zhubla na 53 kg, což je při její dnešní výšce 160 cm obrovský pokrok. Ve 30 letech si udělala trenérskou licenci a v roce 2004 se proslavila díky show The biggest loser, díky které si jí oblíbil celý svět. A tak to tehdy začalo. Jillian vytvořila několik cvičebních DVD, kde radí jak zhubnout. K dnešnímu dni jich vydala již 15 a patří mezi jednu z nejžádanějších fitness trenérů na světě. Rozhodně není žádná měkota, na své cvičence kříčí, dokud je nedostane až na pokraj vlastních sil a možná ještě dál. Moc dobře ví co si o ní myslíte, ale jak říká ve většině svých programů "Třicet dní mě budete nenávidět, ale třicátý první, mě budete milovat."
30 Day Shred
Jak už jsem řekla, má vytvořených několik cvičebních programů. Já zatím absolvovala měsíční program s názvem 30 Day Shred, který je zaměřený na rychlí úbytek váhy, posílení vnitřních svalů a zpevnění těla. Program je rozdělený na 3 úrovně, každá na 10 dní. Videa se dají najít na youtube pod názvy 30 Day Shred Level 1, 30 Day Shred Level 2, 30 Day Shred Level 3, nebo pod stejnými názvy stáhnout například na serveru ulož.to.
Každý den se cvičí půl hodiny s tím, že je zde zahrnuto zahřátí, cvičení a protažení. Samotné cvičení je pak rozdělené do 3 částí. První část na posílení svalů specializovaná na svaly stehenní, hýžďové a svaly na rukou, druhá 'kardio' část uzpůsobená k spalování a třetí část k posílení břišních svalů.
Jednotlivé části se navzájem systematicky prolínají a vytváří tak efektivní cvičení k hubnutí a formování postavy.

Můj tip:
Předtím, než začnete cvičit změřte se (problémové partie jako pas, bříško a zadeček) a hlavně se vyfoťte ( ve spodním prádle, nebo bez něj), to samé pak udělejte i po ukončení programu. Mnohem lépe tak uvidíte rozdíl, neboť toto cvičení je zaměřeno i na posílení svalstva, a proto váhový rozdíl před a po cvičení může být minimální, protože tukovou hmotu, kterou spálíte nahradíte ve stejné míře svaly. Ovšem pokud si zhotovíte fotografie, rozdíl je pak viditelný. A o to nám snad jde ne ??

A jak působilo cvičení na mě ?
Po 30 dnech jsem zhubla pouze asi 1 kg, což rozhodně není moc, ale mírově jsem "ubyla" o celých 6 cm na všech problémových partiích a poměr mé svalové hmoty v těle se rapidně zvýšil. Pokud to chcete převést do dalších čísel, z konfekční velikosti L jsem zhubla na velikost M, takže kdo se stará o to kolik mám kg, mám o číslo menší džíny a to je pro mě mnohem větší úspěch než zhubnout 5 kg.

Pro inspiraci přidávám foto jisté Nikki, která tento program také absolvovala


Olízni a omlékuj aneb domácí OREO

15. dubna 2013 v 21:32 | Ronnie |  What to eat
Taky jste propadli kouzlu černých sušenek OREO stejně jako Alfredo Flores nebo náš tým BRONXY, ale ceny za několik malých sušenek se vám zdají přemrštěné? Nezoufejte, protože BRONXY vám přináší recept na domácí sušenky orea!


Příprava i s úklidem vyjde cca na 1 hodinu!

Ingredience:
300 g hladké mouky
180 g hery
100 g moučkového cukru
1 vejce
5 polévkových lžic kakaa na vaření(POZOR!! Granko je doslazované a není na vaření)
1/2 prášku do pečiva

Náplň:
250g měkkého tvarohu(já používám odtučněný)
100 g sušeného mléka(to je ovšem neskutečná pálka, ale sušené mléko se dá nahradit sušenou smetanou do kávy, která vyjde cca na 20 kč)
2 polévkové lžíce práškového cukru
1 vanilkový cukr


Postup:
1) Smícháme mouku, prášek do pečiva, cukr a kakao. Poté přidáme rozpuštěnou heru a vajíčko. Těsto byste měli uplácat ručně, ale stačí, když to celé nahážete do robota. Hmota se vám sice úplně neslepí, ale to můžete ručně slepit až pak. Je to praktičtější.
2) Hotové těsto zabalíme do potravinové folie a dáme odležet do ledničky.
3) Rozetřeme tvaroh s cukrem a vanilkovým cukrem dokud nevznikne hladký krém, do kterého pak vmícháváme sušené mléko(nebo coffe cream) dokud nevznikne tužší hmota. Mě osobně tolik neztuhla, ale v ledničce se všechno napravilo.
4) Crém dáme do ledničky a vyndáme těsto, které vyválíme na cca 5mm silný plát. Vřele doporučuji dát mezi těsto a váleček igelitový pytlík, protože těsto má tendenci se drolit.
5) Vykrojíme různé tvary(Já zůstávám u starých dobrých koleček), které rozprostřeme na pečící papír rozložený na plechu.
6) Pečeme na 190°C cca 10-15 minut. Je to hodně individuální, záleží na vaší troubě, proto je třeba od 10ti minut pečení sušenky hlídat.
7) Sušenky po upečení necháme vychladnout a poté spojíme krémem.
8) Hotová domácí orea necháme uležet alespoň hodinu v ledničce, aby si na sebe krém se sušenkou "zvykly".

Dobrou chuť'!

PS: Mě osobně sušenky chuťově moc podobné nepřipadaly, ale musím zdůraznit, že jsem poprvé ochutnala hned poté, co jsem slepila první 2 kolečka k sobě. Když jsem nechala zbytek sušenek uležet, změnila jsem rychle názor. Samozřejmě, že to není úplně totéž, ale domácí orea jsou těm kupovaným velmi, VELMI podobné. Recept chce pravděpodobně vyzkoušet víckrát. Sami si najdete, co vám sedí. Já osobně bych asi přidala ještě víc kakaa, ale to je otázkou vkusu. Mám ráda čokolády s vysokým obsahem kakaa a tak mi nahořklé věci nevadí :)

Workout tips - Yoga

9. dubna 2013 v 20:11 | Fíí a Ronnie |  Love your body
Velmi často se nás Vy, čtenáři, ptáte, jaké cviky, případně cvičení dělat pro štíhlou linii.
Kromě osvědčené Jillian Michaels, tance a kalanetiky jsme toho ale až tolik nevyzkoušely a nemůžeme 100% říci, že právě tato cvičení jsou ta nejlepší, proto jsme se rozhodly, že začneme společně zkoušet různé jiné druhy cvičení a vždy Vám popíšeme, jak vše probíhá, jaký z toho máme pocit a pro koho je cvičení vhodné.Tento týden jsme si zvolily k otestování jógu.
V pondělí jsme se ve večerních hodinách vypravily do pohybového studia a s napětím očekávaly, jak se vše vyvine.

Hodina začala v leže, uvolňováním celého těla za doprovodu indické hudby.
Postupně jsme prodýchali celé tělo a začali s protahováním, které se občas kvůli zvláštním názvům figur zdálo složité. Následně jsme zapojovali delší série prvků spojujících prodýchávání a protahování s občasným zapojením posilování na břišní, hýžďové a stehenní svaly a cvičením na rovnováhu.
Hodina byla ukončena stejně příjemným prodýcháním jako na začátku a se slíbeným zlepšením nálady a přísunem energie.


Naše názory:
Fíí:
Ze začátku jsem byla z této lekce jógy poněkud rozpačitá, neboť jsem nechápala, k čemu mi půlhodinové dýchání v leže na podložce bude. Postupně jsem ale zjistila, že i jen obyčejné dýchání je pro tělo velmi uklidňující a uvolňující.
Po následném přechodu na protahující prvky jsem se stala jednoznačným fanouškem jógy, protože už při cvičení se mi z celého těla odbouralo napětí a já si vše začala užívat. Na konci hodiny se dokonce dostavil slibovaný pocit štěstí a nabitost energií.
Celkově na mě jóga zapůsobila jako velmi příjemné, uvolňující a protistresové cvičení, které při pravidelném opakování zpevní tělo.
Pro koho je dle mého názoru jóga vhodná ?
Rozhodně si nemyslím, že je jóga cvičením na hubnutí, pouze slouží ke zpevnění těla, uvolnění a protažení.

Ronnie:
Musím se přiznat, že věc, která mě překvapila absolutně nejvíc, byla, že naše lektorka byla ve skutečnosti lektor. Se samotným cvičením to samozřejmě nijak nesouviselo, jen tím chci naznačit, že jóga je vhodná opravdu pro každého. Pár základních cviků jógy jsem si vyzkoušela na vlastní kůži při jedné hodině tělocviku, ale vzhledem k tomu, že to nebyla hlavní náplň tělesné výchovy, efekt to samozřejmě mít ani nemohlo. Každopádně tak trochu jsem tušila do čeho jdu. Lekce jógy jsou podle mého uvážení vhodné především jako doplněk náročnější zátěže. Rozhodně bych jógu nevolila jako jediné cvičení při formování postavy, pokud jste stejně jako já úplný začátečník. Je jasné, že každé cvičení se projeví až po několika týdnech, ale u jógy to platí dvojnásob. Jednotlivé polohy jsou velmi náročné a proto se začítečník musí naučit úplné základy a u těch toho tolik nespálí. Teď jsem vás od jógy možná odradila, ale je to skvělý způsob pro udržení vnitřní rovnováhy a odreagování. Pokud jste v dlouhodobém stresu z práce, školy či čehokoliv jiného, rozhodně doporučuji se józe věnovat alespoň jednou týdně. Uklidníte nervy a po čase se vám zpevní postava. Jak už jsem však zmínila, pro osoby, které hodlají zhubnout, samotná jóga nebude tím pravým, protože výsledky nemusí být hned znát, takže doporučuji kobinovat jógu například s každodením vytrvalostním během.


Březnové tipy na líčení

1. dubna 2013 v 22:28 | Fíí |  Love your body
Jelikož se v pochmurném počasí posledních dnů nedá nic moc podniknout, poměrně často vyrážím na nákupy, což se samozřejmě vůbec nelíbí mé peněžence, ale člověk by se čas od času měl trochu potěšit.

Po velmi dlouhé době jsem zabrousila do drogerie a rozhodla se, mimo svých oblíbených kousků, vyzkoušet pár nových produktů.

1.NYC Individual Eyes
Mohu říci, že tyto oční stíny mě příjemně překvapily. Před nimi jsem vyzkoušela již velké množství očních stínů, ale s žádnými z nich jsem nebyla tak spokojená, jako právě s těmito. Velmi lehce se nanáší a jejich obrovskou výhodou je, že vydrží opravdu celý den. Obsahují čtyři přírodní barvy, podkladovou bázi a rozjasňovač. Na zadní straně je natištěný obrázek s tipem na nalíčení, který jsem již párkrát vyzkoušela a myslím, že výsledek byl nad míru uspokojující.
Jejich cena je na velkou kvalitu téměř úsměvná, dají se zakoupit již za 109 Kč.


2.ESSENCE Stays No Matter What Waterproof Eyeliner Pen
Já osobně značku essence nemám v lásce, ale jelikož jsem již dlouhou dobu sháněla tužku na oči ve formě 'fixu', řekla jsem si, že dám essence šanci. Jsem velmi ráda, že jsem tak učinila, neboť vodě odolná tužka na oči, na jejímž obalu tvrdí, že vydrží ať se děje cokoliv, opravdu drží dokud si ji neodlíčíte. Dokonce jsem se jeden večer po dlouhém dni zapomněla odlíčit a ráno jsem se vzbudila s nerozmazanými linkami na očích. Pero má velmi praktický a měkký hrot, s nímž je aplikace linek opravdu jednoduchá. Cena : 49 Kč


3.ESSENCE Silky Touch Blush Natural Beauty
Poslední dobou jsem všude vídala, že si dívky přestávají líčit 'zdravíčka' (lícní kosti) růžově, nebo červeně a začíná být trendy hnědá barva. To bych nebyla já, kdybych to nechtěla také vyzkoušet, takže jsem si zakoupila bronzově hnědá zdravíčka od značky essence. Jejich aplikace je příjemná a oproti růžovým zdravíčkům velmi rozjasní pleť a trochu Vás postarší. Jejich jedinou a asi největší nevýhodou je to, že nevydrží celý den. K večeru se již z líček vytrácí, ale myslím, že zase není až takový problém si je během dne přidělat. Pokud ale lpíte na celodenní dokonalosti, tyto zdravíčka rozhodně nejsou pro Vás. Cena : 69 Kč


4. GABRIELLA SALVETE Matt Corrector
Tato značka nepatří mezi mé oblíbené, ale pokud se jedná o korektory, je to bezkonkurenčně můj favorit. Korektor se přizpůsobuje pleti a jeho silná konzistence zakryje každý nedostatek Vašeho obličeje. Cena : 69 Kč


5. RIMMEL LONDON Lasting Finish By Kate Moss Lipstick
Tento produkt jsem zakoupila jako poslední a jsem z něj nadšená ze všech nejvíc. Pokud jde o rtěnky jsem zaslíbená značce RIMMEL LONDON a jsem s ní nadmíru spokojená. Rtěnky jsou kvalitní, dlouhotrvající, velmi syté a příjemné. Jejich aplikace je jednoduchá a přitom efektivní. Mají obrovský výběr barev, takže každý si přijde na své. Já například sháněla rtěnku tmavě růžové barvy, kterou většinou nosí Nicki Minaj, ovšem kromě drahých značek jako Bobbi Brown nebo Chanel nebyla nikde k nalezení. Až řada RIMMEL LONDON by Kate Moss mi tuto rtěnku poskytla za velmi výhodnou cenu a to 149 Kč.