Co s rozchody a zlomenými srdci?

20. února 2013 v 19:00 | Ronnie |  Ronnie says
Slzy, smutné písničky, roztříštěné vzpomínky... Jsem pevně přesvědčena, že to všechny známe velmi důvěrně.
Nemůžu mluvit za ostatní, ale já osobně se vždycky cítím absolutně mizerně. Celé dny ležím v hoře posmrkaných kapesníků s týden starou řasenkou nepravidelně rozprostřenou po celém obličeji.
Většině z nás tyhle stavy úplně rozhodí stravovací návyky a buď se proměníme v nezřízené otesánky, nebo naopak odmítáme cokoliv pozřít. Naneštěstí ani jedno z toho není nejlepší způsob, jak se vyrovnat se zlomeným srdcem. Mám tu hned několik tipů, které by Vám měly pomoci vyrovnat se s rozchodem.

1) Přiznejte si pravdu. Není nic horšího, než hystericky vyhlížející osoba, která svého bývalého pronásleduje dnem i nocí a jako maniak na něj huláká "Patříme k sobě!". Nepomůžete tím ničemu, maximálně to všechno ještě zhoršíte - pokud byste ráda zůstala se svým ex alespoň v přátelském kontaktu, hysterie a popírání není nejvhodnější cesta.
2) Tři dny až týden nechávám na povalování tj. takzvaná Kapesníková fáze. I kdyby vás rozchod nijak zvlášť netížil, alespoň ze slušnosti by se měl nějaký ten smutek držet. Dokonce je to i prospěšné. Jedna má známá i velmi bolestivé rozchody přechází, jakoby se nic nestalo. Zásadně netruchlí, rozchod a vlastně i celý rozpadlý vztah v podstatě vytěsná ze svých vzpomínek a žije dál. Možná teď uznale kýváte hlavou, ale vězte, že to je ještě horší, než probrečet celé měsíce. Smutek se hromadí, hromadí a hromadí až to jednou praskne.
Pár dní bychom zkrátka měli nechat průchod svým emocím.
3) Vemte si tužku a papír a napište dopis vašemu drahému, který vím zlomil srdce. Vypište se ze všeho, zvěčněte na papír to, co byste mu řekli, ale nemáte na to odvahu. Dopis samozřejmě neposílejte, slouží jen pro odbourání vašeho vzteku a smutku.
4) Najděte si ikonu, která vás bude inspirovat. Nejste jediná na celém světě, kdo kdy prožíval totéž co vy právě teď. Existuje tolik obdivuhodných žen, se kterými se život nemazlil a i přes to všechno překonaly nástrahy s hlavou vztyčenou a hrdě pokračovali dál ve své cestě životem. Momentálně mě napadá například Marilyn Monroe, Elizabeth Taylor nebo třeba Demi Lovato, ale může se jednat i o fiktivní postavu z knihy, filmu či seriálů. Vaší inspirací klidně může být i blízká osoba. Není důležité o koho se jedná, podstatné je, aby vás dotyčný inspiroval a dával vám sílu jít dál.
5) Sáhněte po knížce. Samozřejmě vynechejte slaďáky v podobě hárlekýnek nebo Stmívání. Skvělý je Harry Potter, díla Dana Browna nebo třeba Povídky Šimka a Grossmanna.
6) Upravte si svůj playlist. Týdenní truchlení už máte za sebou, proto ze svého ipody vymažte My heart will go on od Celine Dion nebo Raegovo Ty a já. Naopak na seznam přidejte písničky, které vás nakopnou - z mých favoritů jsou to třeba Prodigy, Beyoncé, Nicki Minaj a další.
7) Vyjděte mezi lidi. Nezůstávejte zavření doma, udělejte si čas na své přátele. Uvidíte, jak moc vám to prospěje.
8) Najděte si náhradní činnost, do které vložíte svou energii. Touto cestou se s rozchodem vyrovnává spousta celebrit. Proč myslíte, že tolik úspěšných lidí z ničeho nic založilo svou charitativní nadaci nebo si koupilo nového domácího mazlíčka?:)

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Týn Týn | 20. února 2013 v 19:53 | Reagovat

Tyhle věci se snaží dělat snad každá z nás.
Některá potřebuje pláč,pláč,pláč ..některá potřebuje zabít lásku jinou láskou.
A i když se snažíme, tak to stejně nepomůže. Takovýhle věci musí prostě přebolet. S tím nám dokáže pomoct jenom čas. A i když budu číst vtipné knihy, poslouchat veselé písničky.pořád tu bude on ..jako kdyby tu stál a dýchal nám do ucha.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama