Z Číny na Celjon a do Indie

21. března 2013 v 18:39 | Ronnie |  Beauty

Proč je dobré pít čaj:
1) Obsahuje zdravou dávku kofeinu - povzbudí nás a dodá nám energii. Neobsahuje však tolik kofeinu, abychom po vypití šálku čaje těsně před spaním nespali (na rozdíl od kávy) a je vhodný i pro děti.
2) Existuje velká spousta druhů a každý si najde to svoje.
3) Snižuje obsah cholesterolu a cukru v krvi.
4) Působí močopudně, čímž dochází k rychlejšímu vyplavování škodlivin z těla.
5) Pomáhá při detoxikaci jater.
6) Některé čaje doknce pomáhají při dietách navodit správný metabolismus.

Existuje velká spousta druhů čaje, ale dá se říci, že je dělíme do několika základních skupin.
♦Zelené čaje♦
- Indické
- Čínské
- Japonské
- Vietnamské
♦Černé čaje♦
- Indické
- Cejlonské
- Čínské aj.
♦Bílé čaje♦
♦Polozelené čaje♦
♦tzv. Čaje nečaje♦
- to jsou čaje, které považujeme v dnešní době za nejběžnější, tudíž ovocné. Jsou to čaje ze sušených ovocných plodů, šípku a podobně. V tomto případě se nejedná přímo o čaj, ale v tomto článku bych je těžko mohla vynechat.

Čaj o páté

Zajímavostí co se týká čajů je rozhodně čaj o páté. Tento zvyk pochází z Francie, ačkoliv si většina lidí myslí, že má původ v Anglii, ta ho pouze převzala. Jedná se o známou společenskou tradici, kdy se podává v odpoledních hodinách černý čaj s mlékem a toasty, sendviče a podobně.


Čaj s mlékem

Jak jsem již výše zmínila, ve světě je velmi oblíbený černý čaj zalitý mlékem. Věřím, že většina z vás se otřásla s křečovitým výrazem vyjadřující odpor. Jenže nesuďte knihu podle obalu. Než jsem se v Anglii poprvé setkala s černým čajem s mlékem, také jsem si říkala, že v ničem takovém bych ani rty nesmočila. Nyní jsem však vděčná, že jsem se nechala uprosit a ochutnala.
Především bychom si měli uvědomit, že ovocné 'čaje' nejsou doopravdy čaje, tudíž do nich se mléko neleje(jednou jsem to zkusila a výrazně nedoporučuji). Samotný černý čaj je velmi hořký a nasládlá chuť mléka ho akorát zjemní.
Pokud se rozhodnete čaj s mlékem vyzkoušet, doporučuji na černém čaji rozhodně nešetřit a pro opravdu vyjímečnou chuť investovat do dražších značek jako je Ahmad Tea, Basilur, Twinigis nebo úplně nejlépe zajít do prodejny sypaných čajů.
Poměr mléka v čaji je zhruba 1:4, ale jak říkají sami britové, výsledný nápoj má vypadat jako mléčný karamel.

Které čaje za moc nestojí

Jako čajový labužník, nemohu zde neupozornit na čaje, od kterých bychom měli dát ruce pryč. Nebudu zmiňovat ty čaje, které stojí kolem 10ti korun, od těch se snad dokonce očekává jistá nekvalita. Zato Pikwick by měl mít při své ceně nějakou úroveň (a nevšimejte si, že na obrázku je tato značka především. Jsou tam jen proto, že ostatní jsem už vypila a tyto ne - čím to asi bude?). Bohužel. Cenově je o pár korun dražší než na příklad Milford či Teekanne, ale chuťove jim nesahá ani po kotníky. Vyzkoušela jsem už několik příchutí a nemohu si pomoct, všechny chutnají stejně. To je trochu špatně vzhledem k tomu, že jsem mezi příchutěmi "Karamelizované jablko" a "Lesní plody" nepoznala rozdíl.
Naopak jak jsem už zmínila Teekanne a Milford jsou vcelku silné čaje a chuťově také obstojí. Jen co se týká černého a zeleného čaje Teekanne, asi bych si je jako své oblíbence nevybrala.

Proč jsou dobré sypané čaje z čajoven?

Dostáváme se k otázce, proč bychom vlastně měli kupovat předražené sypané čaje, které nám akorát přidělávají práci s ceděním. Nebudu tu dál vykládat o chuti, silnějších účinkách a podobně, ale vezmu to čistě z pragmatického hlediska. Sypané čaje můžete vylouhovat až na třikrát zato představa, že bych měla pytlíček Pickwiku použít více než jednou, mě opravdu nenaplňuje. Navíc pokud jste zvyklí sladit, zjistíte, že u sypaných čajů to ani není potřeba.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jane4Tea Jane4Tea | Web | 10. března 2016 v 14:31 | Reagovat

Jak píšeš o chuti čajů, o tom jestli ti nakonec bude chutnant rozhodje množství přidané chemie.Zkus ochutnat čaje se značkou quality garanted, hight guality, nebo třeba gold ( většinou to poznáš na zlatém kolku, který by měl být nalepený).Tyto čaje jsou jen s přírodním aroma a ochucením, žádnou chemií. Jestli chceš vědět trochu víc koukni na můj blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama