Únor 2013

Georgia Overton

27. února 2013 v 2:40 | Ronnie |  Slavní neznámí
Mladá ambiciózní zpěvačka, UK, 20 let

Georgia Overton, známá pod pseudonymem Georgia Ku, si jde za svým snem ať to stojí co to stojí. Jako většina začínajících zpěváků se Georgia snaží prosadit se svými videi na youtube. Na rozdíl od ostatních ale sází na vlastní styl a nespoléhá se jen na otřepané covery rádiových songů. Když už udělá nějaký ten cover, přidá do něj trochu soulu, trochu popu a velkou dávku sebe samotné.
I když se Georgia nemůže chlubit zrovna extra silným hlasem, něco v ní přeci jenom je. Možná je to odhodlání, možná je to právě ta osobitost. Těžko říct. Každopádně Georgia má za sebou pár studiových nahrávek, několik neprofesionálních klipů a vystoupení.
V posledních pár týdnech se do toho řádně obula a momentálně společně s raperem Soberem vydala song Why does it rain. Upřímně, tento styl hudby jsem od Georgie čekala asi jako poslední, ale líbí se mi to. Stejně jako ona(možná víc) doufám, že si LA Reid nebo Scooter Braun všimne jejích tweetů(nebo mých) a udělaj z ní hvězdu. Zaslouží si to.


Demi má nový singl!

26. února 2013 v 12:56 | Ronnie |  News
Pro všechny fanoušky Demi Lovato mám dobrou zprávu. Dem nahrála nový singl a je to vážně pecka! O jejích pěveckých kvalitách rozhodně není pochyb a pokud se talent spojí se smutným životním příběhem, nemůže z toho vzejít nic jiného, než naprostý trhák.
Abych byla upřímná, měla jsem trochu obavy z její další hudby. Krom několika písniček mě její styl až tak nezaujal, ale tahle písnička naprosto překonala mé očekávání. Rozhodně se těším na její další tvorbu. Dobrá práce Demi!


Lindsey Stirling

22. února 2013 v 18:49 | Ronnie |  Ikony
Lindsey Stirling (*21. září 1986, Orange County, USA), je americká houslistka, zpěvačka, tanečnice askladatelka.

Lindsey je objev soutěže Amerika má talent, které se zúčastnila v roce 2010. Od té doby jezdí po koncertech, skládá vlastní hudbu, nahrává covery, ke kterým dělá videa na youtube doplněné o vlastní choreografii. Již vydala 2 alba se svými nahrávkami a na začátku roku 2013 se vydala na krátké turné až do Evropy.

Proč jsem se vlastně rozhodla psát první článek v této rubrice právě od Lindsey Stirling? Musím se přiznat, že ještě před pár hodinami jsem o její existenci neměla nejmenší tušení. Narazila jsem na její účet na youtube pouhou náhodou. Asi bych jej ani neotevřela nebýt jejího videa s hudbou z Pána prstenů. Zkrátka, má úchylka knihomola vzala za své. Díky bohu.
V první chvíli jsem si říkala, páni, ta má talent z hůry. Talentovaných houslistů chodí po světě nezpočet, stejně jako tanečníků, zpěváků nebo třeba skladatelů, jenže Lindsey je všechno dohromady. O její inspirativní úploze z mého pohledu asi těžko vymyslím, protože, jak jsem již zmínila. Její jméno znám teprve pár hodin. Každopádně je to osoba, která si zaslouží respekt a uznání. Rozhodně doporučuji shlédhnout její youtube kanál. Věřím, že každého zaujme alespoň pár videí. Pokud jste milovníky houslí, dobré hudby, dubstepu, fantasy nebo třeba tance, určitě vám Lindsey padne do oka stejně jako mě.


Co s rozchody a zlomenými srdci?

20. února 2013 v 19:00 | Ronnie |  Ronnie says
Slzy, smutné písničky, roztříštěné vzpomínky... Jsem pevně přesvědčena, že to všechny známe velmi důvěrně.
Nemůžu mluvit za ostatní, ale já osobně se vždycky cítím absolutně mizerně. Celé dny ležím v hoře posmrkaných kapesníků s týden starou řasenkou nepravidelně rozprostřenou po celém obličeji.
Většině z nás tyhle stavy úplně rozhodí stravovací návyky a buď se proměníme v nezřízené otesánky, nebo naopak odmítáme cokoliv pozřít. Naneštěstí ani jedno z toho není nejlepší způsob, jak se vyrovnat se zlomeným srdcem. Mám tu hned několik tipů, které by Vám měly pomoci vyrovnat se s rozchodem.

1) Přiznejte si pravdu. Není nic horšího, než hystericky vyhlížející osoba, která svého bývalého pronásleduje dnem i nocí a jako maniak na něj huláká "Patříme k sobě!". Nepomůžete tím ničemu, maximálně to všechno ještě zhoršíte - pokud byste ráda zůstala se svým ex alespoň v přátelském kontaktu, hysterie a popírání není nejvhodnější cesta.
2) Tři dny až týden nechávám na povalování tj. takzvaná Kapesníková fáze. I kdyby vás rozchod nijak zvlášť netížil, alespoň ze slušnosti by se měl nějaký ten smutek držet. Dokonce je to i prospěšné. Jedna má známá i velmi bolestivé rozchody přechází, jakoby se nic nestalo. Zásadně netruchlí, rozchod a vlastně i celý rozpadlý vztah v podstatě vytěsná ze svých vzpomínek a žije dál. Možná teď uznale kýváte hlavou, ale vězte, že to je ještě horší, než probrečet celé měsíce. Smutek se hromadí, hromadí a hromadí až to jednou praskne.
Pár dní bychom zkrátka měli nechat průchod svým emocím.
3) Vemte si tužku a papír a napište dopis vašemu drahému, který vím zlomil srdce. Vypište se ze všeho, zvěčněte na papír to, co byste mu řekli, ale nemáte na to odvahu. Dopis samozřejmě neposílejte, slouží jen pro odbourání vašeho vzteku a smutku.
4) Najděte si ikonu, která vás bude inspirovat. Nejste jediná na celém světě, kdo kdy prožíval totéž co vy právě teď. Existuje tolik obdivuhodných žen, se kterými se život nemazlil a i přes to všechno překonaly nástrahy s hlavou vztyčenou a hrdě pokračovali dál ve své cestě životem. Momentálně mě napadá například Marilyn Monroe, Elizabeth Taylor nebo třeba Demi Lovato, ale může se jednat i o fiktivní postavu z knihy, filmu či seriálů. Vaší inspirací klidně může být i blízká osoba. Není důležité o koho se jedná, podstatné je, aby vás dotyčný inspiroval a dával vám sílu jít dál.
5) Sáhněte po knížce. Samozřejmě vynechejte slaďáky v podobě hárlekýnek nebo Stmívání. Skvělý je Harry Potter, díla Dana Browna nebo třeba Povídky Šimka a Grossmanna.
6) Upravte si svůj playlist. Týdenní truchlení už máte za sebou, proto ze svého ipody vymažte My heart will go on od Celine Dion nebo Raegovo Ty a já. Naopak na seznam přidejte písničky, které vás nakopnou - z mých favoritů jsou to třeba Prodigy, Beyoncé, Nicki Minaj a další.
7) Vyjděte mezi lidi. Nezůstávejte zavření doma, udělejte si čas na své přátele. Uvidíte, jak moc vám to prospěje.
8) Najděte si náhradní činnost, do které vložíte svou energii. Touto cestou se s rozchodem vyrovnává spousta celebrit. Proč myslíte, že tolik úspěšných lidí z ničeho nic založilo svou charitativní nadaci nebo si koupilo nového domácího mazlíčka?:)


Seznamte se

19. února 2013 v 19:07 | Ronnie


*


*

Malý zázrak do kapsy

19. února 2013 v 15:38 | Ronnie |  Love your body
Rozhodla jsem se napsat svou první minirecenzi, nebo spíše typ na jeden z mých nejoblíbenějších přípravků. Nejedná se o nic menšího než o Zázračný kelímek značky Oriflame.
Spouta z nás ocení jeho účinky především teď v zimě, zvlášť pokud se jezdí zrekreovat na hory. Existuje spousta slušných balzámů na rty, ale zázračný kelímek zrenegeruje vaše popraskané rty takřka do několika hodin.
Kelímek se dá využít i na zrohovatělou kůži na loktech, nebo třeba na jizvy. Je to zkrátka opravdu zázrak v malé krabičce, funguje takřka na všechno a doopravdy neznám nikoho, kdo by nebyl se zázračným kelímkem spokojen. Navíc velkou výhodou je jeho praktická velikost, vejde se takřka kamkoliv.
Dalším plusem je, že kelímek vydrží dlouho, protože zázračné mastičky stačí jen nepatrné množství.
Jak už jsem zmínila, výrobek můžete sehnat u Oriflame a to i v několika příchutích - čokoláda, karamel, vanilka, třešně a pro milovníky klasiky samozřejmě i obyčejná verze.
Cena: Základní je 219 kč, ale Oriflame má často akce a tak se dá zázračný kelímek sehnat i za 49 kč :)
Mé hodnocení: 5/5


Tílka, základ šatníku

18. února 2013 v 14:49 | Ronnie |  Co nosit
Pokud by se dalo přímo určit, co by měl obsahovat šatník každé ženy, byla by to obyčejná tílka, bez nápisů a jiných potisků. Alespoň jedno černé a jedno bílé. Zkrátka je to základ. Můžete je vrstvit pořád a pořád dokola. Tílkem nic nezkazíte. Stačí vzít si skinny a k tomu bílé tílko a když to obohatíte nějakým výrazným doplňkem či barevným blazerem, budete vypadat skvěle.
Bohužel v našich končinách je těchto obyčejných tílek nedostatek. Například v Anglii je v každém obchodě s oblečením stojan s barevnými tílky a černými legíny všech velikostí, za naprosto zanedbatelnou cenu. Od New looku, přes Forever 21 po Primark. Naštěstí u nás existuje H&M, kde jsou tílka k dostání. Nevýhodou je, že jsou poměrně drahá. Proto mám několik doporučení ohledně nákupů.
1) Spokojit se s poloprázdným šatníkem bez základů. Věřím, že toto se nikomu z nás moc nezamlouvá.
2) Nakoupit tílka v H&M, kde jedno tílko seženete kolem 179 korun.
3) Doufat, že v Takku mají zrovna sezónu jednobarevných tílek.
4) Nakupovat přes internet. Výše zmínené obchody Forever 21 a New look mají zavedené internetové stránky, kde si můžete objednat cokoliv z jejich sortimentu. Včetně tílek. Forever 21 má tílka o něco málo levnější, zvlášť při výprodejích, kdy se dá tílko sehnat i za euro a půl. V New looku prodávají tílka jak po jednom, tak v barevných sadách (například sada tří tílek - šedé, černé a bílé). Ve finále je ale jedno, kterému obchodu dáte přednost, cenový i kvalitativní rozdíl je pramalý a jedno tílko se pohybuje kolem 80ti korun. Jedinou nevýhodou je poštovné, ale pokud se domluvíte s kamarádkami, můžete se o poštovné podělit. Navíc zboží máte do 3 dnů doma - což je velmi slušné na to, že se zboží dováží až z Britských ostrovů.

Black&Gold

17. února 2013 v 20:22 | Ronnie |  Co nosit

Triangl

17. února 2013 v 18:37 | Ronnie |  Povídky
Ten den bylo zataženo. Schylovalo se k pořádnému jarnímu dešti. Vysoká tmavovláska stála uprostřed ulice a se zvláštním výrazem ve tváři sledovala vysokou budovu s fosforujícím nápisem OBCHODNÍ CENTRUM TRIANGL. Každou chvíli do ní někdo omylem vrazil, protože překážela v prvozu a lidé se jí museli vyhýbat, však ona se nepohnula ani o krok. Jenom se dívala před sebe na lidi, kteří využili páteční odpoledne k nákupům nebo návštěvě kina. Působila vyrovnaně, bez jakýchkoliv emocí, když v tom se její tvář změnila. Neklidně přešlápla a s těžkým polknutím vytáhla z kabelky telefon. Bylo už třičtvrtě na čtyři. Měla zpoždění. Už před patnácti minutami měla stát o pá metrů dál, přímo před skleněnými dveřmi nákupního střediska, ale místo toho byla tady. Povzdechla si a vyzvánějící telefon zase zandala. Znovu se zadávala na hemžící se dav lidí u fontány před vchodem do Trianglu a konečně našla, koho hledala. Čekal tam s telefonem u ucha a zmateně se rozhlížel kolem sebe. Hledal ji, zatímco ona jenom postávala opodál a sledovala, jak tam zoufale přešlapuje. Už nepůsobila tak klidně, ba naopak. Sklesle s lítostivým výrazem pozorovala toho vysokého kluka s blond vlasy, co se jí stále snažil dovolat. Přála si za ním jít víc, než cokoliv na světě. Dneska spolu měli navštívit kino. Setkali by se znovu po dlouhých 3 letech, co se neviděli. Za tu dobu se toho hodně změnilo. Hodně, ale ne to, co k němu cítila už od prvního okamžiku jejich známosti. Mělo to být ideální rande, bylo by ideální, ale ona věděla, že k němu nesmí dojít..
Před třemi lety stála před Trianglem úplně stejně jako teď on. Zoufale psala textovky a pořád dokola vytáčela jeho číslo. Ignoroval to stejně, jako teď ona sama. Tehdy nepatřila k nejkrásnějším dívkám své generace. Ba naopak, lidé ji za zády pomlouvali, že je ošklivá. Vždy ji to trápilo až do dne, kdy se objevil ten blonďák s podmanivým úsměvěm. Zamilovala se od prvního okamžiku. A věřila mu. Až do chvíle, co čekala celou hodinu před kinem. Pochopila, že on nepřijde, že si z ní jenom utahoval.Od té doby se změnilo hodně věcí. Ona už nebyla jen malá ustrašená dívenka s nadváhou a nečesanými blond vlasy. Teď tu byla sebevědomí vysoká hnědovláska se štíhlou postavou a hypnotizujícíma modrýma očima. Z ošklivého kačátka vyrostla krásná labuť. On ale neměl ani tušení, že už mu nevěři jako dřív. Po více než dvou a půl letech ji zahlédnul znova, v plné kráse. Nebyl si jistý, jestli na ten krutý žert z deváté třídy už zapomněla, ale i přes jisté obavy se rozhodnul ozvat se jí. K jeho potěšení si na tu záležitost nejspíš už ani nevzpomněla. A tak všechno začalo znovu. Sbližování nejdříve jen přes textovky a později i telefonáty probíhalo hladce, možná ještě lépe než tehdy. Byl si téměř stoprocentně jistý, že mu bezmezně důvěřuje, jako tehdy. S tím rozdílem, že tentokrát myslel vážně každé slovo, každou větu. Jenže ona nezapomněla ani na minutu. Kdykoliv měla pocit, že se vznáší v oblacích, musela si připomenout, proč mu vůbec dovolila, aby se k ní opět tolik přiblížil. Přála si, aby prožil tu samou bolest a zoufalství, jako tehdy prožila ona...
Sklonila halvu a vyrazila k přechodu pro chodce. Když přecházela silnici, vypadalo to, jako když míří s ostatními k obchodnímu centru, ale hned co došla na na chodník, zamířila doprava na autobusovou zastávku. U srdce cítila ostrou a bodavou bolest, co se postupně rozlévala do každé buňky jejího těla. Poznávala jí moc dobře. Přesně takhle se cítila, když před třemi roky odcházela. Ponížená, poražená se zlomeným srdce. Teď to možná bylo ještě horší, když věděla, že tentokrát je to její volba."Anno!" zaslechla z dálky jeho hlas. Doufala, že si jí nevšimne, že se ztratí v davu. Neohlížela se, jenom přidala do kroku. On se prodíral skupinou lidí a snažil se jí dohnat. Veděl, že ho slyší, byla sice daleko, ale ne tolik. Nedokázal si vysvětlit, proč od něj utíká.
Z křižovatky vyjel autobus číslo 32 a za pár okamžiků zastavil na zastávce. S těžkým srdcem ho doběhla a ještě než nastoupila, otočila se jeho směrem. Stál tam a zmateně jí pozoroval. Věnovala mu zlobný a zároveň ublížený pohled, díky kterému všechno pochopil. Anna nastoupila a vzápětí se za ní zavřely dveře. Autobus se pomalu rozjel a Anna se s těžkým srdcem lítostivě zadívala jak tam zničeně stojí s telefonem v ruce a sleduje, jak mu odjíždí. To už to nevydržela. Zhroutila se na sedačku a dala se do usedavého pláče. Obklopovala ji nesnestelná bolest z nešťastné lásky, ale necítila žádné výčitky vůči sobě samotné. I přes to všechno trápení a slzy, co jí teď budou dlouho provázet, jediné co cítila, byla hrdost.

Grilovaný grapefruit

17. února 2013 v 11:00 | Ronnie |  What to eat
4 porce, 1 porce = 78 kcal
Suroviny
2 růžové grapefruity(zhruba 450 g)
25 g cukru demerara
2 vyzrálé plody mučenky(maracuja) nebo 2 lžíce vody s pomerančovými květy
1)Gril předehřejeme na střední teplotu a na rošt nebo na plech na pečení položíme alobal. Grapefruity rozdělíme. Špičatým nožíkem uvolníme jednotlivé dílky plodu a odstraníme bílý střed.
2)Půlky grapefruitu rozložíme na rošt nebo na plech, posypeme cukrem a grilujeme asi 5 minut. Cukr by měl mírně zkaramelizovat.
3)Z plodů mučenky vydlabeme semena a dužinu rozdělíme je na grilované grapefruity.(nebo mučenku nepoužijeme a grilované půlky grapefruitů pokapeme vodou s pomerančovými květy). Podáváme horké.