Trendy jedem společnosti

15. února 2013 v 21:27 | Ronnie |  Ronnie says
Poslední dobou hodně přemýšlím o vašich komentářích na facebooku u fotek celebrit a podobně. Abych nastínila jakému tématu chci věnovat tento článek. Chci tak trochu rozebrat světové trendy podle hvězd a to konkrétně podvýživa vs. nadváha.
Když se podívám na hvězdy mého dětství, například Lindsay Lohan, Misha Barton, Nicole Richie, sestry Olsenovy a ze starších například Victoria Beckham.... Všechny spojuje jedna věc a to anorexie. Vím, že nás všechny děsí už jen onen název této poruchy příjmu potravy, protože se nám vybaví holky s 30ti kily, vyčnívajícími kostmi a propadlým obličejem.
Anorexie byla v Hollywoodu velmi rozšířená tak 10 let zpátky. Hodně mladých holek šlo po jejich vzoru a umírali doslova na hlad.
Oproti tomu dnešní doma uznává křivky, což se většině z nás zdá mnohem schůdnější řešení. Jenže opak je pravdou. Hned pro začátek si musíme uvědomit, že spoustu postav, které považujeme za normální je již slabá nadváha. Jako další věc bychom si měli porovnat čísla. Mentální anorexií trpí cca 1% obyvatel. Oproti tomu nadváhu má více než 50% populace. Smutné že? Možná by někdo mohl namítnout, že slabá nadváha nás na rozdíl od anorexie či bulimie přeci nezabije. Opak je pravdou. Musím přiznat, že anorexie zabije člověka o poznání rychleji, ale nadváha přináší pomalou a bolestivou smrt.
Rozhlédněte se kolem sebe. Kolik vašich známých a kamarádů už má za sebou operaci kolene, či jiného kloubu, například kyčle a to jim ani nebylo 18. Je jich více méně dost, že? Můžete namítat, že dělají náročný sport, či tancují. Jenže uvědomte si, že odjakživa se sportovalo a tancovalo. Před 10ti lety holky v mém věku nechodily na operace kolen a kyčlí i přes to, že dělali víc než náročný sport. Tak jak je to možné? Odpověď je opět nadváha. Přebytečná kila jsou pro naše pohybové ústrojí jen další zbytečnou zátěží a klouby to prostě nestíhaj a tak se problémy dostavují už v pubertě, což je na můj vkus velice brzy vzhledem k tomu, že tohle má být problém stáří.
A v čem je vlastně největší problém? Kámen úrazu je ve světových trendech a našich vzorech v celebritách, které media jen a jen přikrmují. Například Miley Cyrus vs. Selena Gomez. Jedna zhubla, druhá rapidně přibrala. Miley měla slabou nadváhu a rozhodla se s tím něco dělat. Pravidelným joggingem a návštěvami pilates si vytrénovala naprosto ideální postavu, ale i přes to všechno je medii nazývána anorektičkou a vlastně všechno je to celé špatně. Oproti tomu Selena Gomez, která se vždycky chlubila perfektní postavu přibrala neuvěřitelným způsobem. Problém je, že media to nastíní tak, že je to ve finále jen a jen dobře. Tím pádem naše ovlivnitelná ohrožená skupina nabyde dojmu, že žádné omezení v jídle a půlnoční svačinky o svíčkové s pěti knedlíkami není vlastně nic špatného. A co z toho plyne? Tloustneme a pomalu se doslova utápíme ve vlastní šťávě.
Nechci tu rozhodně obhajovat anorexii a další poruchy příjmu potravy, ale dnešní generace je tolik přecpaná výstrahami ohledně anorexie, že se jí obávají i jedinci, kterým žádné riziko nehrozí. Ale i přes to, to ženou ke druhému extrému, aby náhodou neměli mentální anorexii.
Možná mám trochu posunuté měřítko, ale samotná mentální anorexie mi přijde se svým 1% naprosto směšným problémem oproti nadváze, která je z 80% příčinou všech cukrovek, infarktů, problémům s klouby, žlučníkem a zažíváním... A tak apeluji na národ a celou populaci. Jezte, jezte, ale všeho s mírou. Chcete mít delší kvalitní život? Začněte žít zdravým životním stylem. Fast foody vám v tom moc nepomůžou.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama