Březen 2013

Belieber zážitek z Vídně!

31. března 2013 v 21:45 | Ronnie |  Ronnie says
Je pátek, 29.března 2013 5 hodin 10 minut ráno. Přesně za pět dní mě čeká praktická maturita, ale kdo se stará o maturu, když už zítra uvidí Justina Biebera, kluka, kterého mohu směle nazývat svým idolem přibližně tři a půl roku.

Tímto úvodem končí má seriózní reportáž a tento článek bych spíše pojala jako hysterické fangirlingování zvěčněné písmem.
Na mé cestě začínající v 6:08 na vlakovém nádraží v Plzni a končící ve 14:10 na Vienna Miedling nebylo krom podivné existence sdílející kupé se mnou a dalšími čtyřmi lidmi a spožděním, nic zajímavého.
S holkama, Angí, Kristý, Lin, Bejbet a Domčou jsme se sešli po krátkém bloudění přímo na recepci hotelu Carina.
Rozdělili jsme se do pokojů a pak chvíli jen tak řešili náročný psychický stav beliebers den před Justinovo koncertem. Ano, Ano.
Samozřejmě, po chvíli jsme dospěli k závěru, že nemůžeme sedět na zadku v pokoji, když Justin dýchá stejný Vídeňský vzduch jako my a vyrazili k hotelu Ritz Carlton, ve ktrém měl být údajně ubytovaný.
Po nekonečném bloudění v zimě, podporované ledovým karamelovým frapučínem ze Starbucks, kolem veleluxusních hotelů jsme konečně objevili náš cíl. Ritz. Klidný Ritz. Ritz bez jediného vřeštícího beliebera. Něco je špatně!!!
Zastavili jsme se pod okny a nenápadně jsme na celou ulici zařvali "JUSTIIIN". Samozřejmě bez odezvy. Celé nám to bylo velmi podezřelé, a tak jsme zkusili zadní vchod. Nic. Samozřejmě jako správné beliebers, jsme se řídili motem NEVER SAY NEVER a opět nenápadně zahulákaly "Bieber" na dva muže v kvádru. Kupodivu opět bez odezvy.
Z celé situace jsme pochopili, že Justin je někde úplně jinde. Zamířili jsme tedy pro info k někomu lépe znalému a to k Vídeňským beliebers na facebooku tudíž na wifi v McDonaldu. Nutno dodat, že když jsme opouštěli Ritz, tak u něj zaparkovalo velmi podezřelé velké černé auto se zatmavenými skly. Dveře se otevřely a začal z nich vystupovat nějaký černoch. Neviděli jsme mu do tváře, ale já málem omdlela, protože jsem si myslela, že je to Kenny. Nevím jak holky, ale vážně to se mnou málem seklo. Samozřejmě, že když se otočil, nebyl to Kenny ani omylem.


Kouzelná wifi nám prozradila, že Justin je ubytovaný v jakémsi hotelu Sacher a tak jsme se k němu velmi kultivovaně rozběhli, až se lidi se smíchem otáčeli. Bůh ví jak, jsme hotel našli, ale dorazili jsme k němu vcuku letu. Sacher byl obklopený stovkou nadšených beliebers, přísně vyhlížejících, ale zároveň pobavených policistů a znuděných zvědavců.
Bylo naprosto neskutečné vědět, že tam někde byl a zase bude, nebo je ON! Holky se snažili dav rozezpívat(Já ne, nerada bych svým hlasem přivodila živelnou katastrofu přímo před Justinovo hotelem), ale nikdo se nepřidal. Původně jsme to braly jako projev arogance, sucharství a nedostatku elánu, ale později jsme se dozvěděli, že většina z nich tam čeká už 7 hodin. No věru, to by mi do zpěvu taky nebylo.
Každopádně původní zvěst byla ta, že Justin do hotelu přijede, protože se byl podívat po městě. Skutečnost však byla taková, že se sebral a odjel zadním vchodem. Pár beliebers vidělo jeho vlasy v autě a Kennyho. CRAZY!!

Dále jsme si tedy prošli část vídně(Dobře jen 100 metrů kolem hotelu), seznámili se s místními belieberkami a šli zpátky na náš hotel. Bylo na čase, už byla tma a na další den jsme museli být alespoň trochu ve formě.

No usnuly jsme kolem půlnoci a vstávaly v pět hodin třicet minut(Nechápu se, ale co bych pro něj neudělala). Lin, Bejbet a Domča se vydaly hale zatímco my se zkulturňovaly a později vyrazili pro něco k jídlu atd.(Tím atd myslím kartáček na zuby a pastu, protože žádný výlet není bez chybyčky a Ronnie je hlava děravá).


Jeden z otravných zvyků celého Rakouska je zásadně neotevírat před 8 raní. Tak jsme se prošli a v 7:50 se přidali k netrpělivě přešlapujícím důchodcům před vchodem do Lidlu(Všude je to stejné).
Nakoupili jsme si vše potřebné a vydali se tramvají a metrem k hale.
Vystoupili jsme z metra a co nevidíme! Believe tour bus!!!!
O narušení klidu jedné z vídeňských čtvrtí jsme se postarali dokonale. Nestihli jsme fotit ani natáčet, ale naštěstí jel za chvíli další, který jsme také s křikem přivítali.


Nejsem si jistá, ale pak jsme zamířili na toaletu, kde jsem si vyčistila zuby (Večer a brzké ráno jen o žvýkačkách. FUJ). Poté jsme pravděpodobně prozkoumaly krásy místního obchoďáku. Angí si koupila nové boty, protože současné jí tlačily a aby to mojí a Kristý peněžence nebylo líto, koupili jsme si je také.


V deichmanovi jsme se cvakli s Justinem, v Bille nakoupili Orea pro Freda, vyzkoušeli tělový krém someday a pak udělali reklamu jakési značce(název bohužel upadl v zapomění).


Přišel čas jít konečně k hale. Samozřejmě, že jsme kolem jedenácté dorazili na místo a kvůli zimě opět zamířili do tepla. XXX Lutz není sice můj šálek kávy, ale dejme tomu.


Co se týká celého čekání na koncert, zdržovaly jsme se nejvíce v teple uvnitř, protože jsme si díky M&G nemuseli hlídat svá místa a mrznout venku. Přes skleněné dveře jsme zahlédly Kennyho, seznámili se s dalšími cizími beliebery a tak nám čas pěkně uplynul.
Pak přišel čas M&G (dobře, na místo výdeje jsme dorazili s hodinu a půl dlouhým předstihem. SAmozřejmě jsme nebyly jediné, kdo byl pečlivý a tak jsme poznali další belieberky z celé evropy. Mám pocit, že na celém M&G bylo víc cizinců, než místních rakušanů. Ale komu to vadí.


V určený čas jsme dostali pásky, odvedli nás do haly, kde jsme asi hodinu čekali. Justin měl lehké zpoždění a tak se to trochu natáhlo. Povídali jsme si s místním informátorem, který z nás měl evidentně obrovskou srandu(Jeho smysl pro humor mě trochu vyvedl z míry. Později pár holek zahlédlo zlomek M&G ještě než jsme byli vpuštěni. Samozřejmě křičeli a my chtěli vědět, co se děje. On přišel a oznámil "Jeho neviděli. Jenom jeho kytaristu". JENOM viděli DANA KANTERA!!!!!!! hahaha Jenom hahaha).


No bylo naprosto nekonečné čekat tam s fanbook, trofejí a prostě vším, co jsme pro něj měli(+ orea pro Freda). Mezitím se začalo vpouštět do haly a my začaly být velmi nervózní, protože jsme chtěli být přímo u podia.
Nakonec nás pustili do další místnosti, kde jsme na stůl měli dát všechny dárky pro Justina(nesměli se brát k němu). Pak jsme se zařadili do fronty a nadešel okamžik na který nikdy, NIKDY NIKDY nezapomenu. Aneb můj první pohled na Justina, jako osobu z masa a kostí. Celé M&G probíhalo v místnosti, ve které byla vytvořena provizorní místnost ze závěsů, kde se fotilo. Jeden závěs se naptrně odhrnul a my ho zahlédly. Měl skloněnou hlavu, pak jí zvědnul a podíval se někam do dálky(ně na nás, nejspíš do foťáku:D). Byl to nejkrásnější okamžit v mém životě. Do té doby jsem brala Justina jako nějakou nereálnou imaginární postavu. Jenže teď jsem viděla, že on se hýbe, že je skutečný, že fakt existuje. V očích jsem měla slzy a i přes to, že se považuji za velmi apatického člověka, co se týká těchto záležitostí, křičela jsem. Krom ochranky pro nás měli všichni pochopení, aneb, když se nemusíš stydět za své 'vyznání' a dát mu volný průběh. Řekli nám, že si máme udělat skupinky po šesti s čímž jsme počítali(ti co si M&G zaplatili, se s nim mohli fotit zvlášť, výherci ne). Přibrali jsme si k sobě dcerku s tátou a těšili se. Mimochodem, stáli před námi dvě slečny, které bych jako jediné z čekajících vyčlenila a označila je za dívky volnějších mravů a charakteru. Zmalované jak obrázek, oblečené jak na E55 a arogantní až to bolí. No nebudu hrubá(ale to že na fotce vypadaly hrozně mi působí pocit zadostiučinění).

Teď přijde část, kdy jsme šli dovnitř, ale vlastně nemůžu to popsat. Bylo to asi tak 10 vteřin, co jsme tam byli. Sekuriťáci byli vážně nekompromisní. Náš původní plán byl, že Ivet a Angí, které lístky na M&G vyhráli, budou stát u Justina. Bylo to fér(dobře, k otci s dcerou asi moc ne, ale z naší čtyřky - já, Ivet, Angí a Kristý ano). Já jsem s tím počítala, byla jsem nadšená, že vůbec můžu jít a že mě Ivet vzala s sebou(pravidla výběru doprovodu jsou komplikovanější, ale to sem nebudu vypisovat) a myslím, že Kristý taky. Jenže přišel moment, kdy jsme vešli dovnitř a on tam stál a lehce se pousmál(pravděpodobně na Angí). Nepostřehla jsem ani, co má na sobě, prostě jsem stála a koukala na něj, ale mám zamlženo, co jsem viděla. Byla to otázka sekundy, kdy nás sekuriťák/ci začli rovnat a strkat. Viděla jsem, že Angí u Justina není. a začala jsem si říkat, co teď a stála jsem. Pak do mě sekuriťák strčil a já byla u Justina. Nebudu tu psát, že jsem odmítala a tak. Ne, já v tu chvíli netušila která bije, ale věděla jsem, že je něco špatně. Nepamatuju si foťák, divím se, ež jsem koukala do něj. Držel mě a já jeho a nemohla jsem uvěřit. Samozřejmě, že jsem byla šťastná, ale když si vezmu jak to dopadlo.... Po těch několika sekundách nás prostě doslova odtáhli. Nestačili jsme říct ani hi, jak to bylo rychlé, natož obejmout. Byla jsem celá mimo, ale cítila jsem zklamání. Né Justinem, to ani omylem, ale celým průběhem. Jestli za tohle dá někdo 13 tisíc a neví do čeho jde, bude naštvaný. Věděli jsme že to bude krátké, ale čekali jsme že budeme moct říct aspoň ahoj, jak je, já jsem, zeptat se na obejmutí. Nic, prostě ne. A nejsmutnější na tom všem bylo, že Ivet a Angí vedle Justina nestáli ani jedna. Byla jsem tam já a Kristý, my které jsme na to neměli nárok ani omylem. Jak jsem řekla, jsem strašně štastná, vybavuju si ty pocity, když mě chytil a já jeho, jak voněl, ale za tuhle cenu bych se toho vzdala. Možná že kdyby bylo víc času, hnula bych se a nebo nevím. Strašně si to vyčítám, nemáte představu, jak hrozně mi je, když to teď píšu. Ony nás tamvzali a jak to dopadlo. To není fér. Miluju ho nade všechno, ale prostě tohle jsou moji přátelé a já bych klidně stála na kraji, protože budu mít ještě určitě X šancí vyfotit se s nim přímo, chytit ho, dotknout se. Ale to zklamání, který jsem z krátkého průběhu, nulového rozhovoru cítila já, muselo pro ně být desetinásobné a mě je fakt pod psa. Myslím, že největší náraz byl v tom očekávání vs. realita. Čekali jsme prostě mnohem víc a ne jen hrubé zacházení sekuriťáků, 5 vteřin vedle něj a hned 'padej'. Já je chápu, oni nás neznají, neví, co můžeme udělat, navíc ani tašky nám nekontrolovali, tak kvůli jeho bezpečnosti, ale...

(Ano, jsem tam jako kůň)

K tomu pozitivnímu, je nádhernej, nádhernej, nádhernej, mnohem hezčí než na fotkách(ano asi to jde evidentně:D:D). Voní, má krásnej hlas, je to prostě Justin. Je sice o něco málo menší než já, ale on mě doroste :D:D

No pak jsme se procpali na svá místa. Vzduch byl strašný, strašný, strašný, ale to je na každém koncertě. Co se týká předskokana, jako pěkný byl, písničky také nebyly zlé, ale před Justinem? You must kidding.
Hodinové čekání po předskokanovi bylo vzhledem k vzduchu náročné, ale zvládli jsme to. Ano. A pak to začalo.
Nebudu rozepisovat jednotlivé písničky, prostě přišlo mi, že to bylo tak 20 minut a byla poslední písnička. Ale ono to byla hodina a 40 minut. Hrozně to uteklo. On byl úžasný, sice měl něco s hlasivkami a chvíli pravděpodobně díky jistým inhalačním přípravkům trochu šmouloval, ale v průběhu to bylo ok. Byl úžasnej, ta atmosféra, kdy celá aréna křičí, zpívá a doslova paří... Nepopsatelný zážitek.
Při All around the world jsme vyndali s Angí české vlajky a jsme si obě 100% jisté, že na ně koukal v jeden moment. No prostě nádhera, co víc si přát.
Z Justina byla cítit ta energie, že ho to baví a že si to užívá. Momenty, kdy si sundaval oblečení... Haha dámy, i nejapatičtější z vás by šly do kolen, věřte mi.


A pak to přišlo. Baby a konec. Konec, šmitec, ende, šlus. Nejhorší pocit v mym životě. Aspoň, co se týká do té chvíle. Vyšli jsme z haly, a já šla stát frontu do fanshopu pro tričko. A pak se stalo něco neuvěřitelného. Setkala jsem se s mojí slovenskou skvělou úžasnou Nikolet! Měli jsme asi tak 5 minut, ani to ne. Bylo to jedno z nejlepších a nejupřímnějších objetí, jaké jsem kdy zažila a to dovršilo nejlepší den mého života.


Koupila jsem triko, Kristý Believe tour kartu a vyrazili jsme deštivou Vídní zase na hotel.
Musím se přiznat že to, co mě popadlo na tom hotelu. Jsem sice cíťa, ale nebrečím a nebo hodně málo. Ale když jsem si sedla na postel a uvědomila si, že je po všem, brečela jsem jak zjednaná. Štěstím, smutkem, steskem, vším. A teď musím konstatovat, že to bylo 10x horší než opouštět arenu. Brečela jsem asi hodinu v kuse a nemohla jsem přestat. Bylo to strašné a proto pro mě 30/3/13 je bezkonkurenčně nejlepším, ale zároveň také nejhorším dnem mého života. Stála jsem ve stejné pidimístnosti jako on a už je pryč. Je mi jedno, ež jsem byla jen další fanynka, fakt jo, ale ten stesk je strašnej a cítím to ještě teď. Nikdy na tento výlet nezapomenu, vážně nikdy.

Detoxikační kůra

26. března 2013 v 22:45 | Fíí |  Love your body

Asi jako každá holka, i já se těším na léto, a pokud nám to počasí dovolí, i na to, až si konečně budu moci obléct po roce plavky a jít se vyhřívat na sluníčko. Problémem je ale to, a myslím že nemluvím jen za sebe, že po zimě s -10OC, nejlepší kamarádkou horkou čokoládou a lenošením v pelechu, tělo do plavek není úplně takové, jaké bychom si představovali. A proto už pomalu ale jistě začínáme přemýšlet nad tím, kolik hodin v posilovně budeme muset strávit a kolik našich oblíbených druhů bonbonů oželet, abychom se dostali zpět do formy. Samozřejmostí je, že po téměř půl roce zimního 'nic nedělání' se nám do toho až tolik nechce a většinou to na poslední chvíli zachraňujeme rychlou 'nejím vůbec nic' dietou, která nám maximálně rozhodí metabolismus, neboť se po týdnu hladovění stejně přejíme tak, že na sebe jo-jo efekt velmi rychle upozorní a shozená kila jsou ta tam.

S tímto problémem jsem se jednou svěřila své mamce a díky ní poznala úžasnou knížku s názvem ''Projezte se ke štíhlosti'' od Antonie Mačingové. Základem knížky není žádná drastická dieta ani zaručená cesta k hubnutí, nýbrž tzv. detoxikační kůra.

Cílem detoxikační kůry je očištění krve, jater, ledvin, močového systému, střev, kůže a dýchacích cest. Neutralizuje se překyselení vnitřního prostředí a obnovuje se psychická i fyzická rovnováha.
Strava při detoxikaci urychluje metabolismus, neboť obsahuje složky, na jejichž zpracování organismus odebírá energii z podkožního tuku. Jednoduše řečeno je náš organismus překyselený, čímž vznikají různé zdravotní problémy a nadváha. Detoxikační kůra tedy slouží k očištění těla od toxinů a dodává správné živiny tak, že se tělu navrátí základní instinkt a samo si říká, co mu chybí.

V knížce je tedy popisováno, že prvotním záměrem celého 'detoxu' je pročistit tělo a teprve ho připravit na následné hubnutí a až druhým, méně podstatným bodem, je malý úbytek váhy.

Jelikož patřím mezi experimentální typy lidí, řekla jsem si, že 28 denní program vyzkouším na vlastní kůži. Týden jsem se psychicky připravovala a pak začala.

Celá detoxikační kůra je rozdělena na čtyři týdny. První je 'super očistný' , takže každý den snídáte nastrouhanou mrkev s medem a rozinkami, oběd i večeře jsou vařená zelenina se sýrem či vajíčkem. Další týdny už nejsou tak strašlivé, postupně se přidává tuňák, kuřecí maso, treska, různé druhy ovoce, zeleniny a pečivo. Pokud máme mezi jídly hlad můžeme kdykoli posvačit bílí jogurt, ořechový mix s rozinkami (vlašské ořechy, mandle, kešu, lískové ořechy) nebo sušené švestky. Doporučené je vypít 2-3 litry tekutin.

A jak to celé dopadlo ?
První týden byl opravdu náročný, neboť se ze začátku zdá, že je jídla opravdu málo, i když jsou porce neomezené, ovšem po překonání počátečního týdne se dostavily první výsledky. Zhubla jsem dva kilogramy, přestávala mít chuť na sladké a pocit hladu či slabosti se také vytrácel. Začala jsem bez problémů usínat a vůbec se necítila 'nafouklá', přejedená nebo unavená.
Po čtyřech týdnech celého detoxikačního procesu jsem měla o 6 kilogramů méně než na začátku a cítila se doopravdy 'očištěně'. Chuť na sladké vymizela úplně a pocity hladu jakbysmet. Také se mi vyčistila pleť, kterou jsem dříve měla problémovou.

Člověk si nakonec uvědomí, že celý detoxikační proces je prakticky o psychice. Nesmíte do něj jít s tím, že chcete zhubnout, protože pak se celou dobu soustředíte jen na hubnutí a detox tak ztrácí svůj smysl. Musíte do něj jít s tím, že chcete očistit své tělo a připravit ho na následné hubnutí a cvičení, a jen vedlejším účinkem 'bude několik kilo dole'.

Jelikož jsem celou kůrou prošla, mohu jí opravdu každému doporučit. Pokud chcete své tělo oprostit od přebytečných látek a připravit ho na následné hubnutí, detoxikace je to pravé. Nejen že tělo pročistíte, ale po skončení detoxu se cítíte o 100% lépe než na jeho začátku.

Kdyby jste měli zájem, napište do komentářů a mohu komukoli zaslat podrobný jídelníček s recepty. :)


Relaxace aneb co a jak

26. března 2013 v 20:37 | Ronnie |  Beauty
Sedmero tělesného uvolnění
· Antistresové dýchání
- pomalý hluboký nádech a prudký výdech
- stupňovaný nádech a pomalý prodlužovaný výdech
- nádech do ¾ a prudce vydechnout
- nádech a zacpat 1 dírku a druhou vydýchnout
· Zvolit tempo všech pohybů
· Uvolnit obličej a mimické svaly
- omytí studenou vodou
· Chvilková tělesná cvičení
- protažení, zívnutí, "hadrový panák"
· Autorelaxační cvičení
- jóga, meditace, 5 tibeťanů à Schultzův autogenní trénink
· Zaměstnat tělo
- práce, pohyb
· Antistresové masáže
- břicho, lýtka, trapézy

Sedmero psychického uvolnění
o Jednobodové soustředění
- abychom uvolnili levou hemisféru, musíme zaměstnat pravou => poslech hudby, vaření, ruční práce, malování, tvořivé činnosti
o Vizualizace spokojenosti
- představa něčeho pěkného co jsme zažili
o Myšlenková relaxace = imaginace
- představujeme si, co chceme zažít
o Ventilace v komunikaci
- vypovídat se, svěřit se někomu
o Přeměna energie = transmutace
- negativní energie přeměněna na pozitivní
- terapie pevného objetí (pro uklidnění dětí)
o Autosugesce = sankalpa
- prastará jogínská technika
- před spaním si opakuj větu čeho bys chtěla dosáhnout
o Vypnout mozek a radovat se z maličkostí


Relaxace v praxi: Progresivní relaxace

Nácvik probíhá: přibližně 10-15 minut každý den, v sedě na pohodlné židli nebo v křesle.

Důkladně si přečtěte instrukce a naučte se je v daném pořadí nebo požádejte někoho, aby vám je četl. Správný rytmus je 5s napětí a 10-15s uvolnění.

· 1. Zatněte pravou pěst tak, abyste cítili napětí v pěsti a předloktí… uvolněte.
· 2. Zatněte levou pěst tak, abyste cítili napětí v pěsti a předloktí… uvolněte.
· 3. Ohněte pravý loket a zatněte biceps, ruce jsou uvolněné… uvolněte.
· 4. Ohněte levý loket a zatněte biceps, ruce jsou uvolněné… uvolněte.
· 5. Natáhněte pravou paži a zatněte triceps… uvolněte.
· 6. Natáhněte levou paži a zatněte triceps… uvolněte.
· 7. Nakrčte čelo a zvedněte obočí… uvolněte.
· 8. Napněte svaly kolem očí… uvolněte.
· 9. Napněte čelisti tím, že pevně sevřete zuby… uvolněte.
· 10. Zatlačte jazyk proti patru, rty jsou zavřené, všimněte si napětí v hrdle… uvolněte.
· 11. Sevřete pevně rty… uvolněte.
· 12. Zakloňte hlavu, jak nejdál to jde… uvolněte.
· 13. Zatlačte hlavu proti hrudi… uvolněte.
· 14. Zvedněte ramena k uším… uvolněte.
· 15. Dýchejte klidně a pravidelně břichem.
· 16. Zhluboka se nadechněte, naplňte zcela plíce, zadržte dech, držte… vydechněte a uvolněte.
· 17. Napněte svaly břicha… uvolněte.
· 18. Zvedněte zadek nad židli… uvolněte.
· 19. Napněte hýždě a lýtka tak, že tlačíte nohama do podlahy… uvolněte.
· 20. Napněte chodidla a tlačte je dolů, prsty nohou tlačte vzhůru… uvolněte.
· 21. Klidně a pravidelně dýchejte břichem.

POZOR!!!

Tuto relaxační metodu lze doporučit pouze zdravým osobám. V ostatních případech je vhodné zahájení progresivní relaxace nejprve konzultovat s lékařem a cvičení následně praktikovat pod odborným vedením zkušeného instruktora


50 Facts About Me

24. března 2013 v 1:37 | Fíí |  Fii says
Jelikož jsem tu úplně nová, řekla jsem si, že by bylo správné, abych vám o sobě něco pověděla,
takže tady je o mě 50 faktů, které by pro vás mohly být zajímavé:


1) Jsem vysoká 173 cm.
2) Narodila jsem se ve znamení berana.
3) Na základní škole jsem si přála být učitelkou na gymnáziu, po přechodu na gymnázium se mé představy rapidně změnily a učitelkou rozhodně být nechci.
4) Moji rodiče se před pěti lety rozvedli, za což jsem jim na jednu stranu velmi vděčná, neboť jsem se díky tomu začala zajímat o psychologii.
5) Tři roky jsem dělala sportovní gymnastiku, tři moderní a nyní již šestým rokem tančím disco dance.
6) Do 5 ročníku jsem byla větší než všichni kluci ve třídě, dnes jsem jedna z nejmenších.
7) Vždy jsem měla velmi blízko k dětem.
8) Mým nejoblíbenějším jídlem jsou špagety carbonara.
9) Pokud někde probíhá konverzace na téma 'Justin Bieber' je velmi pravděpodobné, že jsem jejím účastníkem.
10) Jsem často velmi spontální a upovídaná.
11) Mou zápornou vlastností je přehnaná ochota a obětavost, neboť se mi zatím nestalo, že by mi někdo mou obětavost oplácel.
12) Jsem nevyléčitelný shopaholik.
13) Ze svého těla jsem nejvíce hrdá na své přirozené, dlouhé hnědé vlasy.
14) Od listopadu 2012 mám ombre.
15) Mám sestru.
16) Moje oblíbené květiny jsou lilie.
17) Nejoblíbenějším ovocem jsou jahody.
18) Nikdy jsem nebyla na pohřbu.
19) Děsí mě plavání v moři, neboť se neuvěřitelně bojím žraloků, takže jediná hloubka, která je pro mě přijatelná, je po ramena.
20 ) Mám arachnofobii.
21) Jsem perfekcionistka.
22) Pokaždé brečím na konci Titanicu. (Ano, je to tak)
23) Ve svých 12ti letech jsem byla platonicky zamilovaná do Daniela Radcliffa alias "Harryho Pottera" a věřila, že si mě jednou vezme.
24) Moje rodina je tak velká, že dokonce neznám některé svoje sestřenice a bratrance, mám jich celkem 17.
25) Alespoň jednou v životě se chci podívat do Ameriky.
26) Jsem obrovský antitalent na všechny míčové sporty.
27) Nekouřím.
28) Mé nejoblíbenější roční období je léto.
29) Od tří let jezdím na lyžích.
30) Chtěla bych se naučit znakovou řeč.
31) Pokaždé si v kině dám šunka-sýr popcorn, i když vím, že mi je po něm vždy špatně.
32) Nikdy v životě jsem nezvracela.
33) Baví mě vařit a péct, velmi to uklidňuje.
34) Má nejoblíbenější čokoláda je čokoláda na vaření, nikdy jsem jí k vaření nepoužila, protože než v receptu došlo k rozehřívání čokolády, čokoláda jaksi už nebyla.
35) Jsem nenapravitelný optimista.
36) Pokud si něco zamanu, jsem schopná udělat cokoli, proto abych toho dosáhla.
37) Nedokážu si představit den bez jogurtu, dokonce bych řekla, že pokud je to možné jsem na nich závislá, dokážu jich sníst i 7 denně.
38) Můj největší zlozvyk je mačkání pupínků.
39) Nikdy jsem se nedokázala pořádně starat o své nehty.
40) Jsem opravdu nefotogenická.
41) Nejvíc sexy chlap na světě ? Mix Johnnyho Deppa, mladého Brada Pitta a Justina Biebera.
42) Mám dvě tetování. 'Believe' na zápěstí a datum narození svých rodičů a sestry na vnitřní straně paže.
43) Obdivuji Miley Cyrus.
44) Filmem mého dětství je 'Karlík a továrna na čokoládu'
45) Chci být psycholožkou.
46) Nepiji čaj a nemám ráda koprovou omáčku.
47) Jsem vegetariánka.
48) Od základní školy prospívám s vyznamenáním.
49) Jsem velmi otevřený člověk.
50) Mými životními motty jsou : "Nesuď knihu podle obalu" a "Žiješ jen jednou"


Ebay nákupy 0.1

23. března 2013 v 21:25 | Ronnie |  Fashion

1) Sovička - cca 20 kč
2) Srdíčko - cca 20 kč
3) Foťák - cca 20 kč
4) Řetízek Beyond the moon - cca 20 kč
5) Dvojitý prstýnek s křížkem - cca 20 kč
6) Dvojitý prstýnek 'Peace' - cca 20 kč
7) Dvojitý prstýnek 'Love' - cca 20 kč
8) Prstýnek s kamínkem - cca 20 kč
9) Zlaté psaníčko pošité flitry - cca 60 kč

Žebříček ženských ikon podle BRONXY

22. března 2013 v 16:36 | Ronnie |  Co se jinam nevešlo
1) Beyoncé


2) Marilyn Monroe


3) Elizabeth Taylor


4) Cara Delevingne


5) J.K.Rowling


6) Jennifer Aniston


7) Coco Chanel


8) Miley Cyrus


9) Lana Del Rey


10) Demi Lovato


Z Číny na Celjon a do Indie

21. března 2013 v 18:39 | Ronnie |  Beauty

Proč je dobré pít čaj:
1) Obsahuje zdravou dávku kofeinu - povzbudí nás a dodá nám energii. Neobsahuje však tolik kofeinu, abychom po vypití šálku čaje těsně před spaním nespali (na rozdíl od kávy) a je vhodný i pro děti.
2) Existuje velká spousta druhů a každý si najde to svoje.
3) Snižuje obsah cholesterolu a cukru v krvi.
4) Působí močopudně, čímž dochází k rychlejšímu vyplavování škodlivin z těla.
5) Pomáhá při detoxikaci jater.
6) Některé čaje doknce pomáhají při dietách navodit správný metabolismus.

Existuje velká spousta druhů čaje, ale dá se říci, že je dělíme do několika základních skupin.
♦Zelené čaje♦
- Indické
- Čínské
- Japonské
- Vietnamské
♦Černé čaje♦
- Indické
- Cejlonské
- Čínské aj.
♦Bílé čaje♦
♦Polozelené čaje♦
♦tzv. Čaje nečaje♦
- to jsou čaje, které považujeme v dnešní době za nejběžnější, tudíž ovocné. Jsou to čaje ze sušených ovocných plodů, šípku a podobně. V tomto případě se nejedná přímo o čaj, ale v tomto článku bych je těžko mohla vynechat.

Čaj o páté

Zajímavostí co se týká čajů je rozhodně čaj o páté. Tento zvyk pochází z Francie, ačkoliv si většina lidí myslí, že má původ v Anglii, ta ho pouze převzala. Jedná se o známou společenskou tradici, kdy se podává v odpoledních hodinách černý čaj s mlékem a toasty, sendviče a podobně.


Čaj s mlékem

Jak jsem již výše zmínila, ve světě je velmi oblíbený černý čaj zalitý mlékem. Věřím, že většina z vás se otřásla s křečovitým výrazem vyjadřující odpor. Jenže nesuďte knihu podle obalu. Než jsem se v Anglii poprvé setkala s černým čajem s mlékem, také jsem si říkala, že v ničem takovém bych ani rty nesmočila. Nyní jsem však vděčná, že jsem se nechala uprosit a ochutnala.
Především bychom si měli uvědomit, že ovocné 'čaje' nejsou doopravdy čaje, tudíž do nich se mléko neleje(jednou jsem to zkusila a výrazně nedoporučuji). Samotný černý čaj je velmi hořký a nasládlá chuť mléka ho akorát zjemní.
Pokud se rozhodnete čaj s mlékem vyzkoušet, doporučuji na černém čaji rozhodně nešetřit a pro opravdu vyjímečnou chuť investovat do dražších značek jako je Ahmad Tea, Basilur, Twinigis nebo úplně nejlépe zajít do prodejny sypaných čajů.
Poměr mléka v čaji je zhruba 1:4, ale jak říkají sami britové, výsledný nápoj má vypadat jako mléčný karamel.

Které čaje za moc nestojí

Jako čajový labužník, nemohu zde neupozornit na čaje, od kterých bychom měli dát ruce pryč. Nebudu zmiňovat ty čaje, které stojí kolem 10ti korun, od těch se snad dokonce očekává jistá nekvalita. Zato Pikwick by měl mít při své ceně nějakou úroveň (a nevšimejte si, že na obrázku je tato značka především. Jsou tam jen proto, že ostatní jsem už vypila a tyto ne - čím to asi bude?). Bohužel. Cenově je o pár korun dražší než na příklad Milford či Teekanne, ale chuťove jim nesahá ani po kotníky. Vyzkoušela jsem už několik příchutí a nemohu si pomoct, všechny chutnají stejně. To je trochu špatně vzhledem k tomu, že jsem mezi příchutěmi "Karamelizované jablko" a "Lesní plody" nepoznala rozdíl.
Naopak jak jsem už zmínila Teekanne a Milford jsou vcelku silné čaje a chuťově také obstojí. Jen co se týká černého a zeleného čaje Teekanne, asi bych si je jako své oblíbence nevybrala.

Proč jsou dobré sypané čaje z čajoven?

Dostáváme se k otázce, proč bychom vlastně měli kupovat předražené sypané čaje, které nám akorát přidělávají práci s ceděním. Nebudu tu dál vykládat o chuti, silnějších účinkách a podobně, ale vezmu to čistě z pragmatického hlediska. Sypané čaje můžete vylouhovat až na třikrát zato představa, že bych měla pytlíček Pickwiku použít více než jednou, mě opravdu nenaplňuje. Navíc pokud jste zvyklí sladit, zjistíte, že u sypaných čajů to ani není potřeba.

Oči: Líčení pro všední den

20. března 2013 v 14:18 | Ronnie |  Love your body
1) Stíny

Essence: Stay All Day - long lasting eyeshadow
Cena: 75 kč

2) Gelové linky
Essence: Gel eyeliner
Cena: 89 kč

3) Fix
Maybelline: Master Precise - liquid eyeliner
Cena: 129kč

4) Řesenka

Avon: SuperSHOCK - mascara
Cena: 230 kč (Obvykle jí maj ale v akci. Obvykle jí kupuji tak za 99 kč)


Make-up

20. března 2013 v 13:56 | Ronnie |  Love your body

1) Make-up
Alcina: Balance Teint
Cena: Od 450kč

2) Pudr

Dermacol: Kompaktní pudr
Cena: 89 kč

3) Zdravíčka
Alcina: Balance Teint - Blusher
Cena: od 399 kč

4) Korektor
Garnier Roll-On
Cena: 209 kč


4 tipy pro lepší pleť

19. března 2013 v 22:44 | Ronnie |  Love your body
1) Odličovač je základ

Nivea: Odličovač voděodolného make-upu
Cena: 149 kč
Prostřídala jsem již několik odličovačů, ale opravdu spokojena jsem byla až s Niveou. Na rozdíl od spousty dalších odličovačů, tento přípravek pleť nevysušuje. Je samozřejmě jasné, že každý máme jinou pleť, a tak sami poznáte, co vám sedí nejvíce, jen když prostřídáte různé přípravky.
Pokud se rozhodnete Niveu na mé doporučení přeci jen vyzkoušet, pravděpodobně narazíte i na odličovač obyčejného make-upu. Je sice asi o 20 kč levnější, ale i přes to doporučuji investovat do toho dražšího a to i pokud voděodolný make-up nepoužíváte. Máte jistotu, že se perfektně odlíčíte kdykoliv a navíc nikdy nevíte, jakou další řasenku si pořídíte. Jistota je jistota.
Pozn.: Nikdy nezapomínejte lahvičku protřepat.

2) Peeling

Garnier: Active Peeling Brusher
Cena: 149 kč
Nemohu říct, že by mě tento peeling svými výsledky nadchnul více než ty ostatní. Jediný důvod, proč ho doporučuji je aplikace, kterou značně usnadňuje gumový kartáček, kterým pastu nanášíte.

3) Pleťová maska
Avon: Planet spa
Cena: 209 kč
Osobně upřednostňuji pleťové masky vyráběné doma, ale pokud nemáte čas, náladu a nebo prostředky pro výrobu vlastní pleťové masky, sáhněte po libovolném přípravku od Avonu řady Planet Spa. Masky obsahují složky jako jíl, olivový olej nebo třeba výtažky z himalajských bylin. Výběr záleží pouze na vás, každý výtažek je určený pro jiný typ pleti.

4) Čistící voda
Bioderma: Sensibio H2O
Cena: Od 400 kč za 500 ml
V dnešní době, kdy jsou k dostání různá čistící mléka, gely, houbičky a já nevím jaké možné vymoženosti, stejně dávám přednost čístící vodě. Bioderma je i přes svou poměrně nepříznivou cenu mojí jasnou volbou. Pleť rozhodně nevysušuje a po každém použití se celý můj obličej tak nějak zvláštně rozzáří a to i přes to, že k večeru obvykle mívám nehezké a velmi výrazné kruhy pod očima. Snad jsem se ještě nesetkala s nikým, kdo by s Biodermou nebyl spokojen. Rozhodně doporučuji investovat. Vyplatí se to. Vody se spotřebuje opravdu málo a půl litrová lahev vydrží klidně půl roku. A pokud vás nepřesvědčila ani má doporučení, chci jen dodat, že Biodermu používá většina modelek, takže pokud se sami sebe ptáte, jak to, že mají tak perfektně zdravou pleť, je možné, že oním kouzlem je právě Bioderma.